Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z high-capem do CM.032


Recommended Posts

Witam!

 

Jestem początkującą zawodniczką i właśnie przyjechał do mnie mój karabin - M14 Cymy. Ze dwie godziny zajęło mi poskładanie go do kupy i przeczytanie - bardzo lakonicznie napisanej z resztą - instrukcji. Zarzuciłam baterię do ładowarki, żeby nieco się podładowała, a sama zajęłam się magazynkiem. I tu pojawił się problem :(

 

Otóż, po napełnieniu magazynka kulkami, jak radzi mi instrukcja, zamknęłam klapkę i zaczęłam kręcić kluczykiem od 'podajnika'. Kręcę, kręcę i nic. Nic to, pomyślałam, że załaduję od góry i przestrzelam broń. Tak też zrobiłam. Załadowałam, włożyłam maga, wycelowałam przez okno, pociągnęłam kilka razy za spust. Wyleciała tylko jedna kulka, na jakieś 20x. Z ciekawości odwróciłam broń do góry nogami. I faktycznie - siła grawitacji wepchnęła kulki z kominka do komory i poleciały. Ale następne już nie. Magazynek po prostu nie podaje kulek. Ktoś może mi poradzić, co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie zrobiłam, kręciłam chyba ze 3 min.

 

Aha, zapomniałam dopisać.

 

Kluczyk w ogóle dziwnie się zachowuje. Kiedy kręcę, czasem chodzi całkowicie płynnie, bez stukania. Gdy wsypię parę kulek, zaczyna stukać (to chyba normalne?), ale co dziwniejsze, czasem coś mu się 'odwidzi' i zaczyna kręcić młynka w drugą stronę z zawrotną prędkością. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale to nie ja się tu znam :)

Link to post
Share on other sites

Od początku :uśmiech:

 

Wsypujesz kulki do maga.

Kręcisz nie kluczykiem a kółkiem od spodu. Z tego co kojarzę do przodu (według tego jak mag siedzi w replice).

Po chwili powinna pojawić się kulka w otworze podającym kulki do komory.

Kręcisz dalej jeszcze chwilę.

Wkładasz magazynek do gniazda.

Strzelasz - podkręcenie wystarcza na kilkadziesiąt kulek.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Ok, więc kręcę, ale na razie tylko stuka i nic więcej się nie dzieje. Pokręcę z 5-10 mni i napiszę jak postępy ;) BTW, kręcenie kluczem a kołkiem to chyba to samo, bo gdy obracam klucz, to obraca się i kółko i na odwrót. Ale to Ty tu jesteś ekspertem ;) zaczynam kręcenie kółkiem.

Edited by Chockie
Link to post
Share on other sites

Wiesz, gdyby to było 20 sec. kręcenia, to nawet nie zaglądałabym na forum ;) Więc coś musi być nie tak. Jakieś propozycje? Przy kręceniu w magazynku tylko stuka a kulek w kominku ani widu ani słychu. Wygląda ot tak, ak pisałam w pierwszym i drugim poście.

Link to post
Share on other sites

Próbuję zaglądać do środka przez klapkę, z latarką, i kręcić kluczykiem. Przeważnie nic się tam w ogóle nie rusza :/ Raz przy kręceniu stuka, raz idzie gładko, a czasami kluczyk łapie 'lewe obroty' i zaczyna się jak dziki kręcić w drugą stronę. To na razie wszystkie moje obserwacje. Byłabym wdzięczna za opinie wszystkich z podobnymi do świadczeniami.

Link to post
Share on other sites

jest w magau na jednej z żebatek spręzynka zapadkowa mogła ona albo spaśc lub pęknac i wtedy kółeczko od nakrecania dostaje "lewych obrotów" i mag nie podaje kulek ponieważ sprezyna spiralna w magu nie jest napięta.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...