Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

thesokol

Użytkownik
  • Content Count

    42
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by thesokol

  1. Nie mogę edytować więc piszę osobno. Mam problem z założeniem gp-25 boya. Porównując z rk-06 widzę że odległość pomiędzy kolankiem gazowym a okuciem łoża jest z 5mm mniejsza w rk-10s przez co granatnik nie chce wejść do końca bo blokuje się właśnie na tym okuciu łoża.

     

    Jakieś spostrzeżenia, rady?

  2. Wczoraj nabyłem nowiutkiego RK-10s. Żeby nie było uprzedzam że przeczytałem ten cały temat. Na dzień dobry zobaczyłem wszechobecne luzy - ale to nie pierwszyzna więc sobie z tym poradzę. Natomiast chciałem was zapytać o luzy na kolbie bo z tym nie miałem do czynienia nigdy. Tak jak tu doczytałem mały luz jest zawsze, można zniwelować go mocniejszym skręceniem wszystkich śrubek i tak zrobiłem, kolba ma dalej luz ale faktycznie nie aż tak denerwujący. Mimo wszystko mam pytanie czy któryś z szanownych kolegów nie znalazł jakiegoś domowego sposobu na to? Ewidentną przyczyną jest różnica w średnicy otworów w kolbie i pinów w zatrzasku, dzisiaj postaram się to rozwiązać w jakiś prosty domowy sposób, a jak nie wyjdzie to będę frezował ze stali te dwie (po lewej i prawej stronie) części które teraz są ze znalu.

    Wczoraj kiedy wszystko skręcałem na każde połączenie dałem kleju do gwintu - zobaczę dzisiaj czy coś chce się odkręcać.

  3. 34f9c83bbb2ca837_646_0_y_n_646.jpg

     

    Ot moja najnowsza konfiguracja - aż postanowiłem się pochwalić. Prosto i na temat :icon_smile:.

     

    - Wszystko poza lufą stalowe.

    - Granatnik Dboya.

    - "ostre" łoże.

    - Magazynek "ostra" śliwka z Tuły.

    - Montaż BP-02.

    - "ostre" zawieszenie - afgan.

    - Stopka elementa

  4. A możesz podesłać to zrobię model, ten który już jest dzisiaj po konsultacji w pracy może okazać się dość trudny do wyfrezowania, oprócz tego mamy teraz tyle roboty że nawet nie ma cienia szansy żeby sobie na boku coś zrobić :/. Ale to zawsze może poczekać na lepsze czasy a wtedy od razu kilka sztuk machnąć :)

  5. Zainteresował mnie ten temacik i stworzyłem dzisiaj coś takiego:

     

    adapter%2520kolby.JPG

     

    adapter%2520kolby2.JPG

     

    Muszę pożyczyć emkę od kogoś aby pomierzyć dobrze tą prowadnice prowadnicy kolby :D Jeśli się uda to w najbliższym czasie postaram się to wyfrezować w robocie na numeryku. Na początku zrobię to z aluminium co by sprawdzić czy to w ogóle będzie działało, a jak prototyp wypali to można nad stalą pomyśleć tylko to może ważyć trochę wtedy, ale to problem na potem.

     

    Chętnie wysłucham jakiś pomysłów na poprawki i wszelkich sugestii zanim pójdę z tym już na maszynę :)

     

    P.S

    Screeny modelu są już troszkę minimalnie nie aktualne bo zmieniłem troszkę kształt zawiasu, ale to generalnie kosmetyka. Jutro wieczorem wrzucę nowe screeny.

  6. @CerberBP: Lufa czysta, jest w porządku, gumki są ok (dwie systemy sprawdzałem), komory de facto jedna i druga są szczelne - to raczej tak proforma sprawdziłem żeby nie było.

     

    @GaretBale93: Powoli zaczynam w to wierzyć, ale nie pasuje mi do tej teorii fakt że niby co, sprężyna guardera generująca 530fps po jednej zacince nagle traci tyle mocy? Dla przykładu mam 2 letnią, zajechana w 3 replikach sp120 która w stocku AKSU Boyi daje 420 fps. Więc co, rozhartowała się ta sp140 czy jak? :D

     

    @white_Pl: Nie chcę teraz z głowy strzelać bo już późno, jutro znajdę chwilę czasu to dokładnie powiem. Ale tak na szybko to było różnie raz różnica 3 fps na kilku strzałach a raz po 30fps - tylko już konfiguracji nie pamiętam.

