Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Halo 2 na XP


Recommended Posts

Witam!

 

Sprawiłem sobie Halo 2, które teoretycznie jest pod Vistę, słyszałem jednak, że da się odpalić tą gierkę na Windzie XP, przy czym ja nie jestem w stanie tego zrobić. Ba, nawet daje się zainstalować (wyskakuje błąd jeszcze przed uruchomieniem instalatora).

 

Czy ktoś może wie, co powinienem zrobić/kupić/ściągnąć, aby gierka zaczęła śmigać?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Powinno się przydać, dzięki wielkie, przy czym...

 

...mam ten sam problem, co gość tam - nie włącza mi się ten loader, ale nie jestem w stanie zrozumieć, co tam ludzie napisali za receptę na rozwiązanie problemu. Jeśli jest człek dobrej woli, kto po prostu mi to wytłumaczy łopatologicznie, to będę wdzięczny, bo ja się motam.

Link to post
Share on other sites

Wejdź do komend cmd (start -> run -> cmd -> enter) i wskaż folder gdzie wypakowałeś loader.exe (z 'cd directory [-folderem cd]').

wtedy wpisz

 

loader.exe LetterOfDVDROMDrive:\StartUp.exe

 

Ta sama procedura dla startu gry po skopiowaniu dll's - po prostu wpisz

 

Loader.exe "C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2\halo2.exe"

 

Jak nie pomoże to zerknę na resztę :P

Link to post
Share on other sites

Aa, hehe, bo ze mnie taki ciećwierz jest, że to:

 

loader.exe LetterOfDVDROMDrive:\StartUp.exe

 

...wpisywałem bezpośrednio w okno uruchamiania :F

 

Przyznam się, nieobeznany jestem, i nie wiem jak się posługiwać oknem komend cmd - jednym słowem, co mam tam dokładnie wpisać, gdyż próbuję różne warianty i dalej wychodzi z tego "długi i stojący..."

Link to post
Share on other sites

No cóż, ja też w tym nie siedzę, tylko po prostu przetłumaczyłem co tam pisało :P

Sądzę że powinieneś po wejściu do "uruchom..." wpisać: cmd, zatwierdzić, i jak ci wyskoczy okno, to wpisać:

loader.exe "tutaj stacja dysku":\StartUp.exe

 

Po tym musisz chyba przekopiować pliki dll, a następnie znowu w cmd wpisać:

Loader.exe "C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2\halo2.exe"

Link to post
Share on other sites

Po wpisaniu w oknie CMD komendy: loader.exe C:\SatrtUp.exe wyskakuje mi komunikat "Nazwa loader.exe nie jest rozpoznawana jako polecenie zewnętrzne lub wewnętrzne. Program wykonywalny, lub plik wsadowy". To samo, gdy w miejsce dysku wpiszę dokładną lokalizację pliku na dysku, bądź sam folder, gdzie Loader.exe się znajduje.

 

Dalej walczę, acz jakieś wskazówki mi się przydadzą.

Link to post
Share on other sites

Musisz przejść do folderu w którym jest plik loader.exe i dopiero go odpalić. Komendą "cd nazwa_folderu" wchodzisz do wskazanego folderu (możesz też podać całą ścieżkę), "cd.." wychodzisz z niego, "dir" wyświetli Ci zawartość. Jak już będziesz w miejscu, gdzie jest loader.exe, możesz działać.

 

Możesz też zrobić skrót do loader.exe, odpalić jego właściwości i wpisać:

Element docelowy: "C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2\Loader.exe" "C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2\halo2.exe"

Rozpocznij w: "C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2"

 

Oczywiście ścieżki w skrócie muszą zgadzać się ze stanem faktycznym. Nie zapomnij też o skopiowaniu bibliotek dll, o których piszą.

Link to post
Share on other sites

Więc tak...

 

Udało mi się w końcu zainstalować grę (trza było w okienku DOSowskim wpisać dokładną lokalizację zarówno Launchera, jak i pliku StartUP, który jest na płycie.

 

Po instalacji zainstalowałem jeszcze dwa pliki znajdujące się na płycie, które mi kazali zainstalować w ReadMe dołączonym do WowLoadera.

 

Skopiowałem również biblioteki dll do folderu z grą na kompie. Również do tego folderu przerzuciłem Loader'a, żeby wszystko mieć w jednym miejscu.

 

Na koniec utworzyłem skrót, zgodnie z Twoimi zaleceniami, Deimos. Jednak po kliknięciu na ten skrót wyskakuje mi taki błąd: "Nie znaleziono punktu wejścia procedury RegGetValueA w bibliotece ADVAPI32.dll"

 

Czynność instalacji wykonywałem 3 razy, więc raczej nie ma mowy o błędzie. Jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...