Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Majkhel

Użytkownik
  • Content Count

    379
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by Majkhel

  1. Z takimi klamrami naprawczymi już można kombinować przypięcie do kamzy.

    Mam od kilku lat Sparrowa i jest bardzo fajny, bo na tyle krótki, że nie przeszkadza w noszeniu pasa, którego używam na strzelankach. Bez problemu mieszczę w nim bluzę/kurtkę, kulasy i pęcherz z wodą, śniadanie i jeszcze parę rzeczy.

    Szelki są szerokie i dość wygodne ale przy małych obciążeniach. Przy większych (5-6kg na przykład w zakupach na 2x1,5l wody i jakieś puszki) ich niski profil jest już odczuwalny. Ich głównym problemem jest dla mnie długość. Jestem szczupły, więc nie mogę ich sciągnąć tyle ile bym chciał, żeby plecak przy bieganiu siedział sztywno na plecach. Dodatkowo klamry na ramionach potrafią być wtedy boleśnie odczuwalne, bo lądują prawie dokładnie na barkach.

    To co ja bym zmienił, to skrócił pętle z klamrami na szelkach i same szelki.

    Na swoim Sparrowie noszę po bokach dwie ładownice na 3 magi z brytyjskiej kamizelki Osprey - w sam raz mieszczą bidon, większy kubek termiczny albo cokolwiek zbliżonego rozmiarem. Używam na co dzień. Kieszeń na pęcherz ładnie mieści laptop 12.5".

    Dla osób chcących mały plecak. Polecam przymierzyć przed zakupem.

  2. Jak udziwacznione? Masz jak w palnym, przecież wszyscy o tym marzą! :icon_biggrin:

    Najtańsze klucze chodzą na Allegro po 25zł

     

    Edyta: nie pamiętam w którą stronę. Jak wrócę do domu wieczorem, to mogę sprawdzić.

  3. Sprężyna mogła się oczywiście ubić. Ale winna może by też zużyta gumka. Jeśli element podkręcający się zużył, jest to również jedna z możliwych przyczyn skręcania kulki. Lufę masz poprawnie włożoną i nie obróconą w komorze?

    Podzespoły w stocku powinny wytrzymać. M120 - bez problemu. M130 pewnie też, choć nie wiem, jakie teraz silniki wkładają. A doszczelnienie zawsze warto zrobić.

  4. Rychu, super, że wybebeszyłeś części, jeszcze lepiej, że zauważasz i wskazujesz różnice, pomiędzy Specną i E&L - to cenne informacje. Ale nie ma siły, żeby GB Specny (jak dotąd) były wykonywane w technologii skrawania maszynami CNC z jednego bloku aluminium. A to rozumiemy przez skrót "gearbox wykonany w technologii CNC". Gdyby tak było, byłoby to wielkimi wołami wypunktowane w opisie repliki, bo to jest, nie bez powodu z resztą, hype od ładnych kilku lat.

    Gearboxy Specny są odlewane. Raz jeszcze dzięki za porównanie do E&L.

  5. Rych33, nie dziw się tak bardzo reakcji, bo Twoja replika nie może posiadać takiego gearboxa.

    Zupełnie poważnie - w jaki sposób oceniłeś że to CNC? Oczywiście rozumiemy się, że "CNC" to maszyna sterowana numerycznie, więc robisz po prostu skrót myślowy?

    I oczywiście wiesz, że przez skrót myślowy "Gearbox CNC" większość osób na tym forum zrozumie gearbox wykonany z ALUMINIUM na maszynach CNC? No i naturalnie wiesz również, że gearboxy wykonywane w tej technologii kosztują połowę ceny repliki Specny przed przeceną? I że jeszcze nie wyprodukowali Specny z takim typem gearboxa, bo są to jednak repliki mające spełniać rolę budżetowych?

    Oczywiście można spytać producenta czy choćby GF i rozwiać wątpliwości.

  6. Ale slogan! :teeth:

    Za blokowanie spustu w normalnych warunkach odpowiada plastikowy element z tego zestawu:

    https://gunfire.pl/p...earboxa-V2.html

    Dokładnie drugi od lewej.

