Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator CompM4


Recommended Posts

Witam wszystkich, szukałem trochę po forum ale ciężko znaleźć informacje na akurat te kilka pytań - mianowicie:

 

- ile kabelków odchodzi od diody świecącej wewnątrz tego kolimatora? Mam 3 - 2 czerwone i 1 czarny, montuję niby dobrze i za cholerę nie chce świecić? Kawałek jakiegoś kabelka miałem obok, nie wiem czy coś wypadło z koli czy leżało już wcześniej na biurku

 

- czy mogłem spalić diodę? - nie wiem czy nie spowodowałem jakiegoś zwarcia - jest takie prawdopodobieństwo?

 

- czy ma ktoś dostęp lub możliwość zrobienia zdjęć jak połączony jest układ scalony z kabelkami i tarczą do zmiany natężenia świecenia? Za zdjęcie kabelków podłączonych do samej diody wewnątrz też będę wdzięczny.

 

Pozdro

 

 

 

EDIT:

 

Doszedłem do wniosku, że mam dwie opcje - albo oderwał się jeden z kabelków - dlatego dioda nie działa - wyjaśniło by to zdjęcie, lub diodę spaliłem - wykluczając pierwsze odkryję drugie. Pytanie też, można ją wymienić? Idzie gdzieś takiego kupić? Ten koli kosztował prawie 400zł i szkoda mi tej kasy :(

 

 

Chyba, że chce ktoś kupić, obudowa, soczewki etc sprawne :)

Edited by Majster'
Link to post
Share on other sites

Sam się z siebie śmieję. 2 Lata elektrotechniki w szkole, 2 lata układów cyfrowych i pracowni a zapomniałem, że dioda działa od 1,6V... Podłączyłem szeregowo dwa paluszki i bangla. Teraz to jeszcze poskładać :)

 

 

Żaden papierek nie jest potrzebny! Wszystko działa bez niego :)

 

 

Temat do wywalenia :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...