Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szwagier33

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

 1. Skoro nigdy nie grałeś, to czemu (na jakiej podstawie) go nienawidzisz? Wybaczcie offtopic.
 2. Motyw z obluzowaniem silnika był już tu omawiany. Nie martw się, że kupiłeś ten tłok. Prędzej czy później i tak się przyda. Odpukiwanie nie ma sensu.
 3. A co sądzicie o polskim klipie "Zawód Żołnierz"? Ja uczucia mam mieszane, ale najgorzej chyba nie jest, jak na pierwszy raz. Podaję linka, choć chyba wszyscy to gdzieś widzieli:
 4. No cóż, ja bym nie chciał na zagranicznym forum czytać takich rzeczy (o zbieraniu na wymioty) o reklamówkach wojska RP. Ale nie chcę dyskutować, bo kłócić to ja się lubię, ale na żywo.
 5. Seria spotów "Army Strong" jeśli chodzi o muzykę i montaż jest po prostu perfekcyjnie zrobiona. Rozumiem, że komuś się może nie podobać, ale kolega pisząc o zbieraniu na wymioty samemu sobie wystawia świadectwo.
 6. Dla mnie kolimator tego typu: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1065 , przykręcony do szyny transportowej (po zdemontowaniu rączki) jest stanowczo za nisko, natomiast po zamontowaniu szyny na rączce transportowej - za wysoko. Replika ACOGa jest, moim zdaniem, dobrym rozwiązaniem. Ale nikt Ci nie powie, co akurat Tobie będzie odpowiadać. Poćwicz składanie się do strzału przy różnych konfiguracjach i zobacz, co Ci najbardziej pasuje.
 7. Bo trzymając zamek przez cały czas spowalniamy proces przeładowania, co prowadzi do zacięć, zamek powinien powrócić do przedniego położenia samodzielnie. W sumie fajnie, że tak samo jest w tej replice:)
 8. Mam parę pytań do użytkowników: Jaka jest moc sprężyny powrotnej? (ktoś pisał, że zamkowi trzeba pomagać w dotarciu do przedniego położenia, co mnie zaniepokoiło) Jaki jest spust (twardy, miękki)? Czy pistolet ma wymiary dokładnie takie jak ostry odpowiednik (czy będzie pasował do kabury Fobusa?) Pozdrawiam
 9. Myślałem o samochodach, z tym że, jeżeli taki samochód będzie stał na drodze (a innego wyjścia raczej nie ma), to określenie jego współrzędnych będzie znacznie ułatwione (żeby nie powiedzieć za łatwe).
 10. Wymagany sprzęt: mapy (dla obu grup takie same, w jednym układzie współrzędnych), najlepiej topograficzne 1: 10 000, dla grupy atakującej: kompasy, busole, dalmierze laserowe:), lornetki, broń z optyką (dla klimatu), gpsy dla grupy broniącej: atrapy samobieżnych zestawów artylerii przeciwlotniczej (czyli po prostu coś, co ciężko schować i widoczne jest ze znacznej odległości, z braku laku może być np. jaskrawa flaga powieszona dość wysoko), ilość zależna od wielkości grupy. teren: kilka kilometrów kwadratowych, trochę lasu, trochę użytków zielonych, najlepiej urozmaicona rzeźba ter
 11. Tak wszyscy jęczeli, że jak pójdą zębatki to koniec. A tu nie jest tak źle, wsyzstko da się kupić:). Moje na razie mają się dobrze. Zobaczymy, co będzie po wstawieniu mocniejszej sprężyny.
 12. Uwierzcie, maga Army trzeba NAPRAWDĘ długo nakręcać. Znacznie, znacznie dłużej, niż magi innych firm.
 13. Zumi nie lubi, jak mu się robi print screen, nie da się go (zumi'ego:)) np wyświetlić w trybie pełnoekranowym. No i dodam jeszcze, że mapy (w trybie hybrydowym) w wielu miejscach nie zgrywają się z ortofotomapą (do kilkudziesięciu metrów odchylenia)- drobiazg, ale razi. Google Earth (nie google maps) jest lepsze z dziesiątków powodów (rzeźba terenu, możliwość pomiarów powierzchni i długości, możliwość zapisywania własnych punktów i ścieżek, współpraca z GPS), tylko ma gorsze pokrycie zdjęć...
 14. Używacie- to znaczy, że? Robicie zrzut ekranu i drukujecie? Chodzicie w terenie z laptopem? Macie zumi zainstalowane na telefonach (w sumie nie takie głupie rozwiązanie:))?
 15. Czego brakuje na mapach topo? Weźmy taki przykład z życia: las, gdzie robi się wycinkę. Usuwa się wszystkie drzewa na obszarze iluś hektarów, wycięte miejsca obtacza się stalową siatką, trudną do pokonania. No i na obszarze, gdzie mamy na mapie topo jednolity las, teraz jest kilka ogrodzonych wieloboków, każdy o powierzchni powiedzmy hektara. Dobrze mieć coś takiego na mapie. Nie będę ręczył za innych, ale moim zdaniem, jak ktoś nie potrafi się posługiwać kompasem i mapą, nie orientuje się w terenie, to tym bardziej nic sensownego z gpsem nie wykombinuje.
×
×
 • Create New...