Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Vilkas

Użytkownik
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Towarzysze, wracam z wieścią, iż kupiłem ICS CXP-UK1 MTR. Z kodem na Dzień Ojca wyszedł jakoś za 1600 zł. Dzisiaj go otrzymałem i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to luz pomiędzy górną a dolną połówką korpusu. To moja trzecia emka i dopiero w tej mam akurat ten słynny luz. Jakieś rady? Reklamować, wymieniać, czy da się temu jakoś zaradzić bez użycia izolki? Czy po prostu taki urok?
 2. Jasne że różnica w wykonaniu na pewno jest, ale ja miałem na myśli ogólny wygląd zewnętrzny. Specna robi repliki fajnie wyglądające, odwzorowujące prawdziwą broń palną. W dodatku ich zestawy są takie "pełne": dwa magazynki, sprężyna na wymianę, różne chwyty przednie itp., gdzie przy replikach za kilka tysięcy nie dorzucą dosłownie nic. Poza tym tworzą jakieś dziwne wypusty wyglądające jak nie wiadomo co. Patrz chociażby ICS i ich seria Tubular lub MARS. A czy jakością wykonania grzeszą, to też kwestia sporna. Miałem kiedyś ICSa 127 i latało w nim wszystko, co nie było jedną częścią: cały chwyt
 3. A Specna Arms Edge? Konkretnie model Daniel Defense® MK18 SA-E19 EDGE™? Ma wszystko to, czego szukam w replice jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Która opcja będzie lepsza, Arcturus czy Specna? Swoją drogą, czemu wszyscy topowi producenci robią tak brzydkie emki, a Specna robi ładne, przypominające oryginalną broń palną repliki, często z prawdziwymi oznaczeniami.
 4. Chciałem też zapytać o emki ARCTURUSa. Chodzą w fajnej cenie około tysiąca, a mają system szybkiej wymiany sprężyny. Warto go rozważać, czy to jakiś totalny szajs? Na poziomie jakich replik się plasuje?
 5. A jeszcze chciałem zapytać o replikę AR-079E ARESa. Widzę, że też ma szybką wymianę sprężyny, ale czy wymaga wyjęcia gearboksa z korpusu? Jeśli tak, to jest to łatwe i szybkie do wykonania bez rozkręcania całej repliki? I czy to w ogóle dobra replika?
 6. W warto w ogóle dawać te 1600-1800 za ICSa? Przyznam, że jestem raczej niedzielnym airsoftowcem i nie wiem, czy jest sensu tyle dawać za replikę. Jakieś alternatywy?
 7. Miałem już kałacha, co prawda od BOYI (Obecnego Double Bell) i bardzo je lubię ale jednak bardziej przemawia do mnie emka :). Trochę się obawiam brać tego WE, naczytałem się na zagranicznych forach o problemach z nimi, podczas gdy ICS jest wszędzie polecany i mniej problemowy. Ech, rozterki :P.
 8. A jaki to jest standard? Gdzie znajdę informację które będą pasować a które nie? I czy warto brać WE, czy lepiej dorzucić do ICSa?
 9. Hmm, a skoro nie można kupić nigdzie samego cylindra, to może orientuje się ktoś, czy da radę wyciągnąć ze stockowego cylindra sprężynę i ją zamienić? Będzie to działać?
 10. A tak z ciekawości, jakiej marki te SIGi? Można prosić o jakiś link do sklepu?
 11. Dziękuję bardzo za polecenie. Co do UARa - niestety, zależy mi na replice M4. Ta replika od WE wydaje się ciekawa, jednak nigdzie nie mogę znaleźć tych zespołów pneumatycznych na wymianę. Zresztą, z tego co widziałem, chodziły po ok. 300 zł, co po zsumowaniu z ceną repliki daje kwotę, za którą mogę już wziąć ICSa. Tak w ogóle to emki od WE są dobre i polecane? Pozdrawiam!
 12. Super, dziękuję za sprawdzenie. Pozostaje mi już chyba tylko wybór ICSa z blow-backiem. Jaką gumkę i baterię do niej polecacie? W temacie gumek zatrzymałem się na przezroczystej z Guardera i zielonej z G&G, nie wiem czy coś bardziej polecanego jest obecnie.
 13. Znaczy miałem na myśli tylko repliki M4 :). Ale i tak dziękuję, wychodzi na to że tylko ICS i Evolution Airsoft z ETS mają szybką wymianę sprężyny. Czytałem też, że repliki VFC taka mają, ale nie mogę znaleźć żadnych szczegółów o tym. Nie ma żadnych filmików pokazujących wymianę sprężyny a opis też nic nie zdradza. Ktoś kojarzy jak ona wygląda w emkach od VFC?
 14. Dziękuję za odpowiedź. Chciałem jeszcze dodać, bo chyba nie sprecyzowałem, że poprzez szybką wymianę sprężyny mam na myśli sposób bez wyjmowania gearboksa z repliki - raczej coś w stylu poprzez odkręcenie prowadnicy kolby i wyjęcie sprężyny lub tym podobne. W G&G G2 z tego co się orientuje ten system działa chyba tylko po wyjęciu gearboksa, nie mylę się? Co do ICSów to nie wiedziałem, z tego co czytałem szybką wymianę sprężyny mają tylko repliki z EBB, gdzie indziej przeczytałem że tylko repliki z rodziny CXP-MMR. Są jeszcze jakieś replik z szybką wymianą sprężyny?
 15. G&G z gearboksem G2 miały szybką wymianę sprężyny? Ale chyba ogólnie był tylko jeden model, taki długi? A mi zależy na czymś krótszym. Możesz też podać nazwę tego ICSa za 1300 zł? Bo z tego co kojarzę, tylko modele z serii MMR miały szybką wymianę, reszta tylko wymieniany górny gearbox.
×
×
 • Create New...