Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cardamon

Użytkownik
  • Content Count

    31
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by cardamon

  1. Cześć, mam pytanie. Na "zwykłym" gb od retro bez zintegrowanej komory mam niestety nieosiową replike, podkładkowanie chwytu i tylnej czesci nic nie daje, bo minimalny obrót blokują piny już na sztywno. Z boczną nieosiowością sobie poradziłem, zostało mi ok 0.5mm w pionie. Nie miałem w rękach gearboxa ze zintegrowanym HU, czy to połączenie jest na tyle sztywne, że trwale zniweluje zarówno nieosiowość pionową i poziomą rzędu ok. 0,5-1,0mm ?

  2. Żeby dobrać odpowiednie zębatki do reszty zestawu ostatnio przeczytałem sporo wątków tu i tam. Wychodzi na to że chyba miałem troche złe podejscie do tematu dopasowania przełożenia zębatek do charakterystyki pracy silnika. Zawsze mi sie wydawało że do zębatek high torque powinno sie stosować silnik high torque ale to chyba nie jest tak do końca. Czy możecie mnie poprawić jeżeli coś błędnie napisałem poniżej.

    1) silniki high torque (22-28tpa) najlepiej parować z zestawami zębatek normal/standard torque ~1:18/1:20 ?

    2) silnik HT i zębatki HT (1:32/100:300) dadzą bardzo niskie ROF, ale dźwigną maksymalne sprężyny ?

    Piszę tu o standardowych rozwiązaniach bez short stroka czy DSG, bo to troche inna para kaloszy.

    Mile widziane jak byście podali jakiś używacie zestawów (tpa silnika / przełożenie zębatek/ sprężyna).

    Z góry dziękuję za pomoc.

  3. parę słów odnośnie tego body:

    - wykonanie bardzo ładne, obróbka cnc + szkiełkowanie + anodyzacja, lecz anoda bardzo słaba wg. mnie, to nie taka anoda klasy III jak na latakach np. Surfire, tą bardzo łatwo porysować niestety;

    - spasowanie i sztywność idealna, nie ma szpary między upperem a dolnym korpusem, piny wciska się palcem lecz w wyczuwanym sporym oporem, sporo ostrych egzemplarz jest wykonanych znacznie gorzej;

    - nie wszystkie zwalniacze magazynka pasują, przy Retr Arms trzeba nieco zwiększyć średnice otworu;

    - największą bolączką jest montaż luźnego przycisku bolt catcha (Retro Arms), trzeba to zrobić w połowie dopasowywania dolnego i górnego korpusu drapiąc przy tym anodę ;/ jestem przyzwyczajony o działającego bolt catcha z King Arms-a wiec mnie ten klekoczcy duperel nieco irytuje;l

    - między gearbox a tylną część korpusu warto wsadzić dopasowaną podkładkę żeby śruba prowadnicy kolby nie "ciągnęła" zbytnio gb;

  4. Płytka selektora ognia posiada miedzianą blaszkę w miejscu gdzie dotyka styków, zastanawiam sie po co skoro nie zamyka żadnego obwodu ? i tu okazuje sie że, nie zawsze tak jest, niektóre styki do gearboxa v2 mają możliwość wykorzystania blaszki jako zamykacza obwodu

    ( przykład : http://static.shoplightspeed.com/shops/607768/files/004542054/asg-asg-v2-gearbox-trigger-switch.jpg )

    a niektóre styki mają w tym miejscu połączenie stałe bez znaczenia dla pozycji płytki selektora

    ( przykład : https://static.mijnwebwinkel.nl/winkel/airsoftshopnl/image/cache/full/7770b414bd177d597f2f752044c8171bd6b1cbe2.jpg )

     

    Kupiłem okablowanie niskooporowe King Armsa na tył i sie zdziwiłem, bo styk w miejscu płytki selektora jest na stałe zmostkowany.

    Czy moge go spokojnie montować i wszystko będzie działać ok ?

    Po co jest zdublowany sposób zamknięcia obwodu w bateria-silnik w tym styku z pierwszego przykładu ?

     

    Pozdrawiam i z gory dziękuje za pomoc!

    Kuba

  5. Ale można się tylko tego domyślać, równie dobrze zawór może mieć elektronicznie kontrolowany czas otwarcia a co za tym idzie regulowaną elektronicznie moc.

     

     

    czas otwarcia zaworu nie ma i nigdy miec nie bedzie wpływu na ilość fps, ilośc fps zależy od ciśnienia na dyszy a nie ilości powietrza, z tego co sie orientuje to jeszcze nie wynaleziono elektrozaworu otwieranego solenoidem o regulowanym elektronicznie/elektrycznie przekroju poprzecznym :)

  6. za regulację fpsów raczej nie bedzie odpowiadać zadna cześć elektryczna typu zwór, nawet nie bedzie to czesc mechaniczna tylko zwykły regulator ciśnienia (tulejki pierścienie, dysza itd ) jak ma to miejsce w markerach elektorpneumatycznych do paintballa, odpowiednie ustawienia elektorniki pozwalają jedynie regulować zawór pod kątem ROF i czasu jego otwarcia co nijak sie ma do fps, wiec sianie paniki ze polar raz strzeli 350 a raz 700 fps jest zupełnie niepotrzebne ;)

  7. dscf1636640x480.jpg

    dscf1637640x480.jpg

     

    Flyye - Ciras - Mar - Ranger Green

     

    przód:

    Currahee 2x2xM4 - RG

    Currahee 1x2xM4 - RG x 2

    Currahee duże cargo - Nato Olive

    Currahee małe cargo - Nato Olive (za kieszenią na radio, chyba nie widać :| )

    Flyye duza kieszeń na radio - RG

    Specops 3x9mm - Oliwka zielona

    Specops 2xNICO - Oliwka zielona

     

    tył:

    Currahee cargo na manierke - RG

    Currahee apteczka zrywana -RG

    NightFox plecak mocowany bezposrednio na molla - custom - zielona cordura (wrzuce fottki wieczorem)

     

    dodatkowe foty, tym razem z lampą niestety, nie dało sie edytowac postu powyżej :|

    dscf1664640x480.jpg

    dscf1666640x480.jpg

  8. Przyszły do mnie własnie 2 kamizelki z flyye'a, obie RG, dziś porównam z RG od Eagle'a to wrzuce fotki na dniach, w Flyye zwykłe szwy są znacznie dokładniejsze i schludniej wykonane, za to przeszycia ryglem na odwrót, w Eagle'u nieco lepsze.

  9. Mam an/peq-15 od vfc, czerwony laser ma dobrą regulacje o ile zamontuje się go na górnej szynie RIS, na bocznej zabrakło mi regulacji w pionie, latarka słaba (po właczeniu lasera i latarki jednocześcnie, bardzo słaba), można się pokusić o zmianę diody i refa, na baterii cr123 powinno dać radę wyciągnąć 170 lumenów z dobry sterownikiemi jakies 50-80m zasięgu. Samo pudło dobrze wykonane, naklejki również. Włącznik na kablu nie jest żelowy tylko stykowy i ni jak nie pasuje żeby do wsunąć w jakąś rączke taktyczną (za duży), jedyny spieprz... y element :)

×
×
  • Create New...