Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Afgaraq 6 - 19-20 czerwca


Recommended Posts

Zapraszam na kolejną, 6tą już edycję gry z serii Afgaraq, podczas ktorej będziecie mogli nie tylko strzelać ale także knuć, handlować, korumpować, kamienować, demonstrować, obalać reżimy, wszczynać zamieszki, wysadzać się w powietrze czyli robić wszystko to co rodzony Afgar lubi najbardziej.

 

Dla fanów turbanów i galabij więcej informacji, zapisy, tło fabularne oraz dyskusja na podforum: http://www.weekend-warriors.pl/viewforum.php?f=108j

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tło Fabularne

 

a6banner.jpg

 

 

Afgaraq: stabilizująca się młoda demokracja.

 

W stolicy kraju rządy powstają i upadają, kolejne ekipy kradną, korumpują, mordują lub są mordowane. Partia Kapitalistycznego Odnowienia Afgaraqu w wyniku kombinacji zręcznej polityki, zakulisowych negocjacji oraz działań zbrojnych przejęła władzę. Klan wszechwładnych Dul-Harasów, po utracie przywódcy al-Taty, zamordowanego wcześniej przez klan Sof el-Hos, ostatecznie zbiegł z kraju i obecnie przebywa na nie tak znowu tragicznym wygnaniu wiodąc próżniacze życie bogaczy w willach na Lazurowym Wybrzeżu. PKOA rozpoczęła wydobycie i sprzedaż zasobów piachu naturalnego i umacnia swoją pozycje polityczną w kraju. Dystrybucja dochodów jest sprawiedliwa, z na tyle lekkim wskazaniem na rządzących, że nie powoduje to większego oburzenia mas.

 

Poziom codziennych morderstw, afer politycznych, korupcji i gwałtów jest na na tyle akceptowanym poziomie, że z Afgaraqu wycofali się obserwatorzy ONZ, a wraz z nimi i wszelkie obce kontyngenty wojskowe czy "dyplomatyczne". Rynek powoli zapełnia się luksusowymi towarami w stylu ogórków kiszonych z Bolanda i amerykańskich trampek z Chin. Co cztery lata mają się (podobno) odbywać wolne wybory, w których będzie mógł wziąć udział każdy kto w danym dniu nie będzie miał ochoty na nic innego. Kalejdoskop partii politycznych prześciga się w nowych pomysłach na pomnożenie dobrobytu (krewnych i znajomych).

 

Zycie w stolicy płynie swoim wartkim, wielkomiejskim nurtem, lecz większość tych turbulencji nie dociera na prowincję. Zycie w mieście Al Si-ti niedaleko granicy z sąsiadującym Irasiadaqiem toczy się spokojnym trybem. Irasiadaq – to jeszcze jedna z młodych bliskowschodnich demokracji. Losy tego państwa były nie mniej burzliwe niż Afgaraqu. Po bohaterskiej interwencji wojsk USA, które w ostatniej chwili uratowały padającą gospodarkę przed klęską urodzaju ropy naftowej w Irasiadaqu zapanował ład i porządek. Choć jankescy sojusznicy już dawno odjechali to dobrobyt, który przywieźli w czołgach, pozostał.

 

Oba kraje żyją w mieszaninie wzajemnej podejrzliwości i wymuszonej współpracy. Oba mają ambicje zostać lokalnymi mocarstwami i rozszerzać swoje sieci wpływów. Nie bez znaczenia są różnice kulturowe: w Afgaraqu panują kozici, wielbiciele i hodowcy kóz, zaś w Irasiadaqu baranici, hołdujący hodowli owiec. Te dwie frakcje od stuleci nie mogą dojść do porozumienia dowodząc przed sobą wyższości bądź to piękna owczego runa bądź to finezji kozich bródek. Nie dziwi zatem rozbudowana struktura Celników i żołnierzy WOP strzegącego z obu stron szerokiego pasa ziemi niczyjej, za dnia patrolowanego przez żołnierzy z psami, w nocy lizanego ozorami światła z wojskowych szperaczy.

