Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stolar

Użytkownik
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

About Stolar

 • Birthday 12/17/1986
 1. M powinna pasować na obwód ale będzie dość krótka. Ja mam 180(budowa ciała medium-regular :P) i noszę dość ciasno pospinane L . M przymierzałem dawno i z tego co pamiętam to tez była ok ale brakowało mi właśnie 1 rzędu molla. XL była nie najgorsza na tęgość ale zdecydowanie za długa.
 2. I zapewne gorzej niż bluza mundurowa z firmową koszulką termoaktywna pod spodem...
 3. Hmmm ale zaraz zaraz, tania bielizna np. Grene wcale nie kosztuje milionów, Hannaha czy Milo też z odrobiną chęci kupi się za 50 zł lub mniej wiec nie przesadzajmy że hurtownika nie stać na to żeby za te +/- 100 zł oferować Rip-stopowe rękawy i w pełni funkcjonalny korpus. Z resztą na moje oko tak właśnie jest bo Helikon nie dał bawełny tylko jednak coś o kroczek(lub pół :P) lepszego.
 4. aciepk - dajmy spokój MON bo się OT robi: w tej chwil są już wersje trudnopalne wcześniej nie było więc ani nie było niepalnie(cienka bawełna) ani oddychająco. I oczywiście masz racje - collamx i podobne sztuczne włókna zniosą ogień dużo gorzej niż bawełna dlatego też trzeba było się od razu zdecydować na porządne materiały albo w ogóle nie zabierać za CS.
 5. Lans lansem ale macając CS w sklepie byłem miło zaskoczony że Helikon wstawił tam coś hmmm ciężko powiedzieć czy oddychającego ale przynajmniej sztucznego(więc nie przeczy całej idei jak to się geniuszom z MONu udało wstawiając bawełnę)
 6. Czyli cała idea oddychania idzie wtedy w łeb wiec po co w ogóle CS a nie zwykła bluza cała z RS?
 7. A co było by w tym złego bo imho czepiasz sie na siłę. Zmiana z klaty albo biodra to kwestia preferencji i przyzwyczajenia - osobiście mam magi i tu i tu ale pierwsza zmianę robię najczęściej właśnie z klaty...
 8. Jako że jestem wróżką ;-) to dołożę swoje 3 gr: Szreder chce aby ładownica zajmowała jedną kolumnę molle więc kryształowa kula podpowiada że chodzi mu o zapięcie na 1 pasek molle tak jak w pokazanej kieszeni na gaz. Znakiem tego Szreder ma już bardzo mało miejsca na oporządzeniu i chce wcisnąć radyjko w wolną przestrzeń wynoszącą dokładnie 1 przeszycie molle. Można stąd wywnioskować że kieszeń z rajdem nie będzie się telepać bo zostanie ściśnięta przez sąsiadujące kieszenie. Dodatkowo ciekawym patentem mogą być 2 linki(lub mocne gumy) na brzegach ładownicy przewlekane przez sąsiadujące ko
 9. Ładownice CQB służą jak sama nazwa wskazuje do działań CQB czyli działań na niewielkich odległościach, działań „bezpośrednich” lub dla uproszczenia po prostu taktyki czarnej w budynkach. W takim środowisku pomocna będzie nie tylko 1 ładownica CQB ale cały komplet dedykowany do takich zastosowań. Domyślam się że tobie chodziło jednak o zastosowanie w taktyce zielonej. Tutaj montaż 1 ładownicy szybkiej również jest bardzo dobrym pomysłem jeśli ma to być ładownica na 1 szybką zmianę(tzw. „panic pouch”).
 10. Też kiepsko bo ta ładownica ma z tyłu tylko 1 poziomą taśmę więc przewlekasz klips +/- 55mm przez taśmę 25 mm – sam sobie odpowiedz czy będzie stabilnie. Imho już lepiej ciasno ściągnąć opaskami do kabli. Też kiepsko bo ta ładownica ma z tyłu tylko 1 poziomą taśmę więc przewlekasz klips +/- 55mm przez taśmę 25 mm – sam sobie odpowiedz czy będzie stabilnie. Imho już lepiej ciasno ściągnąć opaskami do kabli.
 11. Dać rade da ale jeśli jakoś tego dodatkowo nie ustabilizujesz np. opaskami zaciskowymi do kabli to będzie się trzymało co najmniej biednie. Na pasie Croma trzyma się jako tako bo jest stabilizowane rzepem i dociskane przez comportpad jednak ja bym takiemu rozwiązaniu nie ufał.
 12. Rozmiarówka jest jak najbardziej dwuczłonowa: sam mam spodnie medium-long
 13. Ja dostałem info że „przy najbliższej dostawie” a że było to tydzień temu to już powinny się pokazać.
 14. Pięknie dziękuje :) – widzę że nawet nie będę musiał się nagadać w Cromie bo wszystko macie już obcykane. Kamuflażem się nie przejmuje bo: - i tak będzie oliwka - kieszenie większość przykryją - gdzie nie przykryją pryśnie się farbą :mrgreen:
×
×
 • Create New...