Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stolar

Użytkownik
  • Content Count

    789
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by Stolar

  1. Hmmm ale zaraz zaraz, tania bielizna np. Grene wcale nie kosztuje milionów, Hannaha czy Milo też z odrobiną chęci kupi się za 50 zł lub mniej wiec nie przesadzajmy że hurtownika nie stać na to żeby za te +/- 100 zł oferować Rip-stopowe rękawy i w pełni funkcjonalny korpus. Z resztą na moje oko tak właśnie jest bo Helikon nie dał bawełny tylko jednak coś o kroczek(lub pół :P) lepszego.

  2. aciepk - dajmy spokój MON bo się OT robi: w tej chwil są już wersje trudnopalne wcześniej nie było więc ani nie było niepalnie(cienka bawełna) ani oddychająco. I oczywiście masz racje - collamx i podobne sztuczne włókna zniosą ogień dużo gorzej niż bawełna dlatego też trzeba było się od razu zdecydować na porządne materiały albo w ogóle nie zabierać za CS.

  3. Jako że jestem wróżką ;-) to dołożę swoje 3 gr:

     

    Szreder chce aby ładownica zajmowała jedną kolumnę molle więc kryształowa kula podpowiada że chodzi mu o zapięcie na 1 pasek molle tak jak w pokazanej kieszeni na gaz. Znakiem tego Szreder ma już bardzo mało miejsca na oporządzeniu i chce wcisnąć radyjko w wolną przestrzeń wynoszącą dokładnie 1 przeszycie molle. Można stąd wywnioskować że kieszeń z rajdem nie będzie się telepać bo zostanie ściśnięta przez sąsiadujące kieszenie. Dodatkowo ciekawym patentem mogą być 2 linki(lub mocne gumy) na brzegach ładownicy przewlekane przez sąsiadujące komórki molle(linka nie będzie kolidować z zamontowaną tam kieszenią) i zaciągane razem stoperem.

     

    Zupełnie odchodząc od tego konkretnego przypadku:

    Czy nie można dodać do regulaminu punktu stanowiącego że produkty wykonane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi? Pytam jako laik prawny…

     

     

    P.S. Szreder odezwij się do Croma

  4. Ładownice CQB służą jak sama nazwa wskazuje do działań CQB czyli działań na niewielkich odległościach, działań „bezpośrednich” lub dla uproszczenia po prostu taktyki czarnej w budynkach. W takim środowisku pomocna będzie nie tylko 1 ładownica CQB ale cały komplet dedykowany do takich zastosowań.

     

    Domyślam się że tobie chodziło jednak o zastosowanie w taktyce zielonej. Tutaj montaż 1 ładownicy szybkiej również jest bardzo dobrym pomysłem jeśli ma to być ładownica na 1 szybką zmianę(tzw. „panic pouch”).

  5. Też kiepsko bo ta ładownica ma z tyłu tylko 1 poziomą taśmę więc przewlekasz klips +/- 55mm przez taśmę 25 mm – sam sobie odpowiedz czy będzie stabilnie. Imho już lepiej ciasno ściągnąć opaskami do kabli.

     

    Też kiepsko bo ta ładownica ma z tyłu tylko 1 poziomą taśmę więc przewlekasz klips +/- 55mm przez taśmę 25 mm – sam sobie odpowiedz czy będzie stabilnie. Imho już lepiej ciasno ściągnąć opaskami do kabli.

  6. Wrecz przeciwnie – męczył mnie zebym filmik wrzucił jak szybko można z niej klamke dobyć :D ale wyglada na to że skasowałem – biore to na klate :-F

     

     

    I jeszcze pytanko:

    Czy poza minimalnym zwiększeniem masy oraz nieco(wydaje mi się że marginalnie) gorszym ułożeniu kieszeni molle jest jakiś minus pasa z palsami „taśma w taśmę”(konkretnie pierwsze 3 taśmy obok siebie a dalej już normalnie z odstępami). Pytam bo jednak czasem trafi się coś fajnego w systemie alice a opisany wyżej patent zapewnia kompatybilność. Pytanie jakim kosztem? Zamówić taki pas czy normalny i przeprosić się tu i ówdzie z molle adapterem?

