Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak-105 cm.031D


Recommended Posts

Aeg nagle przestał strzelać. Wciskam spust nic się nie dzieje. Sprawdziłem bezpiecznik sprawny. W miejsce bezpiecznika wstawiłem amperomierz. Wciskam spust ... na amperomierzu nic się nie pojawiło, bateria sprawna i naładowana. Wygląda to na przerwany obwód zasilania. Co mogło się stać ? Dodam że znajomemu że to aeg znajomego. Zarówno ja o on nie mamy pojęcia jak rozebrać karabinek. To jakaś drobnostka czy coś poważnego ? Dodam że aeg jest na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę na wtyczki, zarówno od strony AEG'a jak i aku - mogły się wysunąć - częsty problem, wystarczy wsunąć, dopchnąć

 

Jeżeli to nie wtyczki to:

 

-Podczas naciskania spustu przyłóż ucho do silnika i postaraj się usłyszeć jak się zachwuje czy jest kompletna cisza czy stara się ruszyć, czy jest jakiś szmer.

 

-Jeśli nie boisz się to zdejmij chwyt pistoletu, wymjij silnik i podłącz pod styki z innej repliki - zobaczysz czy działa a gwarancji nie stracisz

 

-Jeśli nie działa to wiadomo co, jeśli działa to zostaje rozbieranie repliki i dokładne oglądanie styków i okablowania.

Link to post
Share on other sites

Ktoś rozbierał aega i powiedział że sprężyna była zablokowała. Za bardzo nie wiem o jaką sprężynę chodziło bo koleś rozebrał tylko chwyt (tam gdzie silnik) zresztą pierwszy raz miał do czynienia z czymś takim jak aeg ; ) Po zabiegu replika ożyła ale po kilku strzałach znowu to samo. Leci na serwis, na szczęście taiwangun :-P

 

-Podczas naciskania spustu przyłóż ucho do silnika i postaraj się usłyszeć jak się zachwuje czy jest kompletna cisza czy stara się ruszyć, czy jest jakiś szmer.
Cisza całkowite, przecież prąd w obwodzie był równy zeru :uśmiech:
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...