Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 [jg] III generacja problem


Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim m4a1 III generacji. Otoż bylem na strzelance w temperaturze minusowej. Jak to zwykle bywa na stokowych batkach moja co chwile siadala:P Wyjmowalem ja i ogrzewalem wiec co chwila. Praktyki te jednak mnie denerwowaly wiec wpadlem na "ganialny pomysl" owiniecia baterii chusteczkami co mialo zpewnic jej względne cieplo :P (Prosze tylko nie smiac sie z mojej glupoty :)) Gdy to uczynilem replika przestala strzelac. Co wiecej zazwyczaj gdy batka ledwo zipie ale jest w niej choc ciut pradu to slychac charakterystyczny dzwiek gdy pociagnie sie spust, taki mowiacy ze jednak jest prad i plynie itp. ale jest go za malo. A teraz nie mam zadnego dzwieku. Jakby batka byla odlaczona. Sprawdzalem juz na wielu w pelni naladowanych batkach i nic :/ Wymienilem bezpiecznik ale nic juz nie pomoglo :/ Nie wiem na czym polega problem ale wydaje mi sie ze na czyms z pradem gdyz nie ma w ogole dzwieku napiecia. Czekam na szybką pomoc i z góry dziekuje.

Edited by Swistak1516
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam problem z moim m4a1 III generacji. Otoż bylem na strzelance w temperaturze minusowej. Jak to zwykle bywa na stokowych batkach moja co chwile siadala:P Wyjmowalem ja i ogrzewalem wiec co chwila. Praktyki te jednak mnie denerwowaly wiec wpadlem na "ganialny pomysl" owiniecia baterii chusteczkami co mialo zpewnic jej względne cieplo :P (Prosze tylko nie smiac sie z mojej glupoty :)) Gdy to uczynilem replika przestala strzelac. Co wiecej zazwyczaj gdy batka ledwo zipie ale jest w niej choc ciut pradu to slychac charakterystyczny dzwiek gdy pociagnie sie spust, taki mowiacy ze jednak jest prad i plynie itp. ale jest go za malo. A teraz nie mam zadnego dzwieku. Jakby batka byla odlaczona. Sprawdzalem juz na wielu w pelni naladowanych batkach i nic :/ Wymienilem bezpiecznik ale nic juz nie pomoglo :/ Nie wiem na czym polega problem ale wydaje mi sie ze na czyms z pradem gdyz nie ma w ogole dzwieku napiecia. Czekam na szybką pomoc i z góry dziekuje.

 

 

Sprawdź czy styki w kostce repliki (to co wtykasz do baterii) nie są jak by to powiedzieć rozgięte na boki mocno mogło się to stać jeśli ciągle wyciągałeś i wkładałeś baterię, jeśli to nie to to styki na silniku.

Link to post
Share on other sites

Ze stykami wszystko w porządku:/

 

 

To odkręć dekiel silnika i sprawdź styki na silniku możesz też wyjmać cały silnik z chwytu i sprawdzić czy dzaiała bez obciążenia jeśli tak to instalacja elektryczna jest OK a problem leży po stronie mechanicznej wewnątrz GB lub w samym śliniku .Otwórz body i zobacz czy tłok nie jest cofnięty do tyłu.

 

PS.Jak coś to wbijaj na gg 11211891 mam akurat emkę na serwisie to mogę ci to wytłumaczyć z fotami jak i gdzie odkręcać.

Edited by HUGO_HUGO
Link to post
Share on other sites

Ci z gunfire to raczej bardziej spierd.... oni nie mają pojęcia o robocie właśnie poprawiałem replikę po nich i powiem tyle że nie wiem jak mogli wysłać taką replikę do klienta i to dokładnie taka sama z jaką masz problem.Przyszła koledze i uwaga nie wystrzeliła żadnej kulki i powiedział że woli dać mi i mieć zrobione na następne strzelanie niż słać na gware i nie mieć repliki przez miesiąc.