 

Z drugiej strony jednak, mieszkańcy przygranicza opierają się na wzajemnie korzystnej współpracy przemycając miedzy krajami mirrę, złoto, kadzidło oraz spirytus w kostkach, wychodząc z założenia, że pieniądz (nawet przemycony w owczym odbycie) nie śmierdzi. Choć państwa koegzystują ze sobą, jednak raz na jakiś czas dawne animozje i emocje biorą górę, i mieszkańcy tarmoszą się za turbany i okładają lagami, czasem nawet dochodzi do jawnych pogromów mniejszości.

 

Tak więc mieszkańcy Afgarskiego Al Si-ti i Irasidackiego El Taun skupiają się na codziennym wysiłku intelektualnym w jaki sposób oszukać celników i/lub zapłacić możliwie najmniejszy bakszysz podczas kontroli na granicy nie wiedząc, że wkrótce wielki świat wdepnie w ich spokojne życie. Jeszcze bardziej nie spodziewają się, że noga którą świat do nich wdepnie będzie obuta w obuwie sportowe.

 

Stabilizacja regionu i otwarcie granic zaowocowało bowiem w przychylności świata i różnorakich organizacji międzynarodowych. Międzynarodowe organizacje sportowe PIPA (Pan-arabian International Paraolympic Association) i HUYEFA (Human United Young Ethnic Football Association) wytypowały Afgaraq i Irasiadaq jako potencjalne miejsca do zorganizowania bliskowschodnich mistrzostw sportowych ARABIA 2012. Przedstawiciele i działacze obu komitetów sportowych przyjeżdżają z wizytacją aby dokonać ostatecznego wyboru. Będą oceniać infrastrukturę, stadiony, camelostrady, miejsca w szałasach gościnnych, i stan zaawansowania budowy wioski paraolimpijskiej. Nie bez znaczenia będzie zapewne też skłonność lokalnych samorządów do podzielenia się spodziewanym przychodem z organizacji zawodów z decydentami.

 

Bez najmniejszego zastanowienia, targani kompleksem posttransformacyjnym Afgarowie i Irasiadaczczycy stawiają sobie za punkt honoru zorganizować zawody u siebie jako dowód swojej wielkości i przewagi nad konkurentem. Jednocześnie szare masy targane są emocjami mających nastąpić igrzysk. ARABIA 2012 obfitować będzie bowiem w ukochane od stuleci i uprawiane masowo dyscypliny jak: rzut wielbłądzim łajnem, podkładanie bomby na czas, kopanie pęcherza czy zawody w dmuchanie owcy. Tworzą się reprezentacje, najmowani są trenerzy, a zawodnicy marzący o sławie i uwielbieniu z zapałem trenują. Władze knują aby zwyciężyć w konkursie zaś mieszkańcy wyposażeni przez naturę w żyłkę przedsiębiorczości już kalkulują zyski.

 

Rywalizacja ruszy na całego i z całą pewnością przydadzą się doświadczenia obydwu narodów sprzed wprowadzenia demokracji. Który naród zwycięży i będzie mógł wydać 3/4 PKB ku radości gawiedzi? Czyja reprezentacja narodowa zapłaci sędziom więcej? I jaki wpływ na to wszystko będą mieli członkowie PIPA i HUYEFA, z których większość jest poszukiwana w najlepszym wypadku przez Interpol (w najlepszym bo Interpol przeważnie nikogo nie torturuje, nie zabija i nie wrzuca tego do internetu ku przestrodze)? To wszystko na Afgaraqu6 pt. "Siła, sprawność, piękno. Stać Cię na wszystko!"

 

Aut. opracowania naukowego: Kałasz i Tato

Link to post
Share on other sites

Znane są już strony konfliktu.

 

AFGARAQ - 90 osób

 

Wielki Biznes Afgarski 25 os

AR1G1J.jpg

Grupa ta skupia zarówno przedstawicieli rządzącej partii PKOA w swych szeregach jak i największych rekinów Afgarackiej finansjery. Takich jak choćby Al-Sto Kuosa, słynny właściciel największych zakładów przetwórstwa rogacizny (wynalazca szynki drobiowej z wielbłąda o smaku jagnięciny) czy też szejk El Good Zovathi, równie słynny przetwórca olejku kokosowego na biopaliwa. WBA zainteresowana jest wszelkimi przejawami wzrostu ekonomicznego regionu gdyż wie, że jest go w stanie przekuć na własny sukces. Z tych powodów, oraz oczywistego prestiżu, który zyska Partia Kapitalistyczna po zdobyciu organizacji zawódów ARABIA 2012 grupa ta za wszelką cenę chce przekonać przedstawicieli PIPA i HUYEFA do zorganizowania igrzysk w Afgaraqu.

