Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bnbnowacki

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 1. FINAL UPDATE: Przepraszam za mój błąd, napisałem, że sprawdziłem poruszanie się tłoka w pustym gb i śmigał. Teraz mi się przypomniało, że to akurat sprawdzałem na innym tłoku, który zamówiłem i nie pasował do mojego gb w ogóle (e&l 3 stalowe zęby v3). Teraz jeszcze raz to sprawdziłem na tłoku obecnym (SHS), i prawie, że siedzi na amen. @wiciok, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zamawiam nowy tłok i napiszę co dalej, jak przyjdzie i złożę ;) Może napisalibyście od razu jak to jest z kompatybilnością tych części do gb. Te problemy występują tylko przy niemarkowych replikach,
 2. Mały update: dysza wraca na swoje miejsce po naciśnięciu. lufa przeczyszczona. Było faktycznie trochę brudu w środku. Bez efektów. kulka pozytywnie przechodzi test przepchnięcia przez lufę. Wystarczy dotknąć i leci samoistnie w dół lufy. Pytanko: Jaki mocny podmuch powinien iść z dyszy przy strzale? Jak przyłożę do ręki, to czuć podmuch i lekko na dłoni robi się dołek od powietrza (prawie niezauważalny). Czy tak powinno być, czy replika 430fps powinna dać większe ciśnienie po przyłożeniu gb do ręki?
 3. Rozebrałem go dzisiaj. Bez efektów. Przeczyściłem cylinder od wewnątrz, dyszę i głowicę cylindra. Nasmarowałem silikonowym tylko uszczelkę głowicy tłoka. Lufy nie czyściłem. Czy możliwe, że to przez lufę? Dodam, że przed awarią tłoka wszystko chodziło cacy, nie było żadnych spadków fps, przebijało dno puszki od piwa.
 4. Aaa, ok, dzięki :D będę wiedział na przyszłość ;) (i w sumie to ma sens) :D
 5. Ok, przeczyszczę wszystko wieczorem, dam ze 2 kropelki oleju na palec, rozprowadzę i dam znać czy rozwiązało to sprawę ;)
 6. Dodam jeszcze, że głowicę tłoka spryskałem dosyć dużą ilością oleju silikonowego. Może to być przyczyną?
 7. W sensie? :) (jeszcze raz podkreślam, że to mój pierwszy samodzielny serwis repliki, więc proszę o wyrozumiałość)
 8. Tłok sprawdzałem, na szynach jeździ luźno. Gumkę HU już zdejmowałem i poprawiałem 2 razy dla upewnienia. Raczej jest wszystko ok. Jak kulkę włożę do komory HU, to wystarczy minimalnie dotknąć i kulka spada w dół lufy. Czy dobrym testem będzie wyciągnięcie gumki? Wtedy powinna mieć 100% fpsów, czy będzie nieszczelność jakaś?
 9. dysza ma takie dwa pierścienie u nasady. Wsadziłem prowadnicę między te dwa pierścienie. Czy to jest odpowiednie ustawienie?
 10. Witam! Tydzień temu postanowiłem pobawić się w serwisanta i samemu wymienić sobie tłok, w którym starły się zęby. Moja replika to JG G608. Ogólnie rozkładanie i składanie gb już chyba w miarę opanowałem, wiem mniej więcej co tam w środku piszczy. Wypodkładkowałem od 0 zębatki/łożyska, po czym nasmarowałem i złożyłem gb z nowym tłokiem. Po złożeniu wszystkiego efekt jest taki, że replika chodzi, jakby była zadławiona, nie jest to taki agresywny, czysty strzał, tylko brzmi, jakbym strzelał repliką wsadzoną pod kołdrę. Kulki lecą na około 10 - 15 m. Nie przebija kartonu. Z rzeczy, które
 11. hmm, to zamówić jeszcze raz ten sam model tłoka, czy polecacie jakiś inny tak do 30zł?
 12. wczoraj przyszedł do mnie zamówiony tłok shs'a - 7 stalowych zębów. Tłok wygląda na straszną chińszczyznę. Stalowe zęby są wtopione strasznie na odwal. Czy takie coś mam założyć do swojej repliki? Czy często tłoki shs wyglądają w ten sposób? http://zapodaj.net/d52326cef14c7.jpg.html
 13. hmm, no nic, przejdę się do sklepu z łożyskami, a jak nie, to będzie trzeba zamówić. Dzięki za pomoc! :)
 14. Witam! Mam zamiar przejść się dzisiaj po Bydgoskich sklepach "śrubkowych" i poszukać podkładek łożyskowych, które nadawałyby się do GB (0,1mm, 0,2mm). Czy ktoś już próbował ich szukać w "normalnych" sklepach? O jaki rozmiar(średnica wew) zębatki pytać? Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...