Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 Cymy - kulki


Recommended Posts

Stockowy hi-cap podaje raz na jakiś czas. Kulki się nie zacinają. Mam low-capy AGM'a (4), wg. Krakmana mieszczą one 68 kulek.

Replika strzela normalnie gdy załaduję do nich maks 25 kulek, tj. wszystkie są podawane i się nie zacinają. Gdy załaduję 30-50, zacinają się przed komorą. Kulki to P&J 0.23 Premium.

Wymieniłem ostatnio gumkę na Guardera, dystanser zostawiłem stockowy (twardszy).

Jaki to ma wszystko ze sobą związek i co szwankuje ?

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Stockowy hi-cap podaje raz na jakiś czas. Kulki się nie zacinają. Mam low-capy AGM'a (4), wg. Krakmana mieszczą one 68 kulek.

Replika strzela normalnie gdy załaduję do nich maks 25 kulek, tj. wszystkie są podawane i się nie zacinają. Gdy załaduję 30-50, zacinają się przed komorą. Kulki to P&J 0.23 Premium.

Wymieniłem ostatnio gumkę na Guardera, dystanser zostawiłem stockowy (twardszy).

Jaki to ma wszystko ze sobą związek i co szwankuje ?

 

Przesmaruj magazynek silikonem - powinno pomóc

 

EDIT - zmień kulki na Excel lub Blaster - ale to moje osobiste zdanie

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites

Ok, wezmę się za to. Dziwne jest to, że kulki zacinają się przed komorą HU, a na HC stockowym praktycznie w ogóle nie są podawane, raz na jakiś czas. Coś mi mówi że to związane z gumką/dystanserem jest..

Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze ? Ja już straciłem głowę na tym.. Posiwieję w wieku 25 lat :wink:.

Dodam, że karabin ma 13 miesięcy.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

U mnie są problemy przy... za śliskich kulkach. Mianowicie te "excele" z taiwangunu mają mniejsze tarcie niż PJ i druga kulka wchodzi zbyt głęboko do komory, przez co również jest wypychana. Dziwna sprawa.

 

Taka uwaga - jeżeli by to miało związek z gumką lub dystanserem, słyszał byś to w gearboxie - kulka zablokowana na dystanserze albo lamelce -> zęby jadą po tłoku.

 

Sprawdź na innych kulkach, być może są jakieś opory w samej komorze przy wejściu albo wewnątrz low-capów. PJki ostatnio poszły w dół z jakością, zaczęły mi się ciąć i nie pracują dobrze w magach. Weź jakieś TM .25. Jak to nie pomoże - u krakmana są nowe LC Cymy - mają mocną sprężynę, PJ .23 chodzą u mnie bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ja też zakupiłem 2 magi low-capy Cymy u taiwanów i mam identyczny problem.....

Rozebrałem je (bo spężyna nawet nie chciała się rozprężyć a co dopiero kulki podawać) i posmarowałem prowadnicę zwykłym olejem silnikowym. Naładowałem maga a gdy RĘCZNIE go odblokowałem to wyskoczyły wszystkie BB bez problemu.

Tylko że mnie (chyba) nie podaje kulek z kuli tego zęba co blokuje kulki... to "oczko" w miejscu na maga w karabinie za słabo wchodzi w maga i ząb za słabo odchodzi do tyłu.... :wink: :wink: :wink:

 

PS: Na stockowym hi-capie strzela normalnie....

Edited by PioutrP
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...