 

Wracając tematu to gwarancje stracisz jeśli otworzysz GB inaczej nie. Moim zdaniem lepiej zapłacić krakmanom a żeby było to zrobione dobrze niż dać gunfajerom żeby jeszcze bardziej spieprzyli

Link to post
Share on other sites

Hmmm, wiec napisz mi prosze jak mam to szybko zrobic? gdzie co odkrecic co jkak poluzowac i co gdzie sprawdzic.

 

 

Pod chwytem masz 2 śruby odkręcasz je i ściągasz dekiel UWAŻAJ NA OKRĄGŁĄ PODKŁADKĘ KTÓRA MA BYĆ W TYM DEKIELKU jak rozbierzesz to zobaczysz gdzie ma być, potem już nasz cały silnik i styki poruszaj stykami zobacz czy wzrokowo jest wszystko ok i załóż spowrotem ten dekielek i spróbuj strzelić jak pomoże to git jak nie to napisz będziemy myśleć dalej.

Link to post
Share on other sites

OK otworzylem, teraz poprobuje tu cos zdzialac

 

edit: hmmm wszystko tu raczej w porzadku... wkladalem i wyjmowalem te kabelki i tych metalowych wypustkow na ktorcyh byly, ruszlame nimi ake nic:/ P.S. czy to normalne ze silnik rusza sie na wszzystkie sotrny? u mnie wyglada na dosc slabo przymocowany, Gdy bawilem sie kabelkami ruszal sie clay silnik

Edited by Swistak1516
Link to post
Share on other sites

OK otworzylem, teraz poprobuje tu cos zdzialac

 

edit: hmmm wszystko tu raczej w porzadku... wkladalem i wyjmowalem te kabelki i tych metalowych wypustkow na ktorcyh byly, ruszlame nimi ake nic:/ P.S. czy to normalne ze silnik rusza sie na wszzystkie sotrny? u mnie wyglada na dosc slabo przymocowany, Gdy bawilem sie kabelkami ruszal sie clay silnik

 

 

tak to jest normalne silnik ma tak się ruszać jeśli nie styki na silniku to w GB niestety trzeba operować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A więc tak, replika już wrociła. Od czasu kiedy ja dostali to po 5 dniach byla u mnie z powrotem. Trzeba zacząc od tego ze naprawili dobrze. Wykonali mi rowniez przy okazji pelen przeglad :P Aby pozbyc sie usterki wymienieli polowe szkieletu gb i wymienili lacznik kostki stykowej, tak wiec usterka byla powazniejsza niz myslelismy. Ogolnie jestem zadowolony, pomojajc fakt ze odeslali karton z latajaca w srodku batka i magazynkiem w ktorym byly jeszcze kulki 0,20 (po tescie mocy. btw- 395fps :P) Podsumowujac sama wysylke moze sobie troche olali ale nie dziwie im sie, napewno maja takich operacji dziesiatki dziennie. Najwazniejsze ze naprawili mi repllike z czego jestem zadowolony. Napisalem tego posta aby pomoc komus kto moze bedzie mial problemy jak ja oraz zeby po częsci obalic mit o jakosci serwisu gunfire: naprawili mi replike w 4 dni i dokonali przegladu calej repliki. Musze takze pochwalic ich kuriara (UPS) ktoremu przetransportowanie repliki z Wroclawia na pomorze zabralo jeden dzien :D

Edited by Swistak1516
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozwolę sobie podpiąć pod temat.

 

W moim m4 cqb z JG, podczas strzelania rezonuje jakaś sprężyka wydając przy tym irytujące dźwięki podobne do brzęczenia komara latającego w pobliżu ucha. Oczywiście nie ma to wpływu na pracę mechanizmu ale drażni okropnie. Nie jest to na pewno sprężyna główna w GB ani sprężyna powrotna rączki przeładowania (pod nią podłożyłem kawałek gąbki bo też hałasowała). Najprawdopodobniej jest to jakaś sprężynka w kolbie... i tu pytanie - gdzie tam jest jakaś sprężyna mogąca rezonować podczas strzału? Dodam, że kolba w m4 cqb jest to element przeszczepiony z hk416 jg (mieści baterie)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...