 

Afgarskie Gospodarstwa Rolne 25 os

afghansinpoppyfield-1.jpg

Państwowe gospodarstwa rolne są pokłosiem obowiązującej kiedyś populistycznej ideologii ciążącej w kierunku socjalizmu pochodzącej jeszcze z czasów silnych wpływów ZSRR i obecności stacjonujących Radzieckich Interwencyjnych Wojsk na pograniczu. Lewicujące władze ku zadowoleniu Wielkiego Brata zorganizowały kilka Agieerów. Pospiech ten zaowocował stworzeniem gospodarstw na terenach całkowicie jałowych na których od lat nie widział ani jednego owoca (nomen omen) ananasa czy kłosa żyta. Agieery żyją jednak własną rzeczywistością śląc cały czas raporty o szalonej nadprodukcji ananasów w ilości 64 kwintali z hektara. Kierownik dostaje pochwały, chłoporobotnicy też, ale coś jeść trzeba… Przy okazji organizacji zawodów pracownicy zwęszyli interes życia. Otóż gdzieś trzeba będzie postawić stadion. Jeżeli zaś stadion powstanie na gruntach ornych to agieerom będzie należeć się sowite odszkodowanie. Pod warunkiem, że ARABIA 2012 odbędzie się właśnie w Afgaraqu i że pracownicy agieerów wmówią przedstawicielom PIPA i HUYEFA, że fikcja czyli wysokie zbiory i płodna ziemia jest rzeczywistością….

 

Stowarzyszenie Obrońców Moralności „Płonący Kindżał” 25 os

hamaswar0402imgassistcu.jpg

Nic nie mogłoby bardzie oburzyć naczelnego mułły niż organizacja bezbożnych zawodów na świętej ziemi po której kiedyś stąpał Ni-Chujak. „Drżące z wysiłku uda sportowców przywodzą na myśl bezbożne rozrywki, takie jak taniec” – to obwiązująca wykładnia dotycząca wszelkich zajęć sportowych. Właściwym zajęciem dla mężczyzny jest jedynie palenie sziszy, bijanie żony i lansowanie się z Kałachem w łapach. Dla kobiet – gotowanie, cerowanie burek i znoszenie z godnością lania aplikowanego przez pana domu. Za wszelką cenę religijni fanatycy chcą zniweczyć w zarodku pomysły na organizację ARABIA 2012 w Afgaraqu i idącego za tym nieuchronnego zmiany stylu życia. Nie cofną się przed niczym, wszak nazwa „Płonący Kindżał” zobowiązuje…

 

Afgarskie Wojska Ochrony Pogranicza 15 os

posterunek.jpg

Zbrojne ramię porządku i dyscypliny na granicy, tłumiące zapędy miejscowej ludności do łażenia sobie przez pustynie w te i z powrotem w sposób nieuporządkowany. Trzeba oddać sprawiedliwość, że ludność udając przepędzanie stad kóz przemyca kontrabandę w ilościach hurtowych. Gdyby zatem nie regulacja Wopistów ekonomia Afgaraqu całkiem by padła, bo któż by płacił cło i podatki? Przy okazji całkiem by padła stopa życiowa samych WOPistów bo ci nie omieszkują zatrzymywać dla siebie znaczącej części zarekwirowanej kontrabandy lub przymykać oczu na przemyt za niewielki bakszysz.

 

IRASIADAQ - 90 osób

 

„Metropolia” - Obywatelski Komitet na Rzecz Wyniesienia El-Taun na Salony 25 os

Amin%20al%20Husseini%20at%20Arab%20League%20meeting%20at%20its%20creation_jpg_jpg_jpg.jpg

Co tu dużo kryć, życie na pograniczu trąci mocno prowincjonalną myszą. Jednak nawet spore odległości od centralnych urzędów i ośrodków władzy oraz blichtru stołecznego życia nie mogą osłabić ambicji lokalnych samorządowców i działaczy. Wizja wielkiego El-Taun, Miasta Blichtru i Sukcesu rozpala wyobraźnię działaczy Komitetu. I oto, niczym znak od Najwyższego, pojawia się możliwość zorganizowania zawodów ARABIA 2012! Jakiż byłby to prestiż dla El-Taun! Jaki przyczynek do umieszczenia El-Taun na firmamencie najbardziej znanych miast będących w centrum zainteresowania całego Arabskiego świata! Działacze już zacierają ręce i wiadomo, że nie cofną się przed niczym aby ARABIA 2012 odbyła się właśnie w Irasiadaqu.