     

    Rozłożyłbym GB i zmontował zespół blokady spustu jeszcze raz. Sprawdziłbym też jak działa cały mechanizm zmiany trybów auto-semi-safe. Szczególnie to jak przy zmianie trybu zachowuje się 3-ci od lewej (na obrazku z linku) element. Może ma wytartą tą główkę?

  7. @wallop, z tym oporem dla sprężyny z jednej strony, to jakieś kosmosy są. Przcież siły w sprężynie zawsze działają przynajmniej w dwóch kierunkach... Już nie wspomnę o zwrotach tych kierunków. Jakbyś mógł doprecyzować?

    - Nie pisałem w tym miejscu o OLEJKU, tylko o OLEJU. Mają kompletnie różne gęstości. I nie było słowa o uszczelnianiu olejem, chociaż tą rolę też spełnia w jakimś stopniu, dzięki swojej gęstości.

    - Podkładkowanie zębatek na sztywno, przepraszam, ale to jakieś straszne uproszczenie. Podkładkując na sztywno zwiększasz opory dla silnika. Domyślam się, że chodzi Ci o to, żeby zębatki w miarę możliwości się nie przesuwały się w osi, ale muszą mieć dość luzu, by obracać się swobodnie i bez powodowania oporów przez podkładki.

    Skoro piszemy takie poradniki, starajmy się być precyzyjni.

  8. Gtratulacje, dużo praktycznych umiejętności właśnie nabywasz :icon_smile:

    - smar na głowicy tłoka - jak najbardziej - na oringu pomaga w uszczelnieniu i przedłuża żywotność oringa.

    - głowica cylindra się nie porusza, więc nie potrzebuje smaru. Taśma lelpiej się sprawdza, ewentualnie jak dalej nie szczelnie, to zwiększyć ilość taśmy. Smar nie zaszkodzi, ale też nie pomoże, jeśli taśma robi swoje.

    - smar pod dyszą - jak najbardziej. Przy nakładaniu dyszy poruszaj nią i poobracaj, żeby się dobrze smar rozprowadził.

    - test papierka... no ja bym obstawiał jednak za krótką dyszę, więc jej wymiana na ciut dłuższą powinna poprawić sytuację. Jak nie, to serwisant, najlepiej pomoże.

     

    - ta głowica tłoka - nie mam, ale powinna być ok. Obejrzyj ją ją tylko dokładnie pod kątem ostrych krawędzi lub nadlewewk.

    - dysza - nie ma pojęcia jak zadziała. Martwi brak informacji o jej długości. Może Lonex, jeszcze jeśli szukasz z tworzywa?

    - jak chodzi o sorbo - jedni naklejają na gumeczkę, inni zdzierają gumeczkę, kleją sorbo i na to gumeczkę, inni samo sorbo bez gumeczki. Najważniejsze jest w tym momencie AOE - czyli kąt pod jakim zęby zębatki tłokowej chwycą pierwszy ząb tłoka jaki napotkają. Powinno być jak największą powierzchnią, zeby ograniczyć zużycie

    - ta dysza guardera 21.2mm - możliwe. Na jedno trzeba uważać - jeśli po zamontowaniu dyszy, widzisz, że wystaje (w pozycji wyjściowej- cofniętej) w otworze podającym kulki komorze HU, to może blokować podawanie kulek. Efektem będą puste strzały (przede wszystkim na singlu). Wtedy masz zbyt długą dyszę.

     

    Także tego - witaj w świecie tuningu! Ruszyłeś jedną rzecz, teraz będziesz musiał wymienić 5 innych, żeby pasowało :icon_biggrin:

  9. @IIJoEyII: ten "garb" jest częścią frontu, więc jak go zdemontujesz (front), to razem z garbem i potem do korpusu przyczepisz teoretycznie każdy keyomd z montażem na pierścień. Niestety nie robiłem nigdy czegoś takiego, więc nie pomogę z wyborem konkretnej firmy. Ale garb ten garb nie jest żadnym problemem.

  10. Jojczenie i jęki, a kontrpropozycji nikt nie wrzuci? :icon_mrgreen:

     

    Nie mogę już edytować.

