Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Otóż po dzisiejszej strzelance spotkałem się z nieprzewidzianym problemem, czyli jutą - przyjacielem i (w tym przypadku dla mnie) wrogiem. Czy mieliście takie sytuację, że pył mikroskopijny (wióry) z juty dostawały wam się do oczu? Gogle nie wchodzą w rachubę, gdyż zbyt ograniczają pole widzenia i bądź co bądź "człowiek mucha" staje się bardziej widoczny.

 

Mile widziane sposoby prewencji. Polak mądry po szkodzie, kropelki do oczu ratują życie.

 

Wyprzedzam prawdopodobne pytania: Jak to zrobiłeś!?

W rzeczy samej nie robię za snajpera statycznego, podczas ruchu ze stroju maskującego trochę się sypie, zwłaszcza podczas aktywniejszego przemieszczania się.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pomysł jest, ale niezbyt mnie satysfakcjonuje, gdyż to jednak minus na niekorzyść kamuflażu.

 

W okolicy twarzy starałem się ograniczyć ten materiał, twarz jest odsłonięta wykorzystuje siatkę bawełnianą, bądź też farby maskujące, lecz z czapki i z repliki sypie się niesamowicie.

 

Kolega zaproponował mi by jutę pociągnąć lakierem bezbarwnym, obawiam się efektu "skrzenia" się materiału.

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem jak mozecie niec takie problemy.

Ja na glowie na ghillu mam pełno juty i nic nie pyli.

Tak to jest jak źle sie przyrządzi jutę.

Ja swoje ghillie "prałem" alby oczyścic jez brudów (zwykła wodą), przed farbieniem namaczałem jakies pół dnia, następnie worki znowu miały kontatk z wodą w dodatku potem gotującą sie ( proces farbowania), potem stały w całym garze po gotowaniu az roztwór wystygł do zimna( tez sporo czasu to zajeło).

Na koniec wszystko wisaiło na trzepaku i schło 2 dni poniewaz ciagle lało ( i znów namakało całe wodą).

W wyniku tego nic zupelnie mi nie pyli..nie mam z tym najmniejszego rpblemu, nawet na goglach prawie niewodac pyłków.

Podsumowanie:Namaczanie jutry sprawia ze twój problem przeminie.

Edited by shadowman
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...