Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 CQB III gen JG


Recommended Posts

Witam,

 

Po wielu bólach związanych ze sprzeciwem bliskich (stary jesteś! po co ci ten karabinek!!) :uśmiech: nabyłem M4 CQBa III generacji. Śliczna zabawka. Warto było zlekceważyć sprzeciw kobiety - która zresztą przywłaszczyła sobie mojego kałaszka tm-u ale do rzeczy. Mam pytania:

 

1. bakteria - wiem że warto ją wymienić na lepszą - jest jakieś shuangbao 1500 niby 1.2 v SC size 1500 mAh - czy moglibyście Koledzy podesłać jakiś sprawdzony link co bym nabył jakąś bardziej wytrzymałą a ten chiński szit traktował jako zapas?

 

2. tłumik - nie wiem czy lewo czy prawo skręty... nie znam się na tym - który byście polecili?

 

3. chciałbym dokupić też jakieś magazynki do tego ustrojstwa bo ten "firmowy" oraz gunfire (hi-kupy) są delikatnie mówiąc do kupy :killer: ?

 

4. w TM stosowałem 0,25 - tutaj sprzedawca polecił 0,20 - w efekcie niedzielny wiatr rozwiał moje nadzieje że da się z tego strzelać skutecznie na 30 metrów... czy to wina kulek nie wiem ale - moja ładniejsza połowa - ze słabszym fpsowo - kałaszkiem tm-u radziła sobie doskonale...

 

5. hop up - szkoda gadać... nie wiem czy rozebrać czy zalać silikonem...

 

6. czy warto inwestować w wymianę samej lufy - nie wiem też czy moje kowalskie łapy poradzą sobie z tak wyszukaną technologią ale chciałbym spróbować...

 

tyle dywagacji...

 

proszę Was o odzew...

 

pozdrawiam,

 

Carlos

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

1. Stockowa bateria nie jest aż taka zła, traktowana procesorową ładowarką może działać długo i szczęśliwie

 

2. Gwint w każdym JG jaki miałem w łapach to standardowy 14mm lewoskrętny.

 

3. Co to znaczy 'do kupy'? Nie podają kulek? Wypadają?

 

4. Do III gen. kulki 0.25 (0,23 gdy nie ma wiatru) będą ok

 

5. zgadzam się, że szkoda gadać guma hu do wymiany w pierwszej kolejności. PS: 'zalać silikonem'? Nie rozumiem.

 

6. Wymiana lufy na precyzyjną powinna poprawić zasięg i skupienie.

 

Wymiana gumy HU i lufy to nie jest trudne zadanie, każdy kto ma 2 ręce (nawet lewe) poradzi sobie z tym.

 

PS: Zapraszam na stronę: http://www.pandziol.user.icpnet.pl/

opisałem tam po krótce jak rozebrać eMkę i co warto wymienić w JG IIIgen

Link to post
Share on other sites

1. Gumka Hop-Up Systema + teflon fix.

2. Kulki 0.25 G&G lub MadBulle. Nie żadne PJ ani inne.

3. Sformatować baterię mikroprocesorówką od kumpla.

4. Kupić inny magazynek najlepiej mid-cap;

5. Precka opcjonalnie. Wyniesie Cię to około 150PLN.

 

Ja bym poprzestał na tym co podałem.

 

Ewentualnie mógłbyś wymienić okablowanie na niskooporowe dla większgo ROFa.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

1. bakteria - wiem że warto ją wymienić na lepszą - jest jakieś shuangbao 1500 niby 1.2 v SC size 1500 mAh - czy moglibyście Koledzy podesłać jakiś sprawdzony link co bym nabył jakąś bardziej wytrzymałą a ten chiński szit traktował jako zapas?

Ładowarka mikroprocesorowa Ci pomoże utrzymać ją w należytej formie, bądź pomyśl nad jakimś lipolem.

2. tłumik - nie wiem czy lewo czy prawo skręty... nie znam się na tym - który byście polecili?

Gwint masz 14mm lewoskrętny. Tłumik każdy będzie dobry, sęk w tym że to jest eMka z metalowym body.

3. chciałbym dokupić też jakieś magazynki do tego ustrojstwa bo ten "firmowy" oraz gunfire (hi-kupy) są delikatnie mówiąc do kupy :killer: ?

Pomyśl nad midcapami, nawet "Mag'a" cię uratują.

4. w TM stosowałem 0,25 - tutaj sprzedawca polecił 0,20 - w efekcie niedzielny wiatr rozwiał moje nadzieje że da się z tego strzelać skutecznie na 30 metrów... czy to wina kulek nie wiem ale - moja ładniejsza połowa - ze słabszym fpsowo - kałaszkiem tm-u radziła sobie doskonale...

0,25

5. hop up - szkoda gadać... nie wiem czy rozebrać czy zalać silikonem...

6. czy warto inwestować w wymianę samej lufy - nie wiem też czy moje kowalskie łapy poradzą sobie z tak wyszukaną technologią ale chciałbym spróbować...

Ani nie rozbieraj bo ci to nic nie da, ani broń boże nie zalewaj silikonem, to jest największa głupota jaką możesz zrobić, dwa że nie musisz od razu inwestować w nową komorę HU, w pierwszej kolejności zainwestuj w preclufkę(systema), gumkę HU Systemy. Jeżeli dalej będziesz nie zadowolony to uszczelni komorę HU.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...