Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AUG - problemy z podawaniem kulek


Recommended Posts

Na początku wyjaśnienie : SPRAWA DOTYCZY BRONI NIE MAGAZYNKÓW.

Po wymianie łożysk na ślizgowe, i malutkiej przeróbce głowicy tłoka, zmontowałem gearbox, parędni był testowany. Chodzi jak złoto. Niestety po założeniu go do giwery jest problem : Nie podaje kulek. Bez magazynka czuć wyraźnie ciśnienie, po złożeniu magazynka podobnie ALE kulki nie są wystrzeliwane. Czy ktoś cię z tym spotkał ? Acha lufę wymieniłam na precyzyjną - jak rzucę kulkę i dmuchnę to lufa "działa" i nie ma oporów.

Link to post
Share on other sites

1. Sprawdz czy ta mala plastikowa rurka(nozzle), ktora porusza sie na dyszy cylindra jest poprawnie zamocowana do tappeta i czy chodzi wystarczajaco luzno na dyszy cylindra(jesli chodzi z oporem psiknij troche oleju silikonowego). Prowadnice po ktorych porusza sie tappet rowniez powinny byc nasmarowane.

2. Upewnij sie czy sprezyna tappeta jest dobrze zalozona

Link to post
Share on other sites

Jak byś mógł po polsku lub bardziej obrazowo. :lol: Kolejna sprawa : jaj ręcznie włożę parę kulek do tej rurki co łączy magazynek z lufą i włożę pusty mag to strzela i jest ok. Jak założę pełny to kicha.

 

Ta mała plastykowa rurka chodzi luźno. Tappet też jest nasmarowany i prawidłowo założony - jak na instrukcji.

Link to post
Share on other sites

Jest jak pisze Gunner, jak włożę kulki do tej rurki i trzymam dogóry nogami to ogniem pojedynczym strzela. Czasem wystrzeli jedną czasem dwie na raz. Co może być przyczyną? Tappet i nozzle zlożyłem prawidłowo. Całość złożyłem jak na rysunkach.

Link to post
Share on other sites

Magazynki napewno są dobre, wątpię aby trzy LOW i jeden HIGH CAP na raz się zepsuły. Z pożyczeniem lufy może być problem, najbliższe AUG to Kraków lub Rzeszów a to jakieś 80 KM. Masz rację w AUG HopUp jest na lufie. Coż po poróbuję, jak nie wyjdzie to wyślę giwerę do serwisu. :(

Link to post
Share on other sites

Na 100% dobrze. Jak wysówam tą plastykową rurkę (nozzle) do przodu, to jak ręcznie kręcę zębatkami to tappet ją cofa do tyłu. I raczej nic się nie po przesówało. Głowica tłoka opiera się na dwóch "występach" a całość jeszcze raz złożyłem dokładnie jak na rysunkach. Osobiście podejżewam coś na styku komora Hop-Up - GearBox. Nie wiem w przyszłom Niedzielę wybieramy się do Rzeszowa, szczegóły koło środy, Koza ma AUG więc spróbujemy coś powalczyć - jak się zgodzi.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale o ile pamiętam te problemy dotyczyły raczej seri "eMek" i ich "hop up chamber" (http://www.renegaderecon.com/article_details.php?id=8).

 

Na VII ZMASGu zauważyłem duże "ciśnienie społeczne" na łupgrejdy...

Znacznie większe niż w zeszłym sezonie.

Ale jak tak sobie czytam Wasze przejścia, to mi osobiście ten typ ciśnienia jakoś zdecydowanie maleje... :wink:

-

Link to post
Share on other sites

Sony: Powalczymy....

Ale mam złą wiadomość. Problem może stanowić rurka podająca kulki do komory HU. Ze względu na położenie magazynka, jest on narażony na poruszanie się na boki i przez to wyciera on tą właśnie rurkę. Efekt jest taki że nie dociska ona zęba trzymającego kulki w magazynku i przez to nie zwalani go do końca. A to prowadzi do problemów z podawaniem kulek. Jest to problem każdego mocno eksploatowanego AUG'a. Zaczynam go również zauważać u mnie :(. Jakaś mało znana firma wypuściła aluminiową wersję tego elementu co powoduje całkowite zlikwidowanie problemu, jednak element ten widziałem w tylko jednym zagranicznym sklepie i nawet nie pamiętam jakim :(. W tej chwili myślę jak niskim kosztem rozwiązać ten problem ale obawiam się że stanie na wizycie u jakiegoś tokarza (i związanymi z tym kosztami).

Pomyślimy i powalczymy. A co do wizyty to za dwa tygodnie dopiero .. W ten weekend pracuje... Z resztą wszystko bedzie na forum Podkarpackim.

Link to post
Share on other sites

To chyba nie to, ja nie eksploatowałem AUG'a mocno. A jak trzymam magiem do góry to kulki zostają w tej rurce. Jak normalnie wyjmuję to wysypuję się 5 czy 6 kulek. Rurka też nie wygląda na zużytą. Więc podawanie działa. Co do rurki : jak Uruchomisz mi giwerę za 2 tygodnie (chyba że wcześnieje zdarzy się cud) masz tą rurkę gratis : z alumunium, stali, kaprolaktamu, tarflenu a nawet z tytanu. Ojciec jest szefem warsztatu i takie rurki to no problemo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...