Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 JG Problem z ust. HU


Recommended Posts

Witam,

problem jak w temacie. powiem dokładniej, otóż HU jest już ustawiony na maxa a bron cały czas dość szybko podkręca strzał w górę przez co spada celność... stało sie to na ostatniej strzelance. wcześniej bez zarzutu. zasięg dobry celność super... próbowałem to naprawić ustawiając HU ale się nie da. proszę o pomoc.

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

otóż HU jest już ustawiony na maxa a bron cały czas dość szybko podkręca strzał w górę przez co spada celność

 

Jak hop-up jest ustawiony na maksa to chyba normalne, że kulki w górę lecą - Jeżeli jest ustawiony na "zero" i kulki lecą do góry to jest już problem.

 

Wtedy należałoby sprawdzić komorę hop-up, sprawdzić położenie dystansera przeczyścić gumkę, lufę - złożyć na nowo i przed zamontowaniem sprawdzić czy na pewno działa.

 

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to proponuje na hop-upie skręconym na "zero" delikatne przeczyszczenie lufy wyciorem ze szmatką - może coś da może nie - Jak nie trzeba zajrzeć do komory.

Link to post
Share on other sites

przeczyszczenie nic nie dało:( HU ustawiony na 0 a i tak podkręca kulki. czyli trzeba rozmontować broń i zajrzeć do komory HU tak? sprawdzić gumke? mam czerwoną standardową może warto wymienić na GUARDERA albo SYSTEME silikonową???

 

Trzeba rozłożyć replikę ale nie jest to nic strasznego. Należy używając np wiertła od strony tej co wkłada się do wiertarki (chodzi o tą płaską stronę) przyłożyć do tylniego pina i postukać młotkiem - pin wypadnie. Następnie trzymając np. za rączkę transportową należy ostrożnie "złamać" replikę - oś obrotu na przednim pinie - W górnej części body zobaczysz górną część komory hop-up wraz z wmontowaną w nią lufą - wyciągnij ostrożnie całość i zajryj do środka lufy - Jeżeli zobaczysz wybrzuszenie w lufie przy hopku skręconym na zero to znaczy, że coś jest nie tak z regulacją tej komory - Niestety nie wiem jak można by to naprawic bo sam nie miałem tego problemu - Może uda ci się kupić nową komorę do M4 ale pamiętaj, że musi być DWUCZĘŚCIOWA (to co wyjąłeś z lufą jest tylko górną jej częścią - dolna część siedzi przykręcona na 4 spusty w dolnej części body)

 

Najlepiej poszukaj na youtube filmy jak się rozkręca M4 TOKYO MARUI - JG robi ich klony i będziesz widział o czym piszę.

 

Gumki systemy nie polecam gdyż miałem przy niej podwójne strzały - za szeroki kołnierzyk ma - Ostatnio sprawdzałem (tylko nakładając na lufę) gumkę GUARDERA i na oko kołnierzyk ma węższy więc nie powinno być problemu.

Link to post
Share on other sites

ok dzięki. generalnie rozbiórka przeszła pomyślnie (faktycznie nie takie trudne). no i wszystko, gumka do wymiany:) więc GUARDER nie SYSTEMA tak??

 

Najpierw sprawdź czy dobrze działa komora hop-up - czy powstaje wybrzuszenie jak patrzysz do lufy kręcac kółkiem a chowa się gdy kręcisz w drugą stronę. Używaj też dobrych kulek - EXCEL, BLASTER - Jak dla mnie gumka Systemy się nie sprawdziła a gumki Guardera jeszcze nie zamontowałem więc na dobrą sprawę nie wiem jak działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...