Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

aks 74 - gear V3 - od czasu do czasu sie zacina...


Recommended Posts

Siema!

 

Mam aks 74 boyia, troche wzmocniony plus kable niskooporowe. Ale mam pewien problem ze jak wystrzelam z 1k/1,5k kulek to nieraz sie zacina i nie da sie strzelac :P silik slysze ze dostaje prąd ale nie moze zakrecic zebatkami bo sie zacieły. Juz z 2 raz mi sie tak zrobilo, nic nie pomorze tylko musze rozebrac boxa i zlozyc od nowa :wink:

 

Co moze byc przyczyna ze tak sie zatnie replika i jedyna mozliwoscia "odetkania" jest rozbiorka i ponowne złozenie :-F

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Same bzdety nie maja nic do rzeczy. Gumnka guardera, sprezyna 110, łożyska wzmocnione, prowadnica sprezyny łozyskowa i tłok metalowy chyba :P.

 

Batka nie ma nic do rzeczy poprostu zebatki sie zactna nieraz ;/ ostatnio wyjołem silnik i włozyłem i bylo ok juz ^_^

Link to post
Share on other sites

Te bzdety są istotne.

 

Np. Wymiana łożysk - złe spłodkładkowanie. Za ciasne - grzeją się kable, szybko pada batka, nadmierne zużycie styków. Za luźne - zębatki mogą przeskakiwać, zbyt szybko się zużywać. Ustawienie docisku silnika też wymaga korekty po wymianie łożysk.

 

Dopowiedz jaka ładowarka i bateria. Wtedy można będzie dalej gdybać. Mi śmierdzi kiepską batką/ładowarką. Ale równie dobrze może to być kiepska batka/ładowarka i kiepskie złożenie.

Edited by painball
Link to post
Share on other sites

Tłumacze ci ze batka gowno ma do robienia bo obojetnie jaka podłacze jak sie zatnie to sie zatnie i tyle ^_^ Wczoraj wyjołem silnik włozylem znowu i strzela pieknie na seryjnej batce 8,4 1100mAh

 

Teraz mam mikroprocesorowke...

 

Te czesci byly załozone "seryjnie" przez sklep, kable sa nowe głosnikowe i sa ok nic sie nie grzeje, wina lezy nie w elektryce a w mechanice bo sie cos zacina i jedyny sposob jaki dotad znalazłem to wyjac silnik albo całeg gearboxa rozebrac :P

 

PS:

 

Juz bardziej prawdopodobne to to złę złozenie ale to dziwne ze wystrzyle z 2 hi-capy i za ktoryms razem sie zatnie i dupa :D

Edited by Kufa
Link to post
Share on other sites

Tłumacze ci ze batka gowno ma do robienia bo obojetnie jaka podłacze jak sie zatnie to sie zatnie i tyle ^_^ Wczoraj wyjołem silnik włozylem znowu i strzela pieknie na seryjnej batce 8,4 1100mAh

PS:

 

Juz bardziej prawdopodobne to to złę złozenie ale to dziwne ze wystrzyle z 2 hi-capy i za ktoryms razem sie zatnie i dupa :D

 

Widać batka nie ma "g.... do robienia". Przez te krzywo wywiercone otwory, zębatki stawiają większy opór i żeby to poruszyć potrzeba więcej mocy. Batka jak się zmęczy, to nie ma siły poruszyć maszynerii i się układ zacina. Batka jest kijowa (domyślam się, że masz tę dodawaną do Dboysów 8,4V 1100mAh) to Ci starczy na 2 HiCapy. W moim SCAR Dboysów też nie starczyła na więcej, a na 9,6 Sanyo, a aktualnie Large 9,6 G&P bangla zima, lato i nigdy na braki prądu nie narzekałem.

 

Pozdrawiam,

Pain.

 

Pożycz od kogoś batkę z prawdziwego zdarzenia i sprawdź. Jak nie pomoże to wymień szkielet, aczkolwiek cudów od tej baterii bym nie oczekiwał.

Edited by painball
Link to post
Share on other sites

Jak bys przeczytał uwaznie to bys widział ze napisałęm:

 

"Tłumacze ci ze batka gowno ma do robienia bo obojetnie jaka podłacze jak sie zatnie to sie zatnie i tyle "

 

 

decigner12 = dał mi odpowiedz na pytanie i jestem bardzo wdzieczny :}

 

Żal mi kasy na nowy szkielet wiec narazie bede chodził z srubokretem na strzelanke i jak cos wyjme silnik i włoze znowu :D operacja taka trwa minute wiec luz :mrgreen:

 

 

pzdr

 

PS: Temat do zamkniecia :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...