Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma model Cm.042 znosi kulki na boki


Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie.

 

Dopiero zacząłem swoją przygodę z Airsoftem. Posiadam karabinek produkcji Cymy, model Cm. 042, wszystkie części stock i problemem jaki mi doskwiera, jest znoszenie kulek w poziomie [lewo / prawo]. Porównałem to zjawisko z kilkoma innych chińskimi AEGami i wydaje mi się, że w moim egzemplarzu zjawisko to odbiega znacznie od normy.

 

Dla ścisłości dodam, że raz znosi w lewo, raz w prawo, innym razem leci prosto. Całość jest bardzo dobrze zauważalna na większy dystans. Po wyregulowaniu stockowego hop upa, mam satysfakcjonujący tor lotu [kulki lecą w miarę prosto jeśli chodzi o "pion"], problemem jest tylko to "znoszenie na boki".

 

Całość testowałem na swojej pierwszej strzelance, na kulkach Extreme Precision 0,25g.

Być może w pierwszej kolejności powinienem spróbować innych kulek?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź ustawienia muszki. Możesz ją mieć lekko odchyloną od osi symetrii. Ja miałem podobny problem w mojej replice. Teraz już działa mi wszystko poprawnie. Jak będziesz sprawdzał oś to patrz od strony kolby. Różnicę nawet minimalną powinieneś spokojnie wyłapać..

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że muszka nie ma tu akurat nic do rzeczy... Całe zjawisko doskonale widać nawet strzelając bez precyzyjnego celowania - np: podczas strzelania do drzewa czy innego statycznego celu. Replika nieruchomo, wiatru z pozoru brak [lub jest niewielki], kulki 0,25g, a znosi bardziej niż w innych chińczykach, z którymi porównywałem [w tych samych warunkach, choć przyznaję, że przy zastosowaniu innych kulek].

 

Na razie rozebrałem karabin, wyjąłem lufę, za radą z forum umyłem gumkę hop up [jeśli to nic nie da to wymienię ją na nową].

 

Jutro zabiorę się do poskładania tego z powrotem w całość. Tylko mam jeden problem. Jako osoba zielona w temacie, korzystałem z

.

i wszystko poszło gładko, do momentu "podzielenia" repliki na części przednią i tylną [czas ok 3:33 na powyższym filmie]. Problem polega na tym, że została mi także w ręku mała sprężynka [długości może połowy zapałki] i kompletnie nie mam pojęcia skąd się wzięła i gdzie ją zamontować, kiedy będę składał to wszystko w całość.

 

Jeśli ktoś mógłby pomóc w tej kwestii, będę wdzięczny.

Jestem newbie w temacie i nie mam konceptu co z tym maleństwem zrobić...

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi konkretnie o to maleństwo:

 

sprezynkamx8.th.jpg

 

 

Będę wdzięczny za naprowadzenie mnie, skąd to się wzięło / gdzie tę sprężynkę zamontować.

 

Tak swoją drogą, to czy forum nie ma możliwości edycji postów? Chciałem dokonać edycji swojej ostatniej wypowiedzi, ale nijak nie potrafię znaleźć stosownego ku temu buttona.

Link to post
Share on other sites

Już załatwione, kolega sirgornik mi wytłumaczył konkretnie na PW odnośnie tej sprężynki.

 

A wracając do meritum tematu - po wyczyszczeniu gumki i poprawnym umiejscowieniu dystansera [chińskie rączki nie włożyły go w przeznaczone dla niego miejsce, w dodatku ułożony był krzywo], po tych zabiegach kulki lecą zauważalnie lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Już załatwione, kolega sirgornik mi wytłumaczył konkretnie na PW odnośnie tej sprężynki.

 

A wracając do meritum tematu - po wyczyszczeniu gumki i poprawnym umiejscowieniu dystansera [chińskie rączki nie włożyły go w przeznaczone dla niego miejsce, w dodatku ułożony był krzywo], po tych zabiegach kulki lecą zauważalnie lepiej :)

 

To jeszcze kup dobrą gumę i dystanser i będzie już super

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...