     

    Zaczynam powoli wierzyć w inną teorię, mianowicie. Replika jest poskładana z 2 jak nie 3 innych, Dość mocno zaczął się ruszać ostatnio zawias w body (replika AK74 dla przypomnienia) - puściły nity które to trzymają - a jak wiadomo GB się na tym opiera. Być może złe ułożenie GB w body sieje taki zamęt i zniszczenie? Dlatego jutro będę chronował ten pechowy GB na nowym AKSU - tylko czy króciutka, stockowa lufa nie wpłynie znacząco na pomiar prędkości?

     

    BTW dzięki za zainteresowanie :)

  7. Dokładnie ten:

    http://gunfire.pl/product-pol-1152195494-Silnik-krotki-High-Speed-SHS.html

     

    LiPo 7.4 (aktualny stan 8.06) - 21RPS

    LiPo 11.1 (aktualny stan 11.4) - 27RPS

     

    oby dwa 1300mAH 25-50C

    zębatki stock Boyi czyli 18:1

     

    Do nicknitro:

    Albo ten silnik marui nie jest taki super jak go piszą, albo już jest zajechany (sprawdź szczotki bo przez to spada znacznie ROF). No ale może to też być bateria - jaką masz?

     

    Do gloomer:

    Żadnych nowych pomysłów nie mam, postaraj jednak sprawdzić inną 7.4 tak jak pisałem wyżej.

  8. Witam!

     

    Zacznę od tego że nie jestem "zielony" w te klocki i sam zajmuję się tuningiem i w związku z tym rzadko o coś tu pytam, ale tym razem wywieszam białą flagę i proszę o pomoc.

     

    Z czym problem:

    -replika AK

    -BU guardera, prowadnica łożyskowana SHS, dysza dorabiana przez chłopaków z asgrevolution.pl / oryginalna guardera z BU, tłok SHS pełna metalowa szczęka, sp140 guardera, silnik element UT.

    -komora HU kingarms / stock Boyi - przezroczysty, guma systemy, lufa guardera 509 6.02.

     

    Wynik na tym to 530fps.

     

    Co się stało:

    Po problemie z komorą (KA) na której złapałem zacinkę, moc z 530 spadła do jakiś śmieszny wartości 300 - 370 fps. Zajrzałem do GB - żadnych zniszczeń, cylinder wraz z dyszą uszczelnia się od razu. Zęby wszystkie na miejscu. Rozebrałem komorę, złożyłem od nowa - szczelna. Sprawdziłem "testem papierka" jak się doszczelnia dysza z komorą - w normie papierek ledwo co podskakuje, bardziej od drgań się rusza.

    Po tych zabiegach prędkość wzrosłą do oszałamiających 400-430 fps... dalej brakuje 100.

     

    Rozbierałem wszystko już naście razy, wymieniałem dysze, dosyłacze dyszy, komory, od nowa wszystko uszczelniłem - żadnej poprawy.

     

    Wczoraj zmieniłem sprężynę na elementa 145 bo takiego miałem pod ręką oraz wsadziłem GB do AKSU oraz do innej 74 - wynik na oby dwóch 475 fps. Wsadziłem z powrotem sp140 i wynik mnie osłabił 298fps.... (mierzone na innym AK74).

     

    Już nie wiem co jeszcze mogę zmienić. Jeżeli macie jakieś sugestie i rady to chętnie wysłucham.

     

    Pozdrawiam!

  9. Mam ten silnik, mam sp120 guardera, mam LiPo 7,4 1300mAh 25-50C. Wszystko śmiga rof 23k/s. Jeżeli nie masz pewności spróbuj się podkładkowaniem pobawić, sprawdzić GB. Jest też opcja że bateria jest trafiona - sprawdź w miarę możliwości inną 7.4.

     

    Pozdrawiam!