  7. Catch22: shockord to podstawa ale tak już mi się jakoś w głowie ułożyło że jednak klapa powinna być i chronić klamke(zwłaszcza kurek) przed syfem. Nie upieram się przy tym bo priorytetem dla mnie jest w tej chwili dodatkowe miejsce, miejsce i jeszcze raz miejsce :) Mogę jednak poświecić jedną taśmę(na zewnątrz shingla) na rzecz zapięcia dla owej klapy :-F

  8. Ja na PT-3 również miałem kaburę Ivo-Hest mocowaną sztrapsami. Dodatkowo porządnie ją ustabilizowałem grubym shock cordem. Samo mocowanie zdało egzamin i nie stwarzało najmniejszych problemów ale mimo wszystko kabura „marnowała” sporo miejsca. Dlatego teraz kombinuje właśnie nad shinglem z zaczepem z gumy i prostą klapą(tylko jak zapinaną? Dumam nad fastexem „surface mount”, jakies inne pomysły?- chodzi oczywiście o to aby zapięcie nie zajmowało dużo miejsca bo 2 rzędy palsów mają zostać na inne graty.)

  9. @Super uwierz mi że jak ma się 82 cm w pasie to wiele rzeczy może się nie mieścić :-F . W kieszeniach od lbv noszę najczęściej gps’a, dym, opatrunek(dodatkowy żeby nie było ;-) ) i właśnie różne pierdoły których zwykle nie nosze a akurat są potrzebne na konkretnych działaniach(np. radio). Z resztą nie do końca się dobrze wyraziłem: magazynki również tam chowam(jeśli te 7-9 na pasie to akurat mało) ale chciałem podkreślić że kieszeni na piersiach używam w tedy jako czegoś w stylu cargo i awaryjnej ładownicy bo imho wygodnie i szybko z tych kieszeni korzystać się nie da więc szpeju na pasie nijak nie zastąpią. Jeśli zamiast strzępów lbv miałbym niewielkie panele i tam dowolnie dobierał sobie ładownice na magi, granty i pierdoły to po prostu miód malina :). Nie uważam żebym stał się choinką – wygoda nie powinna ucierpieć a powierzchnia większa i wszystko jakby lepiej posegregowane.

     

    Aktualnie jestem na etapie wymiany i przekonfigurowania sprzętu do zielonej i 2 panele 3x4 bardzo chętnie bym w nim widział: wtedy wygodnie mogę przenosić(i łatwo używać) dodatkowe 4 magi, radio(lub innego przydasia) i 2 granaty. Moim zdaniem warto pokombinować. Jakby to sprytnie uszyć to przy okazji by była kieszeń na mapę.

  10. Od dłuższego czasu używam zestawu beltkit + panele piersiowe od lbv i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście pomijając ułomność kieszeni z lbv(dlatego nosze w nich raczej pierdoły, rzadziej magazynki) ale w tej chwili chodzi mi o samą ideę bocznych paneli. Nie przeszkadza w czołganiu, nie grzeje jakoś strasznie, przy okazji robi za pasek piersiowy no i co ważne dla szczupłych sporo powiększa ładowność. Nie wiem jak jest z wygodą w spear ale nieduże panele( +/- 3x4 molle) zdecydowanie polecam :).

  11. Giwerka została dość szybko zkanibalizowana bo potrzebowałem części do customowego M933 :roll: . Może kiedyś wrócę do tego projektu :-P

    Generalnie mimo krótkiej lufy strzelała nieźle więc jeśli ktoś lubi CQB(najlepiej z limitami fps) to może to być maszynka dla niego!

  12. Laminacja poliuretanowa (nie zaś powierzchniowa impregnacja bo to są nieco inne rzeczy Stolar) od wewnętrznej strony Cordury nie ma wiele wspólnego z jej liczbą denirów/dtex

     

    W teorii tak :) ale w praktyce cordura 1100 w Miwo to ta nowa, fajna z grubym pokryciem PU tymczasem daje sobie paznokcie uciąć ;-) że 700 jest jeszcze z tych starych słabszych serii i stąd moje porównanie.

    Odnośnie samej laminacji a impregnacji – oczywiście moja pomyłka(chodziło mi o laminacje po wewnętrznej stronie :roll: ).

×
×
  • Create New...