Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

emdev

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. emdev

  CM.045 / A

  Cześć, jak tam Wasze "suki"? :-) Coś tutaj cicho ostatnio... Czy montował ktoś szynę w miejsce szczerbinki? Chciałbym zamontować jakieś lepsze przyrządy i przesunąć je trochę w tył. Dajcie znać co tam można wykombinować.
 2. Dzięki, chyba będzie rozbiórka, bo wycior nic nie zmienił. Zapomniałem też wspomnieć, że przy całkowitym wykręceniu tej śrubeczki od góry, replika strzela bardzo mocno i daleko (nie wiem czy celnie, bo na 10m próbowałem).
 3. Chciałem podkręcić hop-up (kluczykiem od góry), żeby kulki leciały trochę dalej (bo mocno opadały po 20m). Najpierw dokręciłem chyba za mocno, bo spadały po 1m, a potem niechcący wykręciłem tą śrubkę całkowicie. Teraz kiedy lekko ją wkręcam, to replika pluje kulkami pod nogi. Mocno wkręcona - to samo. O co chodzi? Jak to naprawić?
 4. emdev

  CM.045 / A

  W górę, bo lufa była w dół, ale to już nieaktualne, bo problem polegał na zbyt mocnym hop-up i testowaniu na tym magicznym dystansie kiedy kulka właśnie się podnosi. Hop-up w dół i można już było ładnie zgrać przyrządy na celu. Amator ze mnie :-)
 5. emdev

  CM.045 / A

  Moja replika w "stocku" niesie prosto, daleko i powtarzalnie, ale niestety nijak do przyrządów - muszę celować "w jaja" sylwetki na 30m żeby poszło w środek korpusu. Muszka wykręcona maksymalnie w górę.
 6. Dzięki wszystkim, temat co prawda już stary, ale chyba warto wspomnieć, że stosując się do powyższych wskazówek 45/50 poszło w czarne, z całkiem dobrym skupieniem :)
 7. Nie lubię nigdy nie zakończonych wątków na forach, więc... Gdyby kogoś to interesowało - spisują się znakomicie, lekkie, tanie, nie parują. Ostrzelane serią z 400FPS nie pękły (oczywiście i tak poszły do kosza po tej próbie).
 8. O, proszę, to będę sprawdzać. Dzięki za cynk ;-)
 9. Cześć, szybkie pytanie - najtańsza możliwa kabura na plecy? Wiem, że jest np. http://gunfire.pl/product-pol-1152201509-Pokrowiec-na-bron-gladkolufowa-olive.html ale coś taniej można? Aktualnie zawijam strzelbę w szmatę i ściskam paskiem, ale to upierdliwe jest i tak się rozglądam co by tu wykombinować...
 10. Dzięki, poczytałem trochę i chyba już wiem o co chodzi. Przy najbliższej okazji przycisnę też instruktora, bo chyba trafił mi się jakiś taki niechętny do pomocy, chociaż sam też się nie popisałem nie pytając co i jak ;-)
 11. Dzięki, ale mam kolejne głupie pytanie - czy oko mam przytulić do tej dziurki: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/Diopter_rear_sight.jpg Wydaje mi się teraz niemożliwe zobaczenie celownika przez coś takiego...
 12. Miałem ostatnio "przyjemność" strzelać z kbks na 50m, ale nie szło mi najlepiej... Na 20 strzałów nie trafiłem w tarczę ani razu i z podkulonym ogonem zmyłem się ze strzelnicy. Co ciekawe, strzelałem wcześniej z kałacha i wszystko mi wchodziło. Prawdopodobnie niewłaściwie używałem przyrządów celowniczych, więc mam prośbę - czy może mi ktoś opisać jak to działa? Wiem oczywiście ogólnie o co chodzi w ułożeniu muszki i szczerbinki, bo to chyba każdy wie, ale w kbks jest taki celownik: http://www.strzelnic...l/cm2muszka.jpg, a przy zamku takie coś: http://www.armybazar...722p6030117.jpg albo takie: http://www.armybazar...721p6030120.jpg - gdzie tam szczerbinka? Próbowałem przez to patrzeć na różne sposoby, ale nic nie wchodziło. W domu doczytałem, że w kbks często jest tzw przeziernik, ale ja go tam chyba nie widziałem.
 13. Cześć, przeczytałem podpięte tematy o ochronie oczu i raczej nie miałbym teraz problemu z wyborem i zakupem, ale pytanie mam w związku z okularami, które mam akurat pod ręką i wykorzystuje do prac domowych, a mianowicie - 3M Visitor, z marketu budowlanego. Norma EN166F i Z87.1-2003. Dla mnie największą zaletą jest ich lekkość i idealne dopasowanie do okularów korekcyjnych. Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia, dobre lub złe?
×
×
 • Create New...