 

Gangi Nowego Przedmieścia 25 os

pd1139186.jpg

Być może El-Taun nie jest metropolią, ale nawet i ta mieścina ma charakterystyczne slumsy umieszczone na obrzeżach miasta. Przedmieścia te pełne są wałęsających się grup młodzieży w strojach ludowych: trampkach chińskich, dresowych galabijach i turbanach z trzema (idealnie!) paskami zorganizowanymi w gangi młodzieżowe, z których najbardziej znany jest Wściekły Wąż. Dla tych młodych ludzi uprawianie sportu jest jednym z niewielu sposobów ucieczki od szarości codziennego życia, a także sposobem na zrobienie kariery i wyrwanie się z tego zapomnianego przez ludzi i Boga miejsca. Idolem wszystkich jest Pipi, pochodzący z miejscowej biedoty chłopak, który kiedyś kopał frajerów leżących na ulicach El-Taun a teraz kopie piłkę w jednym z klubów sportowych w Europie dostając za to miliony. Wściekły Wąż i inne gangi widza swoją szansę w nadchodzących zawodach. Oto przepustka do innego świata gdyby tylko zawody odbyły się w Irasiadaqu! W oczekiwaniu na zawody usportowiona młodzież trenuje raźno oprócz kopania też bejsbol, jazdę kradzionym samochodem na czas (wraz z serwisem, wymianą kół i przebijaniem numerów), podnoszeniem palet z haszyszem i inne sporty, które oprócz rozwoju fizycznego zapewniają też godziwe zarobki.

 

Arabskie Domy Towarowe 25 os

bazar.jpg

Kupiectwo jest jedną z najstarszych i najzacniejszych gałęzi gospodarki każdego państwa arabskiego. Nawet sam krwawy dyktator Al-Tato Dul-Haras swą potęgę wybudował zaczynając od stoiska z lewymi adidasami (bo prawe adidasy zawsze obiecywał, że będą za tydzień). Nic więc dziwnego, że kupcy z Arabskich Domów Towarowych uważają siebie za elitę elit i zdają się ignorować postępującą demokrację wraz z towarzyszącym jej bezlitosnym kapitalizmem. Nie dopuszczają nawet myśli, że wraz z nowymi czasami brykiety daktylopodobne i paździerzowe wielbłądy nie cieszą ludu tak jak kiedyś. Są przekonani, że ich bazar zbudowany z blachy falistej, kawałków papy odnalezionej na polach oraz z wielbłądziego gównobetonu jest wielką atrakcją architektoniczną El-Taun. Władza nie popiera ich poglądów, co wiecej analizy pokazują, że najlepszym miejscem do zbudowania stadionu na zawody ARABIA 2012 jest plac dzierżawiony przez ADT. Kupcy ADT zapowiadają walkę do ostatniej kropli krwi, przeciwni jakiejkolwiek ingerencji sportu w ich życie. Zwolennicy zawodów na terenie Irasiadaqu stoją przed trudnym zadaniem: albo przekonają kupców do przeniesienia się do innej, równie atrakcyjnej lokalizacji, albo poszukają innego miejsca pod stadion. Albo odbędzie się wielki szturm na ADT... Czas pokaże.

