Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baldwin

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 1. Paczka rozpakowana ? Ktos musiał ją w drodze dobrze obejrzeć. Paczki nie mogę przychodzić rozpakowane.
 2. Prezentuje się całkiem nieźle, ale przecież diabeł tkwi w szczegółach.
 3. Będąc wczoraj w Empiku zauważyłem fajne czasopismo Komandos. Kosztuje tylko 6,5 (zapewne dlatego, że gorszy rodzaj papieru), ale w środku prezentuje się nieźle. 100 stron różnej tematyki: historycznej i współczesnej. Mieliście to kiedyś w rękach ? Jak wrażenia ?
 4. Strona 1944militaria nie działa już od paru tygodni, przynajmniej żadna moja przeglądarka nie może jej znaleść. Generalnie z tego co na chwilę obecną mogę powiedzieć odnośnie maskowania, to polskie wyroby (oprócz AdamaT) wypadają blado na tle tych robionych poza granicami kraju. Słyszałem również opinię, że Hero i 1944 militaria mają prawie identyczne panterki, ale na stronie Hero nie mogę nawet ich znaleść :/
 5. Nie jestem jakimś wielkim specjalistą w tym temacie ale np. w Militariach XX wieku z tego co wiem nie ma za wiele opisów wojsk lądowych lub konkretnego sprzętu piechoty. W "Armii" jest dział na lądzie, ale również o choćby zwykłym umundurowaniu lub wyposażeniu wiele nie ma. PS. pytam się o źródła, gdyż jako przyszły historyk mam już trochę wpojone, że do każdej informacji powinienem mieć jakieś źródło. Oczywiście wiedza innego człowieka, to też źródło, ale z ludzką pamięcią różnie bywa. Dlatego warto mieć jakiś fakt potwierdzony w kilku źródłach. pozdrawiam.
 6. mer jest do tego jakaś literatura czy wszystko trzeba dowiadywać się na własną rękę ?
 7. Witam. Pytanie takie jak w temacie ? Skąd wy czerpiecie wiedzę o nowinkach we współczesnych armiach, ich rozwoju od zakończenia DWŚ, umunduowaniu itp. "Armia", "Militaria XX wieku",książki, internet, a może co innego ? Podzielcie się.
 8. Słyszałem opinię jakoby najlepsze niemieckie umundurowanie szyje amerykańska firma LostBattalions ->http://www.lostbattalions.com/german33- ... ockT1.html PS. Wychodzi tanio, ciekawe przez ile jeszcze utrzyma się ni$ki kurs dolara i czy to się nie rozleci po paru miesiącach.
 9. Dziękuję za wszystko. Od września przenoszę się do Warszawy, więc będę mógł mieć stały kontakt z członkami tej GRH. Myślałem o dołączeniu do nich, ale warunek to chociaż "podstawowe" umundurowanie. Panterka do tego typu się zalicza i szkoda wyrzucic kasę w błoto na jakiś chłam. pozdrawiam.
 10. Te mundury historyczne to są od Frankowskiego. Czytałem, że wiele osób odradza kupOwania tego w tym sklepie. Inne odcienie niż oryginał, słąby materiał itp. Na rekonstrukcja.pl też nic nie ma w tym zakresie. CHyba trzeba napisać do GRH "Radosław" skąd oni wzięli repliki panterek. BTW: http://mundury-historyczne.pl/sklep/produc...amp;language=pl -> chyba to jest jedna z panterek, ale jakoś innych nie mogę do końca zidentyfikować od Frankowskiego.
 11. Witam. Chciałbym się dowiedzieć, gdzie mogę kupić najlepiej odwzorowane powstańcze mundury tzw. "panterki". Z tego co wiem, to w P44 były ich 2 typy, jednak obecnie nie gra to różnicy. Proszę o podanie jeśli to możliwe linków do tych panterek. Hero odpada. Aha. Jeszcze jedno pytanie. Gdzie mogę również nabyć powstańczą replikę hełmu Luftschutz tzw. Gladiatora ? Na allegro są podobno same "oryginalne". pozdrawiam.
×
×
 • Create New...