Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Luneta do ASG



Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam sie nad kupnem lunety do ASG. Zastanawiam sie nad wyborem miedzy 4x20, 3-9x20, 4x40, 3-9x40. Mysle ze wezme regulowana 3x-9x ale co sadzicie o wielkosci. Potrzebna jest 3-9x40 czy w zupelnosci wystarcza snajperowi 3-9x20? Jak narazie cena przewaza na strone 3-9x20 ale wyglad 3-9x40..Zastanawiam czy mocno na skutecznosc, latwosc znalezienia celu na wiekszym terenie wplywaja te wielkosci? Nie naleze do "zamoznych" osob wiec kazdy grosz dla mnie wazny dlatego sie ciezko nad tym zastanawiam czy lepiej dluzej poczekac a kupic drozsza czy wczesniej ta tansza..Prosze o opinie. Aha wszystkie rozpatrywane modele pochodza od firmy TASCO.

Link to post
Share on other sites

to moze ja cos od siebie.

wedlug mnie najbardziej optymalnym wyborem jest tasco 3-9x40, a to dlaczego:

:arrow: zmienne powiekszenie przydaje sie do obserwacji celu z wiekszej odleglosci (mowie tu o zakresie 5-9).

:arrow: wiekszy wlot oznacza lepsza widocznosc celu podczas zmierzchu/switu przy zmniejszonej widocznosci ze wzgledu na rozne czynniki (takze stroj maskujacy celu :) )

:arrow: wieksza luneta wyglada bardziej imponujaco (przynajmniej dla mnie :P )

:arrow: wieksza luneta=ciezszy karabin= wiekszy realizm + klimat :D

 

w kazdym badz razie ja ze wzgledu na wyglad i funkcjonalnosc wybralbym 3-9x40

Link to post
Share on other sites

po pierwsze primo

 

nie oszukujmy sie ale lunete kupujemy dla klimatu i wygladu a lunety x20 wygladaja obciachowo i co najmniej chorowicie (jesli wiecie co mam na mysli :) )

 

po drugie promo (nie sposob nie zgodzic sie z kolegami przedmowcami)

 

wieksze swiatlo=wiekszy kat widzenia i wieksza jasnosc

regulacja pozwala na obserwacje na powiekszeniu x5-x9 a strzela sie z x3 w przypadku gdy wystaje przyslowiowe pol dupy zza krzaka x4

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...