     

    Also those guys here: ROSOMAKI make some veeery good milsim events. Not very big, even small compared to the ones I've mentioned before, but still of the best quality. However those are not regular and it's best to either ask them from time to time or follow the page.

  11. Hello and welcome :)

     

    MA - Misja Afganistan (Mission Afghanistan) - a big milsim/LARP event. Very good organisation, time-proven system.

    Check: http://misjaafganistan.com.pl/ and http://misjaafganistan.com.pl/kontakt for more details. In Polish, but I'm sure the contact guy will manage in english

     

    ASGARD - a young, but very successful several days events. Lots of additional trainings in addition to actual milsim event. Last edition hosted groups from several countries. Page in english: http://asgard.events/

  12. Midy wymagają dobrych, gładkich kulek ze względu na 2-rzędowe ułożenie w magazynku. Ja polecam Low-capy (~60 kulek) - mniej wybredne przez prostszą konstrukcję. Plus większy szacunek do zużywanej amunicjii. A Real-capy (30-35 kulek), to już w ogóle są super :icon_mrgreen:

  13. ad.1 Ja bym dał taśmę teflonową bardziej pod i na uszczelkę. Ile się da, aby się udało wcisnąć w cylinder. Więcej jak 3 pełne warstwy pewnie się nie uda :)

    Smar teflonowy nie - jak już, to olej silikonowy na uszczelkę jako odżywka i spulchniacz. Tylko wtedy taśma telfonowa będzie Ci się ślizgać, więc raczej albo to, albo to.

     

    ad.2 Głowica nie doszczelnia, doszczelnia oring na niej. Polecam głowice POM (lżejsze niż aluminiowe, co ma znaczenie w ziązku z dużą siłą sprężyny i przekłada się na ciut mniejszą siłę bijącą w czoło GB). U mnie działa SHS/SS.Najważniejsze, żeby oring dobrze działał. W innej replice wymieniłem sam oring na stockowej głowicy na jakiś z castoramy i działa.

     

    ad.2a., Z obu stron? Masz na myśli przy głowicy tłoka, czy jeszcze gdzieś dodatkowo?

     

    ad.3. Z oringiem w środku ;). Nieszczelność samej dyszy bierze się z braku oringa. Uszczelnianie z gumką przy strzale to inna sprawa i często bardzo indywidualna. U mnie od 2 lat działa aluminiowa SHS. Ale może być też plastikowa. Byle bez ostrych krawędzi.

     

    ad. 4. test strzykawki nie musi być robiony szybko, ale warto, aby był zrobiony z dużą siłą. Możęsz go zrobić w rękach, może zrobić w GB.

    W rękach - złożony cały cylinder ze wszystkimi uszczlnieniami i dyszą. Zatykasz palcem dyszę i wkładasz do cylindra złożony tłok. Po minięciu okienka/otworów w cylindrze, powininen pojawić się opór sprężanego powietrza. Właśnie jak w strzykawce. Ściśnij mocno i zobacz, czy opór uda się pokonać. Najlepiej, jak się nie uda :)

     

    W GB - składasz cylinder jak wyżej i montujesz razem z odciągniętym do tyłu tłokiem w GB. Montujesz też popychacz dyszy, co ustawia ją w przednim położeniu, jak przy strzale. Skręcasz GB, przede wszystkim śrubami wokół cylindra. Potem znów zatykasz palcem dyszę i przez otwór od strony prowadnicy sprężyny wprowadzasz (na przykład płaskim śrubokrętem) tłok do cylindra. Znów powinien pojawić się opór i znów najlepiej, żeby nie udało się go pokonać.

     

    Ad. 5. Użyłbym Pattex SOS elastycznego - nie zastyga od razu, tylko da Ci parę sekund na korektę ułożenia zanim chwyci na dobre.

     

    Ad. 6. Nie wiem. Teoretycznie tamtędy wchodzi większość powietrza zasysanego do tłoka. Ale GB ma też inne otwory i ogólnie nie jest szczelny, więc może to nie mieć wpływu.

×
×
  • Create New...