Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ziomasek

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 1. Jak kiedyś wyglądał proces o pozyskanie broni?
 2. Noi z tym nie da się nie zgodzić. Ludzie widzą co się dzieje u sąsiadów ale nie tylko tam (np zamachy we Francji)... boją się o siebie i swoje rodziny, więc interesują się tematem posiadania broni. Zważając na to ze posiadanie broni do ochrony osobistej jest utrudnione i praktycznie nie możliwe do uzyskania przez uznaniowość policji ludzie sięgają po alternatywy jakim jest broń sportowa.
 3. Nawet o tym nie wiedziałem, byłem przekonany, że nie wolno sobie chodzić od tak, tylko w drodze na strzelnice itp. Anyway co zrobi policja gdy zobaczy ze posiadasz broń (schylisz się i odsłonisz broń nieumyślnie), albo nawet zwykły cywil, jak na to reagują służby porządkowe i cywile? Ktoś słyszał o jakiś nieprzyjemnych sytuacjach?
 4. Człowieku czy ty jesteś zdrowy na umyśle? No kurde po to jest forum żeby się wymieniać wiedzą i dyskutować między sobą, nie jestem pewny więc się pytam. Zwróć uwagę ze nie tylko ja mogę skorzystać a potencjalnie każdy który wyszuka w Google podobny problem i dojdzie do tego tematu, wiec jak nic nie wnosisz do tematu to zamilcz.
 5. A to nie jest tak ze można sobie wyrobić europejską kartę z która mógłbym legalnie przemieszczać się z bronią? Dobrze to rozumiem? Ze wystarczy zapłacić za ową kartę i już można na legalu jeździć na zawody?
 6. GuloGulo dziękuje Ci bardzo za obszerne wyjaśnienie tematu. Co masz na myśli że nie do nich nie należę? Nadal mam wątpliwości co do tego instruktora. I mam kolejne pytanie związane z pozwoleniem na broń, czy będzie jakiś problem z przemieszczaniem się poza granice naszego kraju na zawody w obrębie uni europejskiej? I jeśli nie będzie problemów to gdzie taką broń wtedy trzymać? Bo wiadomo z sejfem nie będziemy jeździć :icon_biggrin: (zakładając ze jeden dzień nie wystarczy), można było by zostawić w hotelu np w sejfe w recepcji? Jak to wygląda w takiej sytuacji?
 7. Zwróć uwagę ze napisałem o tym w specjalnie wydzielonym dziale, gdzie tylko się pisze o takich typach broni, tu nie ma miejsca na zabawki z ASG. Po za tym to chyba moja sprawa gdzie zakładam konta.. Ale dla świętego spokoju.. Te forum przykuło moją uwagę bo jest świetnie wykonane, bardzo przyjemnie się z niego korzysta i jest masa użytkowników, nawet jeszcze nie sprawdzałem innych stron, jak na razie tak naprawdę tylko tą znalazłem.
 8. Dzięki, na pewno mi się to przyda :icon_biggrin: Co masz na myśli zabierając ludzi na strzelnice? Strzelnica poszła by na to żeby jakiś obcy facet szkolił ich zamiast pracowników owej strzelnicy? Jak w ogóle wygląda sprawa z pozyskaniem licencji na instruktora? W sieci jest masa ofert kursów wahających się w cenie 2 tysięcy złotych. Zaskoczyły mnie te komentarze, zapewniam, że nie jestem jakimś dziennikarzyną, a tym bardzie lewakiem, chyba popadasz w lekką paranoje jak kolega wyżej napisał :icon_lol:
 9. Czyli po prostu przez swój wiek nie dostane pozwolenia mimo iż podam podstawę prawną do ich wydania? Pierwsze słyszę żeby to tak działało, u mnie na strzelnicy (do której mam najbliżej) nie ma takiego czegoś jak zniżka dla członków klubu strzeleckiego, może w innych strzelnicach.. u mnie na pewno nie. Ta instrukcja jest z 2007 roku! Więc straciła swoją przydatność już dawno temu..
 10. Dzięki za odpowiedz Maker, Zakładam tyle czasu ponieważ nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w tym temacie i zanim bym wszystko zrobił pewnie by tyle czasu minęło. Jeśli chodzi o koszty to też jestem tego świadomy, licencja jak napisałeś koło 2 tyś, broń w granicach 5 tyś, do tego dodatkowe koszty jak sama szafa czy amunicja (2-3 tyś). Moim zdaniem lepiej się zebrać i kupić wszystko na własną rękę niż przepłacać na strzelnicy, do tego sam fakt ze nie posiadam własnej broni, uniemożliwia mi to rozwijanie moich umiejętności strzeleckich w określonych dziedzinach i typach broni. Chciałbym się zabrać za to poważniej, jakieś zawody no ale bez własnej broni nawet nie ma co o tym myśleć... A jeśli już będę chciał wyrabiać to pozwolenie to mogę gdzieś szukać pomocy w pisaniu tych wszystkich pism, np u kogoś z klubu strzeleckiego? Czy mój wiek - 19 lat (rocznikowo 20), to nie za wcześnie żeby się za to zabierać? I nadal podtrzymuje pytanie jak to jest z tym instruktorem strzelectwa? Są jakieś realne szanse na znalezienie pracy? Czy ten zawód tak naprawdę już umiera? albo może przeciwnie? Może to dobry pomysł zważając na napływ imigrantów? I jeszcze jedno pytanie związane z instruktorem strzelectwa, czy takowe papiery wydane w Polsce są ważne za granicą? Mógłbym pracować w innym kraju jako takowy instruktor? Dajcie znać co o tym myślicie, może ktoś ma podobne dylematy? :icon_biggrin:
 11. Witam serdecznie, Zamierzam sobie w tym roku albo następnym zacząć wyrabianie pozwolenie na broń do celów sportowych, jest ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na ten temat, czy trudno, czy warto przechodzić przez ten cały proces (jestem świadomy ze wyrobienie licencji w Polsce to coś koło 10 miesięcy), proszę o poważną dyskusje. Zastanawiam się również czy warto robić kurs na instruktora strzelectwa. Za każdą pomoc z góry dziękuje. Emotikon smile
×
×
 • Create New...