 

Irasiadacka Służba Celna - 15 os

celnicy.jpg

Krąży anegdota, o tym jakoby Liga Arabska rozesłała ankietę do Naczelników urzędów Celnych w krajach regionu z pytaniem jak szybko mogą oni kupić sobie BWM finansując zakup z bakszyszu. Padały odpowiedzi dość zbliżone – 2 do 3 tygodni. Tymczasem Naczelnik z Irasiadaqu odpowiedział, że potrzebuje pół roku. Wstrząśnięci taką uczciwością urzędnicy Ligi dopytywali się jak to możliwe: - Czego chcecie? - Oburzał się Naczelnik, - BMW to duża firma. Historia ta, zapewnie złośliwie rozpuszczana przez Afgański WOP celem oczerniania kolegów z zagranicy, pokazuje jednak, że służba graniczna to nie tylko nielimitowany czas pracy, słabe uposażenie i niebezpieczeństwo otrzymania postrzału 7,62 z zatrzymywanej na posterunku furgonetki.

Link to post
Share on other sites

Z względu iż A6 odbywa się na terenie dalszym od Warszawy niż poprzednia cześć Afgaraqu, Pluton Inżynieryjny zadecydował się zorganizować niezmotoryzowanym transport grupowy w postaci Busa który to zawiezie uczestników na teren A6 i odwiezie do Warszawy.

W związku z tym chcielibyśmy się zorientować ile busów mamy wynająć w tym roku. Chciałbym aby wszyscy zainteresowani wstępnie wyrazili tu swoje zainteresowanie, nawet jeśli jeszcze nie są w 100% pewni czy jadą.

 

Prosiłbym o w miarę szybkie wpisywanie się na listę, pomoże to organizatorom podjąć właściwą decyzję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z przyjemnością informujemy, że Afgaraq po raz kolejny pozyskał zacnych sponsorów!!!

 

IPhone054-1.jpg

 

Coyote ASG - jedyny w Polsce oficjalny dystrybutor Celcius Training Weapon

CASG http://www.casg.pl powstawał podczas zeszłorocznego Afgaraqu. Teraz obchodzi rocznicę działalności i nie mogło zabraknć go wśród sponsorów!

 

clogo_big.jpg

 

Capri ASG - profesjonalny sklep airsoft

Capri (http://www.asg.com.pl) jest tak stary jak Afgaraq! Wkrótce będzie to marka o tradycji takiej jak Blikle. :) Cieszymy się, że jest z nami obecny po raz kolejny!

 

NAGRODY będą przyznawane dla najlepszej postaci, które najwięcej, zdaniem orgów, wniesie do klimatu A5. Punktowana będzie kreatywność i zaangażowanie, oraz dla grupy która zwycięży w tegorocznej edycji.

 

 

Nagroda Indywidualna Coyote ASG -

http://www.casg.pl

Niespodzianka!

 

Nagroda grupowa Capri ASG - http://www.asg.com.pl

30kg kulek ASG!

Link to post
Share on other sites

NAGRODY będą przyznawane dla najlepszej postaci, które najwięcej, zdaniem orgów, wniesie do klimatu A5. Punktowana będzie kreatywność i zaangażowanie, oraz dla grupy która zwycięży w tegorocznej edycji.

 

A6 :P Drobna literowka a czesc uzytkownikow moze zle to odczytac :)

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

A6 :P Drobna literowka a czesc uzytkownikow moze zle to odczytac :)

 

Pozdrawiam, G^.

Dzięki, zwłascza, że nie moge już edytowac treści tego posta. :)

 

Co do wieku: impreza jest dla graczy pełnoletnich. Dopuszczamy osoby od 16 roku życia, jeżeli jadą z teamem którym dowodzi osoba pełnoletnia lub poręczy za nich ktoś ze znanych orgom teamów. Oprócz tego potrzebne są pisemne pozwolenia od opiekunów prawnych, ale to standard.

 

Można też przyjechać ze swoim opiekunem prawnym (czytaj np z ojcem - jest wiele takich duetów grających wspólnie w airsoft) i wówczas nie ma limitu wieku - odpowiedzialność jest po stronie opiekuna. Na Afgaraqu będzie grał mój 13 letni syn.

 

Oczywiście wszelkie takie zgłoszenia do orgów PRZED zapisem.

 

W tej chwili zostało 63 miejsca wolne.

Edited by Tato
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z pewnych przyczyn opóźniło się przekazanie tej informacji na WMASG tym niemniej jak napisalismy w zeszłym tygodniu w watku imprezy na WW2 nowy termin Afgaraqu 6 to 19-20 czerwca. Przesunięcie nastapiło z powodu anomalii pogodowych, więcej na ten temat na forum Weekend Warriors

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...