  10. Pytanie z innej beczki, w moim EO poszła regulacja w pionie, za mocno przekręciłem i śrubka powiedziała "pier***e nie robie". Ktoś może podpowiedzieć czy to da się własnymi siłami w domu naprawić? Jakaś mała instrukcja też będzie mile widziana. Co do marki to dokładnie nie wiem bo mam ją z drugiej ręki ale jest to prawdopodobnie EO od Pana Tomka :).

  11. Mam pod ręka i 0.40 i RK-03 (ale go własnie co poskładałem z różnych elementów body cymy zespół lufy boyi). Generalnie cyma dłużej trzyma się kupy i się nie kiwa, jednak po jakimś czasie lufa też zaczyna pływać - kolega ma od dłuużeszego czasu 0.40 i już narzeka że mu się lufa zaczyna kiwać. W Boyu szybciej, żeby nie powiedzieć od nowości, jest ten problem, ale jak już było wyżej często wystarczy dokrecić śrubkę w podstawie szczerbinki.

     

    Innym rozwiązaniem które możesz zaadaptować jest rozebranie wszystkiego na części pierwsze - jeśli to nowa replika to delikatnie zmatowić początek lufy który wchodzi w korpus a potem go pomalować - te setne milimetra i świeża farba sprawią że całość się usztywni a może i lekko sklei.

     

    Jednak jeśli problem wystąpi na nitach z przodu body - tam zacznie się wszystko gibać - to albo zanitować od nowa, albo bawić się z łożem czy to drewnianym czy plastikiem - w ten sposób też można usztywnić, ale to półśrodek :)

     

    A no i wiem o czym mówię bo też mnie ten problem "pływającej lufy" drażni nie miłosiernie :D W razie czego wal na priv :)

  12. Witam!

    Jako że nie mogłem nic znaleźć postanowiłem zapytać. Otóż chce założyć nakładkę rury gazowej od ostrego do mojego AK, już kiedyś jedną zepsułem, drugi raz chcę tego uniknąć ;). Problemy jakie widzę są dwa, pierwszy jest taki że końcówki które powinny się chować w okucia są za grube - trzeba podszlifować, wiadomo. Drugi problem jest taki że z przodu (bliżej wylotu lufy w sensie) wygląda to tak jakby trzeba było od środka wybrać trochę drewna żeby nakładka niżej usiadła na rurze gazowej.

    Powiedzcie czy dobrze myślę, ewentualnie swoje doświadczenia w tej materii :).

     

    Pozdro.

  13. Osobiście mam virteca I. gen. tak jak mówi Seger. bateria 9v starcza na bardzo krótko - osobiście podpinam jakąś stockową 9.6 i działa bardzo długo mimo że bateria jest zajechana, trzeba też odpinać baterie kiedy jest nie używany bo wtedy też ma ładny pobór :). Pomiary jakie robi takie robi, skaczą po +/- 3 fps, sporo zależy od tego jak ustawimy lufę, mierze nim również gaziaki i wiatrówki i nie ma problemów. Dobrze zrobić sobie serie 10 - 20 strzałów i policzyć średnią po usunięciu maks. i min. wyniku - wtedy jest to coś warte :), pozdrawiam.

  14. Nikt nie pyta, a ja nie wiem, gwint na śrubce czy gwint w GB? Jeżeli to śrubka to nowa M4 powinna załatwić sprawę (niech mnie ktoś szybko poprawi jeśli się mylę co do rozmiaru śruby), jeśli to GB - rozkładasz, kupujesz gwintownik M5 oraz wiertło 4,2mm oraz śrubkę M5 oraz nakrętkę. Wiercisz, gwintujesz, wyrzucasz złoty element w który przedtem wchodziła śruba w selektorze, skręcasz selektor patrzysz od wewnątrz GB ile trzeba śrubki uciąć - weź zapas taki żeby na 200% nie wystawała. Potem nakręcasz nakrętkę na śrubę, ucinasz śrubę, odkręcasz nakrętkę naprawiając gwint w miejscu cięcia - możesz go dodatkowo obrobić pilniczkiem żeby nie miał zadzioru. Gotowe, cieszyć się :)

