Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RUGER MK I vs 730mm lufa-czy to działa?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Chciałbym założyć temat czy długa lufa (730mm-precka 6.02mm)

pozwala uzyskać większe osiągi.

Chcę dodać iż wielu graczy nie ,,wierzy" w teorię-dłuższa lufa-lepszy dalszy strzał.(fps-y)

Postaram się w tym temacie opisać nasze testy związane z długością lufy a wpływem ilości gazu (dawkowaniem) układu spustowego w Rugerze MK I .

Zapraszam.

Repliki G&H.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, średnica zewnętrzna zwykłej lufy wewnętrznej jest większa, niż lufy rugera = będziesz musiał na dzień dobry kombinować.

IMHO 730 mm to trochę za dużo w stosunku do rugera - w wątku o rugerze carbine wypowiadał się ktoś, kto założył 'home made' preckę 700 mm i musiał przycinać, bo efekt był odwrotny od zamierzonego.

Link to post
Share on other sites

Lufy precyzyjne wstawiane do naszej konwersji są robione właśnie pod rugera.

Dlatego od razu pasują.

Tak z długą lufą masz rację.

Założyliśmy lufę 730mm i ....faktycznie moc drastycznie spadła.

Dlatego trzeba było pomyśleć o tuningu zaworu i układu spustowego.

Dlatego iż dawka gazu w standardowym rugerze obliczona jest na krótką lufę.

Krótko mówiąc w długiej lufie kulka od mniej więcej połowy lufy leci siłą bezwładności

Dlatego u kolegi(w wątku o carbine-ruger z długą lufą) efekt był odwrotny

My zmodyfikowaliśmy układ spustowy tak aby podawał większą dawkę gazu.(w zależności od długości lufy)

Próby i testy wyszły bardzo obiecująco.

Na kulkach 0.25grama z 20 metrów puszka po coli jest przestrzelona na wylot.

Precyzja również jest dobra na razie z 15 metrów pudełko od zapałek nie stanowi problemu.

Nie mogę zmierzyć FPS-ów ,gdyż mamy zepsuty chronograf.

We wtorek jak przyjdzie nowy umieszczę szczegółowe dane.

Link to post
Share on other sites

Gwoli ścisłości - optymalna długość lufy w rugerze to ok. 60 cm - przy krótszej nadmiar gazu powoduje dodatkową niestabilność kulki.

Jedynym efektem, który jednak osiągniesz, jest jeszcze większa moc, a poprawa celności będzie zaiste nieznaczna, ponieważ 2 główne przyczyny niecelności to: ruchoma lufa oraz duże wahania mocy kolejnych strzałów, sięgające 20, 30 fps (a na to ostatnie nic nie poradzisz). Wydłużając lufę sprawisz jedynie, że celny zasięg nieco wzrośnie, ale wraz z tym wzrośnie też niebezpiecznie moc repliki - czyli ruger w celnym zasięgu będzie ZBYT mocny.

Link to post
Share on other sites

Czyli z góry twierdzisz że ten projekt nie ma sensu?

W rugerze drzemie potencjał tylko trzeba wiedzieć jak go wykorzystać.

Konstruktorzy rugera zrobili dużo ale na koniec zabrakło im zapału..

Ruger w zasadzie ma same wady i tylko jedną zaletę :moc.

Dwa lata temu na rozgrywkach koleś miał rugera mk1-który celnością i mocą przewyższał springi mające po 600 fps.

Zawsze mnie ciekawiło co w tym egzemplarzu ,, jest nie tak" że tak pięknie i celnie działa.Dodam że nic w nim nie było grzebane ani zmieniane!

Niestety zanim się dowiedziałem ,,co jest nie tak" w tym rugerze koleś wyjechał na stałe do Anglii....zabierając swego rugera,choć było wielu którzy go chcieli kupić.

Myślę że odpowiedz właśnie tkwi w ruchomej lufie-a raczej luzu osiowego na końcu wylotu.

Za pewnie jego ruger miał bardzo ściśle dopasowaną końcówkę lufy.

Widziałem egzemplarze mające po dwa! tak dwa milimetry luzu!

Jak taka replika może strzelać celnie strzelać otóż-nie może.

Myśmy zrobili tuleję wylotową w zasadzie bez luzu-ale nie powodującą zacięć lufy.

Jest to wykonalne ale żmudne i trudne w wykonaniu.

Oczywiście trzeba uważać aby za bardzo nie zabrudzić wylotu ziemią,bo wtedy może być zacięcie.

Co do rozprężania gazu-niestety prawa fizyki nie da się obejść.

Żeby uniknąć wahań fps-ów-po każdym strzale,należy odczekać jedną dwie sekundy.

Pomaga-sprawdzone.

Jak porobimy testy umieścimy je na naszej stronie-jak nas jeszcze nie odwiedziłeś serdecznie zapraszam ( www.repliki-gh.com)

Link to post
Share on other sites

Tiaaaaa....

Pokaż KONKRETY - konkrety.... - na razie masz dużo przemyśleń, zwrotów "myślę", "uważam" - to cenne - ale trochę za mało. Ja miałem rugera i szybko sprawdziłem, że nie warto

 

oczywiście w rugerze tkwi zapewne spory potencjał, niestety Ci wredni konstruktorzy nie chcieli go odkryć i woleli za grosze sprzedawać niedopracowaną replikę..... Jedynym rozwiązaniem umożliwiającym prawidłowe funkcjonowanie lufy BEZ żadnych luzów jest zastosowanie łożysk wahliwych, ale zapewne o tym już przecież wiesz? ;)

 

możesz innymi metodami bardzo ściśle spasować lufę wewnętrzną, po czym po każdym strzale ręcznie ją odblokowywać - nie zaprzeczam - jest to do zrobienia - w końcu np. podczas wojny secesyjnej też tak robili :-F

 

nie neguję że zlikwidujesz nawet ten nieszczęsny luz, umożliwiając poruszanie się lufy przy każdym strzale - i po wszystkim dalej będziesz miał replikę która nierówno strzela gazem - czyli po długim kombinowaniu dalej będziesz "do tyłu" w porównaniu z dobrej klasy springiem.

