Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozmiarówka butów WP


Recommended Posts

Witam wszystkich:)

 

Mam może dla niektórych błache pytanie ale.......

Obszukałem cały internet odnośnie rozmiarów butów WP i nie wiem nadal jakie one są i co jest odpowiednikiem rozmiaru 45 w numeracji wojskowej.

 

Chodzi mi konkretnie o te właśnie buty:

 

http://www.allegro.pl/item524805057_buty_o...z_29_wojas.html

 

Kumpel właśnie dzisiaj kupił sobie takie buty na rozmiar 28(mając rozmiar normalny 42) a na mnie są troszkę tylko za małe. Stare desanty jakie mam to rozmiar 28,5 a te właśnie buty na jego stopie latały tak, ze teraz nie wiem czy kupić 29 czy 29,5 i jak to jest w końcu z ta rozmiarówka :)

 

P.S. Od znajomego sołdata słyszałem, ze rozmiarówka butów wojskowych to nic innego jak długosc wkładki, a takim wypadku ja musiałbym mieć 31 albo 31,5...ludzie ja juz zdębiałem :poddanie:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jaeger No wielkie dzięki o to mi chodziło :) rozmiar mój to 29:D

 

Temat do zamknięcia :)

 

Tak tylko z racji potwierdzenia:) 29 to mój numer 45,5(46) wiec gadka o tej długości wkładki to można miedzy bajki wsadzic :)

 

Jaeger jeszcze raz dzieki :)

Link to post
Share on other sites

Takie przeliczanie numeracji wojskowej na "cywilną" jest śmieszne.

To bardzo proste- długość wkładki czyli de facto wnętrza buta wynosi o 0.5cm więcej niż wskazyje na to numer. Np. but nr 29 ma w środku 29.5 cm i tyle samo wkładka, co jest z resztą logiczne.

Oczywiście to wszystko dotyczy butów produkowanych obecnie( desanty ,kupczaki itd.)

Edited by kernwerk
Link to post
Share on other sites

Kernwerk akurat co by tu nie mowic wlasnie ten zapas w wojskowych butach jest wymagany. Nie wiem czy cie uczyli żeby dobrać buty wojskowe nalezy dosunac palce do czubka i wsunac za piete calą dlon. Jak isę da to jest dobrze. I to jest wlasnie te Twoje pol centymetra.

 

Możesz coś jaśniej na temat tej "śmiesnzosci"? Bo jak narazie widac ze to z czym się nie zgadzasz to jest "śmieszne"

Link to post
Share on other sites

kernwerk ja sie z Tobą również nie zgodzę, bo tym momencie moja stopa ma 31 cm długości, a but wojskowy który mam to rozmiar 29, a wiec ni w oko ni w.......nie powinienem w niego wejść z powodu braku 2 cm luzu na długości, a jednak buty dobrze leża i tak jak pisze Jaeger dłoń mi w nie wchodzi i dopiero "Jakub" dobija do końca:)

 

Co do "Józefów" (czyt. desantów) to wystarczy przemoczyć je i pochodzić aż wyschną i choćby but był za mały to się robi około rozmiar większy :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli się ze mną nie zgadzacie to zróbcie w ten sposób.

Idźcie do sklepu gdzie mają nowe desanty, zmierzcie je w srodku, a otrzymacie wynik większy o 0,5cm od podanego na podeszwie. Takie są fakty, z tym trzeba się liczyć kupując polskie buty. Bardzo podobnie jest w przypadku butów Bundeswehry tylko że tam wkładka jest dłuższa o 0,8cm.

Mam desanty w rozm. 31.5 ,jak były nowe w środku miały 32cm.

Mam buty Bundeswehry w rozm. 310, jak były nowe miały w środku 318mm

Proste.

A co do tego ,że buty się rozchodzą to oczywiście się zgodzę ( szczególnie desanty ).

Śmieszność przeliczania jednej rozmiarówki na drugą polega na tym, że rozm. np.44 w każdym przypadku jest inny.

Jako przykład podam, że chodzę w butach w rozm.46, a miewałem 49, które były mi za małe

 

Jaeger.

Zgodzę się ,że luz w wojskowych (i nie tylko) butach jest wymagany. To nie podlega dyskusji, więc nie wiem co masz na myśli.

Link to post
Share on other sites

Tylko to że ten luz jest poprostu przewidziany przy rozmiarowce. Wiec nie wiem co Cie rozsmieszylo w systemie przeliczania. Od lat kupuję buty tak ja i moi znajomi i żaden nie uważał że jest w tym coś śmiesznego.

 

A niemiecka rozmiarowka jest jednak inna. Tam rozmiar 275 wychodził w starym modelu BW jak 44. Nowych BW nie nosze takze sie nie wypowiadam.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites
Tam rozmiar 275 wychodził w starym modelu BW jak 44.

 

Być może, ale nie pisałem nigdzie jakie jest przeliczenie rozmiarów Bw na "cywilne" pisałem tylko o ile jest dłuższa wkładka. Jeżeli nie wierzysz to polecam bardzo dobry wątek na NGT, gdzie wszyscy to potwierdzają. Tyle osób nie może się mylić ,skoro mają te buty.

 

Wiec nie wiem co Cie rozsmieszylo w systemie przeliczania.

 

olbrzymia różnica jaka jest między jednym "46' , a drugim "46". w skrajnych przypadkach nawet 2cm.

 

Tylko to że ten luz jest poprostu przewidziany przy rozmiarowce

 

Jedni lubią but mocno dopasowany, a inni jak im lata, zatem luz dobiera sobie każdy sam przymierzając buty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...