  15. Właśnie zmierzyłem. Obecnie jest 515fps / 22 k/s. Do tej pory było 485fps na podobnym rofie przez jakiś rok. GB (Boyi) mam od lat 3. Ciągle używane full auto. Może i mi się trafił, ale tak jak AnR v.3 nie widziałem jeszcze rozwalonego (co nie znaczy że nie ma :P ) natomiast v.2 od chinoli po firmówki przemieliło mi się przez ręce kilka, jeszcze jak na złość wszystkie pękają po prawej stronie tak że nie da potem skompletować nic :D

  16. Więc pomiary z BU guardera wyszły następująco:

    wedle powyższych oznaczeń:

     

    Dz=24, d=2,6(2,5)mm

    D=Dz-2d=18,8(19)mm

    Średnica wewnętrzna cylindra Dwc=24,66mm

     

    Wydaje się że o-ring 19x2,5 byłby taki sam, kwestia tego co mówi kolega White_pl - czy one trzymają wymiary. Tak więc jest to raczej składanie na chybił trafił.

    Kupienie nowych o-ringów guardera czy systemy wyjdzie na pewno lepiej, do tego dobry smar i można zamaskować lekkie niedociągnięcia oringu (osobiście polecam smar z http://www.asgrevolution.pl/ ich własnej produkcji). Przed chwilą przy użyciu tego smaru i sposobu kolegi segera otrzymałem idealną, wręcz podręcznikową strzykawkę - efekt średnio 515 fps na sprężynie sp140.

  17. Jakiś czas temu natknąłem się na jakiś topic gdzie ktoś poruszał temat rozmiarów o-ringów na głowicy tłoka w BU i NB. Nie mogę znaleźć teraz tego tematu, więc może znajdą się osoby które powiedzą coś w tym temacie :)

     

    A więc przy montażu BU guardera troszkę zaniepokoił mnie właśnie o-ring tłoka, wydaje się być troszkę za małej średnicy przez co ciężko o porządną "strzykawkę". Jako wieczny kombinator, zacząłem się zastanawiać nad kupieniem o-ringa w jednym z wielu sklepów takowe sprzedające. No i tu wchodzi kwestia rozmiarów...

     

    Przyjmijmy: D - średnica wewnętrzna; d - średnica przekroju -> jak tu http://www.oring-sklep.pl/oring-19x25-20szt-p-12723.html

     

    Milimetr średnicy D może znaczyć albo bezproblemową pracę albo same problemy, do tego średnica d może blokować o-ring w głowicy. Do tego dochodzi materiał z jakiego są wykonane - czy o-ringi przeznaczone do hydrauliki i/lub pneumatyki będą odpowiednie do naszych potrzeb?

     

    Dzisiaj zmierzę jakie wymiary ma o-ring w BU guardera i zamieszczę w celu dalszej dyskusji. Natomiast jeśli posiada ktoś już takową wiedzę i praktykował takie zabiegi, myślę że nie tylko ja będę zainteresowany - tym bardziej że koszt jest po prostu śmieszny... :)

     

    Drogą dedukcji można wywnioskować że, aby zapewnić dobrą pracę tłoka, średnica zewnętrzna o-ringa (czyli Dz=D+2d) musi być mniejsza od średnicy wew. cylindra. Należało by także dopasować śr. d tak aby luźno mogła poruszać się w tłoku więc musi być mniejsza niż szerokość rowka w gł. tłoka - i jest to warunek konieczny. Więc podsumowując należało by zacząć od dobrania średnicy przekroju d, po czym po przekształceniu wyliczyć śr. D -> D < Dcyl - 2d. Jako że wymiary o-ringów są znormalizowane, dobieramy najlepszy - pasujący i tu trzeba by było porównać kilka możliwości.

     

    Tak więc schemat działania opracowany :) Dzisiaj postaram się zrobić jakieś pomiary dla BU i NB.

  18. Podepnę się do pytania autora bo też mam smaka na tą EBR'ke ale jej przeznaczenie ma być para-snajperskie, z tym że nie będzie to broń główna często używana. I tu rodzi się moje pytanie, przy sprężynach 150 - 170, zębatki G&G bardzo szybko się rozlecą? I czy są to zębatki również dedykowane czy znormalizowane?

×
×
  • Create New...