Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FRAGER

Użytkownik
 • Content Count

  461
 • Joined

 • Last visited

 1. Tak powinny być dwie sprężynki. Jak ich nie ma to może nie działać jak powinien. Boxy CA nie są jakieś mocno felerne. Miałem kiedyś trupa który zaliczył spotkanie z drzewem. No trochę się połamał ale i tak po reanimacji działał. Jak ktoś nie wie jak to ma wyglądać w środku, albo rozkłada na pałę i nie patrzy gdzie co idzie to nie dziwota, że potem nie działa. Sprężyna pękła to pękła. Kupić sobie dobrego Hi capa np. TM, podmienić sprężynę i dalej jazda. Tylko przy rozkładaniu trzeba uważać na to co się rozkłada i gdzie potem ma trafić. Nie zaczepia się pewnie bo trzeba blachę w replice dogiąć co robi za gniazdo. Jak się kupi ostrego boxa to też czasami tak jest. Albo się nie zapina i lata luźno, albo w ogóle nie chce wejść na miejsce.
 2. Mam LMG Aresa, lufa wewnętrzna mieści się taka jak w CA czyli 407 mm. Na guarderze 120 mam 440 fpsów więc nie widzę powodu dlaczego tu by się nie dało tyle wyciągnąć. Aż się prosi Axel o inny silnik. Nawet byle jakie GFC Tornado wyciśnie lepszy wynik niż ten silnik CA. Jak chcesz to mogę Ci pożyczyć GFC toque upa długiego to sobie sprawdzisz jak bangla.
 3. I co to niby da? Jak dysza będzie wysunięta na maksa to będzie ciut krótsza, natomiast jak się cofnie do tyłu to i tak może być za długa... Świetna metoda. Nie problem w tym, że dysza wysunięta może być za długa, problem w tym, że jak będzie cofnięta do podawania kulek to może nie przepuścić kulki do komory.
 4. 0,7 mm to dużo, będziesz musiał piłować. Jeśli nie, to znaczy, że stockowa dysza jest bardzo źle dobrana.
 5. Tak, podciąć risa albo zrobić podwyższenie. Trzeba trochę ruszyć głową a nie czekać tylko na gotowe rozwiązania.
 6. To nie jest tylko nowy montaz dwojnogu ale caly nowy dwojnog. Nie wykorzystasz ze starego dwojnogu zadnej czesci. Mozesz ki wierzyc, mialem taki dwojnog jak na fotce ktory zamiesciles. Jak wykonac? Zrobic rysunki tecglhniczne i zlecic wykonanie w zakladzis ktory zajmuje sid obrobka stali.
 7. Ok. Dzieki za informację. Byłem po prostu ciekaw czy wyrabiają Ci przy wyższym rofie. Sam teraz chcę wstawić pakiety lipo do boxów do Aresa LMG i się zastanawiam czy wstawiać 3,7 czy może 7,4. Teraz mam teoretycznie 9V baterię i bym powiedział że jakoś wyrabiają z podawaniem ale nie jest jeszcze tak pewni jak bym chciał.
 8. Czy możesz powiedzieć przy jakiej szybkostrzelności wyrabiał Ci mag na tych bateriach?
 9. A teraz żeby trochę podgrzać atmosferę... Ta nieszczęsna gumka wcale nie była strasznie źle założona. Śmiem twierdzić, że CA wreszcie wykonało otwór podający kulki do komory w dobrym miejscu, tzn trochę bliżej lufy wewnętrznej. Ja swoje komory CA w M249 musiałem piłować właśnie do tego stopnia, ze było praktycznie widać kołnież gumki. Dlaczego? Ano dlatego, że teoretycznie w M249 powinna siedzieć dysza od M4, czyli jakieś 20,9 mm długa. Z reguły jednak trzeba założyc ciut dłuższą, 21,1 lub 21,2 mm, żeby otrzymać dobrą szczelność. Wtedy zdaża się, choć nie zawsze, że replika przestaje pobierać kulki i trzeba trochę pobawić się z kształtem i rozmiarem tego otworu. Wracająć do kielskiej mocy repliki. Pewnie dysza jest za krótka i się nie uszczelnia z gumką. Proponuję założyć dyszę od M16A1 (lub A1) produkcji CA. Któraś jest dłuższa, nie pamiętam dokładnie. O odrobinkę ale zawsze. FPSy powinny wskoczyć na odpowiedni poziom. Warto jeszcze zwrócić uwagę na kształt zakończenia dyszy. Jak dobrze pamiętam, to powinna być zaogrąglona a nie ścięta. Magazynek CA mały ma taką opcję, że sam podkręca kulki. Polega to na tym, że jak się przełączy na auto to przez chwilę podkręca, łapie opór i wtedy się zatrzymuje. W momencie strzału, czyli zwolnienia oporu kulek, box zaczyna kręcić do chwili aż znów złapie opór. I tak dalej.
 10. Jaka wypustrak na godzienie 12? Jak juź to jest na godzienie 6 i wchodzi w specjalne wycięcie w elemencie podającym kulki który masz przykręcony do body po lewej stronie, tam gdzie wpinasz maga. Nie ma prawa się wtedy kręcić bo jest odpowiednio wypozycjonowana.
 11. No to pewnie się nie przesuwa. Weź zrób sobie dystanser w taki sposób, że do zwykłego dystanserka (byle w miare długiego a nie ogryzka) załaduj zapałkę lub wykałaczkę odpowiedni przyciętą i zatępioną i zobacz czy będzie kręcić. U mnie w M249 działał taki bardzo dobrze.
 12. Pokrywa siedzi na osi. Oś jeśli dobrze pamiętam jest zablokowana taki małym pierscieniem osadczym (albo dwoma, nie pamiętam) zdjemujesz pierścienie, wybijasz oś tak żeby nie poniszczyć wszystkiego i pokrywa zejdzie. Jest tam też spręzyna, zobacz sobie jak powinna byc założona żeby przy składaniu tego do kupy weszła na swoje miejsce.
 13. Masz dyszę normalnej średnicy, głowicę tłoka normalnej średnicy. Kup więc głowicę cylindra normalnej średnicy i cylinder również. Ten pseudo bore up i tak nie daje za duże. Lepiej już mieć cylinder standardowej średnicy ale z resztą pierdół która do dobrą szczelność. Jak chcesz bore upa to se kup guardera albo systeme.
 14. Bo dysza Modify pasuje, ale na głowicę o standardowej średnicy. Od pewnego etapu do replik A&K (czy tam PJ) były wstawiane pseudo bore upy. Dysza standardowa nie będzie pasować. Jak tłok jest za mały? Może chodzi Ci o głowicę tłoka, wtedy patrz wyżej, do pseudo bore upa nie będzie pasowac.
 15. W tej kostce z dwoma sprężynkami co idzie od maga, tą co podpinasz w gniazdo magazynka, jest taki ząbek który przytrzymuje kulki kiedy mag nie jest podpięty. Prawdopodobnie on się nie przesuwa jak wpinasz kostkę do gniazda i dlatego nie podaje kulek. Rozkręć kostrę (jedna czy dwa wkręty) wywal ten ząbek, złóż do kupy i sprawdź czy działa. Jak działa to znaczy, że ząbek był dupny. Wyjmij z jakiegoś starego rozwalonego maga jeśli potrzebujesz żeby on był (a potrzebujesz bo jak mag będzie nakręcony i idepniesz kostkę z gniazda to kulasy wystrzelą aż miło).
×
×
 • Create New...