Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sybir

Użytkownik
 • Content Count

  440
 • Joined

 • Last visited

About Sybir

 • Rank
  Knife lover
 1. Sybir

  Wybór noża.

  W tym dziale jest cały długi wątek, jaki nóż warto a jakiego nie. Proponuję się zapoznać. Oraz wspomniane knives.pl, co sprowadzi się jak znam kolegów - do mory lub hultaja (w budżecie do 100 zł).
 2. Apteczka osobno. Ważność leków oczywiście kontrolować. Do puszki najwyżej nadmanganian potasu - do wstępnego odkażenia wystarczy.
 3. Ok, dzięki. Pytam, bo też mam puszkę po cukierkach, mniejszą (Altoids). Też izolką zamknięta, i sznurek na wierzchu (zwój). I chyba nic sensowniejszego w relacji wielkość/funkcjonalność nie wymyślono.
 4. A podaj jeszcze proszę rodzaj (od czego jest) i wymiary puszki oraz sposób zamknięcia i zaizolowania? Dzięki.
 5. IMO za wysoka poprzeczka dla początkujących, bez względu na wiek. Na początku jest zajawka na wymianę kulek i nowe towarzystwo a nie na wykonywanie zadań i koordynację działań. To przychodzi z czasem. Opisany model ma sporo wspólnego z milsimowym TOC, a to raczej etap rozwojowy danego środowiska a nie startowy. Znane mi wyjątki raczej potwierdzają regułę niż ją negują. I 2 pytania: - co to jest uzbrojona replika? - A co będzie jak nikt nie podejmie wyzwania (z różnych przyczyn)? Obiekt posiedzi sobie w lesie i pójdzie do domu? Faktycznie świetny sposób na zachęcenie do zabawy :wink:
 6. Daruj sobie publikowanie scenariuszy na tym forum, zwłaszcza jeśli Wróć jak dorośniesz. I powstrzymaj się od impertynencji, o ile nie chcesz zarobić banana.
 7. Dobrze prawisz, dać Ci wódki ;) Tu fajny przykład przeróbki "kupnego" opinela na wersje "buszkaftową": http://www.woodsmonkey.com/index.php?option=com_content&view=article&id=494:creating-a-folding-bushcraft-knife&catid=41:how-to-articles&Itemid=63
 8. Vicek to jednak vicek. Kontrola jakości wg europejskich a nie azjatyckich kryteriów. Z chińczykami jest tak, ze obmacasz 10 egzemplarzy a kupisz 11-ty i będzie felerny.
 9. Tym rdzewieniem Zinga tak bardzo bym się nie przejmował. Wystarczy nie suszyć a wycierać i od czasu do czasu przejechać olejkiem kameliowym. O ile będziesz go używał w słonej wodzie lub saunie to nie powinno być problemu. A sam projekt jest bardzo fajny. W kwestii "prawnej" - w polskich przepisach nie ma nic na temat półautomatów (tzw. assisted opening). W niektórych krajach są one ujęte explicite i zabronione. Używanie JAKIEGOKOLWIEK noża do samoobrony, zwłaszcza przy polskim dorobku i tradycji prawnej to BARDZO ZŁY POMYSŁ. Myślę, że wyczerpałem temat.
 10. Nie miałem w ręku, ale koledzy z knives macali i oceniali. W skrócie - do "miecia" fajny (jak każdy nóż do "miecia", choćby i koszmarek Hibbena), do używania słaba stal i mało poręczny do prac tzw. biwakowych. Do prac bardziej mokrych - nie testowano ;) Anyway - Twoja decyzja, choć ja bym ceny specshopowej nie dał za niego.
 11. Takie małe skandynawki Mariusz miał po 140. Napisz, może jeszcze ma gdzieś w magazynie (na knives wrzuca często takie zalegające egzemplarze do działu "Boneyard"). Mam jednego, pisałem nawet recenzję. Za te pieniądze nie dostaniesz nic lepszego. Te małe hunterki też są spoko, w wersji z cienką okładziną - 140 zł.
 12. Ja zakrywam czymkolwiek, ostatnio zalaminowaną mapą :) Faktycznie szybciej się gotuje, ale noszenie pokrywki to niepotrzebne parę gram. Jak już to pokrywkę od nerki, co b y za talerzyk robiła przy okazji. Esbita nie lubię właśnie za łatwość zgaszenia. Tu żelowe puszki biją esbita na głowę. Do podnoszenia gorącego kubka na biwakach polecam przyrząd zwany z harcerska "dziwką", zaś w polu wystarczy rękawica lub chusta.
 13. Prawda. Ale to już nie nasz problem :) Celowo napisałem, czego się spodziewać. Resztę zostawiam zainteresowanym. Na lenistwo rady nie ma. Ale lepiej wrzucić taki artykuł niż "byyyło!", "www.google.pl" "użyj szukaj!." :icon_biggrin: PS. Może dasz mi na PW jakiś link do zdjęć swoich kustomizacji? Bardzom ciekaw, bo też się tym param. Thx!
 14. Tu dobry artykulik, co brać pod uwagę przy wyborze noża survivalowego. UWAGA! Nie ma tam konkretnych wskazówek jaki model i marka, więc wnioski trzeba wyciągnąć SAMEMU (najlepiej przykładając potencjalny model do opisanych w artykule warunków). http://www.tlim.net/txt-az-noze-survivalowe-co-to.php
×
×
 • Create New...