Niestety, w żadnym momencie nie zdradziłeś, jak zamierzasz poradzić sobie z problemem nierównomiernego podawania gazu. Nie zrzucaj tu winy na gaz - nie czarujmy się, że po prostu zawór jest ekhm.... taki sobie.

 

Oczywiście, gdy już pokonasz i ten problem, pozostanie Ci jeszcze jeden drobiazg - badziewny i full niestandardowy hop-up. Stockowa guma jest fatalna, ale to również żaden problam wystrugać kozikiem lepszą, lub wykonać formę i takową odlać? (jest o tym na tym forum)

 

Karabin gazowy kusi teoretyczną prostotą funkcjonowania, łatwością i taniością tuningu, lekkością przeładowywania (w boltach) - ale to pozorne korzyści...

Można dłubać i kombinować, by w efekcie uzyskać coś, co w najlepszym przypadku będzie prawie tak dobre, jak dobra snajpa ze sprężyną. PRAWIE - a to będzie nadal robiło różnicę.

 

Swoją drogą liczę na jakiś szybki test i oczywiście zdjęcia tych rozwiązań :)

 

Swoją drogą, na każdym forum mniej więcej co 2-3 miesiące pojawia się kolejny mesjasz, głoszący prawdę objawioną - "OTO JA ZROBIŁEM / ODKRYŁEM - będę was raczył opowieściami, jakiego to potwora mam za pazuchą i jakie cudowne części wyklepałem na kowadełku w stodole." Akurat na wmasg bardzo szybko okazuje się, że nikt nigdy tych cudów nie widział na własne oczy - weryfikacja cudów jest tu szybka i bezwzględna

 

PS: zajrzałem na twoją stronę, ale niestety, nie istnieje.

PS 2: działasz (działacie?) naprawdę błyskawicznie - od 13.57, kiedy zadałeś pytanie, do 18.04 kiedy napisałeś kolejnego posta - udało Ci się sprawdzić lufę i zmodyfikować odpowiednio układ spustowy, by podawał więcej gazu - naprawdę tempo imponujące :poddanie:

Edited by grisza76
Link to post
Share on other sites

Zlę się zrozumieliśmy..Otóż testy są prowadzone od około czterech miesięcy.

Post był założony nie po porady(choć czemu nie)-tylko o kwestię niektórych rozwiązań,a tagże obalenie mitu że długa lufa nic nie zmienia i nic nie można w tej replice poprawić.

Może i jesteśmy trochę nawiedzeni :lol: ,ale swoją drogą ktoś kto chce robić i sprzedawać w Polsce repliki ASG-musi być ,,lekko"nawiedzony-inaczej zwinął by interes w 24-godziny. :wink:

To że nie znalazłeś naszej strony-nie znaczy że jej tam nie ma.

Wpisz w Googlach ( repliki-gh ) a na pewno znajdziesz.

 

Ps:W planach mamy wyborowego springa. Jako snajper może wiesz jakiego modelu wam brakuję?

Link to post
Share on other sites

Strona chodzi z końcówką home.pl 8-)

Do snajpera to mi jeszcze sporo brakuje, ale jeśli pytasz o zapotrzebowanie - owszem, ale brakuje części - konkretnie np zero triggera do warriora (czekam już od września, a 500 zł to rozbój w biały dzień :wink: ), vsr - japońskie są w zboczonych cenach i ze zboczoną dostępnością - weźcie się na początek za to, a będziemy Was chwalić pod niebiosa ;)

 

EDIT: a tak wykonana konwersja rugera wygląda faktycznie profi - mam natomiast wątpliwości, czy jakkolwiek praktycznie zmieni kiepską celność tego karabinku (choć ręka mnie zaświerzbiała, by wyjąć z szafy mojego rugerka i wysłać, ale zakup zero triggera do warriora ma jednak absolutny priorytet )

Edited by grisza76
Link to post
Share on other sites

Tak ceny są chore.Dlatego chcemy przejąć choć ,,kawałeczek" rynku.

No i z dobrymi(dla każdego)cenami. :-o

Myślę że wykonanie zero triggera nie jest żadnym problemem.Wykonujemy takie elementy.

Wystarczy zamówić

Oczywiście całość ze stali ulepszanej cieplnie-gdzie występują największe obciążenia i z gwarancją.

Przymierzamy się do springa od dłuższego czasu.Oczywiście wszystkie elementy metalowe będą ze stali (nie znal)

Dlatego replikę po oksydujemy oksydą na gorąco. Osada będzie wykonana z dobrego drzewa.(żadne iglaste)

Dlatego chcielibyśmy wiedzieć jakiego gracze (sam nim oczywiście jestem :uśmiech: ,ale nie snajperem) konkretnego modelu oczekują?

Jest możliwość zamówienia konkretnego modelu-nawet dla pojedynczej osoby.

Mamy takie zamówienia i cena nie jest zabójcza. ;-)

Sorry że zjechałem z tematu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...