Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 PTW Systema-mały problem


Recommended Posts

Witam.

W dniu dzisiejszym przy dość dużej wilgotności powietrza (przelotne opady deszczu) moja M4 (jak w temacie) zawiodła mnie, na ogniu pojedynczym przestała strzelać tak jak by się skończyły kulki w magu. Po przełączeniu bezpiecznika na save i ponownym na semi usterka ustała, ale po chwili stało się to samo. Po wymianie magazynka ponownie to samo. Nie cały czas ale tak co kilkanaście strzałów.

Czy to może być wina szczotek czy wilgoci? Jaką długość minimalną mogą mieć szczotki- replika jest z lutego 2008r.

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

witam

 

mialem podobny problem tyle że mój karabin strzelał na semi ogniem ciągłym i było to również podczas opadów deszczu. widaomo układy elektroniczne nie lubią wilgoci...

 

co do szczotek to nie ma jako takiego wymiaru granicznego

szczotki należy wymienić gdy pojawią się na nich poziome rysy.

 

btw

 

pojawila się u mnie jeszcze jedna dziwna rzecz karabin w pewnym momencie przestał strzelać. dociskanie boltcacha nie pomogło. Po odpięciu baterii i ponownym podłączeniu wszystko ustąpiło. zdarzyło mi się to już 3 razy w przeciągu 4 miesięcy.

 

czy komuś się takie coś zdarzyło??

Edited by szamanak
Link to post
Share on other sites

Cześć.

W moim przypadku to były szczotki, różnica miedzy nowymi a starymi wynosiła 2-3 mm- więc niewiele a jednak. Do tego potwierdzili to Panowie z serewisu ASGSHOP-u że ten objaw to szczotki. Teraz jest OK. Sprawdz u siebie szczotki nbo ja tez odłączałem baterię podłączałem a wtedy replika strzelała, potem pluła jak by prąd za mały dochodził.

Generalnie po wymianie szczotek problemy ustąpiły.

Powiedz mi jescze jaki odgłos masz ze swojej repliki gdy strzelasz- u był jakiś taki gwizd silnika, po wymianie szczotek trochę jset ciszej.

Pozdrawiam

Do zobaczenia na CA 2010r

Link to post
Share on other sites

u mnie szczotki sa w dobrej kondycji (sprawdzalem)

szczotki mam od czasu jak dostalem karabin (kupilem uzywany)

ale są w dobrj kondycji. a odgłos jest normalny. jedyne co to czasem zdaża się to przerwa w pracy. sprawdzałem w czasie tej powiedzmy awarii czerwona dioda w gearbox sie nie palila...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...