Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PORADNIK: zwiększenie zasięgu pistoletu


Recommended Posts

Witam, chciałbym przedstawić mały poradnik (szczególnie dla osób początkujących), jak w prosty i tani sposób zwiększyć zasięg oraz także celność w swojej replice sprężynowej. Polega on na dorobieniu dystansera do gumki hop-up, ponieważ to ona jest przede wszystkim odpowiedzialna za zasięg. W mojej replice jest ta gumka bardzo twarda, co przekłada się na słabsze podkręcenie. Ten poradnik będę opisywał na przykładzie Walthera P99 z HFC, ale można przerobić w podobny sposób większość pistoletów sprężynowych.

 

1) Najpierw zaczynamy od wyciągnięcia zamka. Wybijamy przedni pin. Następnie opuszczamy blokadę komory hop-up. Robimy to trzymając zamek, ponieważ może on gwałtownie wyskoczyć.

 

2) Teraz trzeba wyciągnąć z zamka komorę hop-up. Po wydostaniu jej trzeba oddzielić komorę hop-up z lufą wewnętrzną od lufy zewnętrznej. Robimy to silnym pociągnięciem. Są one mocowane "na wcisk".

dscf6460.th.jpg

 

3) Kolejnym punktem jest zrobienie dystansera. Ja użyłem do tego zwykłej uszczelki (trochę zużytej, od mojej VSR-11). Ucinamy mały kawałek. Wielkość tego elementu będzie wpływać na mocniejsze lub słabsze podkręcenie kulki. Staramy się uciąć go w miarę równo z obu stron, gdyż krzywizna w ucięciu będzie mieć wpływ na celność. W moim przypadku wygląda to tak:

dscf6466n.th.jpg

 

4) Następnym krokiem jest włożenie dystansera w odpowiednie miejsce. Na szczęście Walther ma okrągły otwór w komorze, nad wypustką w gumce. Wkładamy dystanser tak, by nieznacznie wystawał nad obudowę komory. U mnie średnica uszczelki idealnie pasuje do średnicy otworu.

dscf6462.th.jpg

 

5) Zsuwamy teraz lufę zewnętrzną z komorą hop-up, uważając, by dystanser nie wyleciał, ściskamy całość do oporu. Potem składamy pistolet w całość i testujemy celność, zasięg oraz siłę podkręcenia kulki. Jeżeli kulka leci za mocno w górę lub za szybko traci wysokość, ponawiamy czynność od początku, tym razem ucinając większy lub mniejszy kawałek dystansera.

 

Poradnik stworzyłem przede wszystkim z myślą o osobach początkujących (gdyż osoby, które grzebały w wielu replikach, mają bardziej rozbudowany techniczno-airsoftowy zmysł i same by na to wpadły:D ), by nauczyły się samodzielnie wykonywać proste czynności serwisowe przy swoich replikach, a także wyrobiły w sobie cierpliwość przy doskonaleniu swojej repliki (bo mały dystanserek dystanerkiem, ale zrobić PORZĄDNE podkładkowanie, to dopiero trzeba się nasiedzieć, poza tym GB ma więcej śrubek).

 

Mam nadzieję, że uzyskany przez Was efekt będzie równie dobry jak mój (kumpel stwierdził, że w tej chwili nie ma różnicy w zasięgu, czy celności w jego - sprężynowy Glock 17 z TM; czy moim:)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...