Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Barwnik czy Spray


Recommended Posts

Witam , jestem w trakcie robienia ghillie suit , i pytanko , ponieważ zrobiłem już część spodni , a nie zafarbowałem , wiec lepiej zafarbować i poprzyszywać , czy przejechać sprayem ? , dziś zafarbowałem skromna czesc juty is strasznie ciemny kolor mi wyszedł , a i tak dałem mniej proszki niż pisało na barwniku.

proszę o poradę

Link to post
Share on other sites

Dodaj naprawdę małe ilości barwnika. Gdy farbowałem, dodałem 1 łyżeczkę barwnika do około 4, 5 litrów wody. Jeśli chciałem intensywny kolor, dodawałem 2 łyżeczki do mniejszej ilości wody. Pamiętaj, że lepiej jest "niedofarbować" jutę i później jeszcze raz powtórzyć proces, niż przesadzić z barwnikiem. W sumie też zależy od tego jakiego barwnika używasz. Kombinuj, aż uzyskasz pożądany kolor.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ja osobiście wole jednak puszki ;P

 

bez większych problemów w krótką chwile można uzyskać kolor taki jak sie chce a jeśli juta się sklei to bezproblemowo da sie ją rozczesać zwykłym grzebieniem.

 

jeśli chcesz dużego wyboru kolorów to poszukaj na necie w skateshopach farb do grafitti ;) Osobiście polecam dwie marki farb:

- montana black - około 12/13 PLN za puszke, farba z połyskiem ale przy malowaniu juty nie ma to wielkiego znaczenia, wysokie ciśnienie dzięki czemu idzie malować nią naprawde szybko, ponad 100 kolorów w palecie z czego oczywiście po kilka odcieni zielonego, żółtego i brązowego

- montana gold - 15 zł za puche, farba matowa, ciśnienie mniejsze niż w blackach, z tego co pamiętam to około 170 kolorów a co za tym idzie jeszcze bogatszy wybór odcieni

do tego jakaś końcówka dająca gruba kreske (fat cap) i w jakieś dwie minuty możesz mieć pomalowane całe ghillie ;]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...