Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ForestUSMC

Użytkownik
  • Content Count

    66
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ForestUSMC

  1. Witam. Mam do was pytanie. Czy ktoś z was się orientuje jaką dowództwo US ARMY planowało przyjąć strukturę wojsk lądowych po zwycięstwie nad Niemcami? Wiadomo wojna w Europie się skończyła lecz nadal trwała wojna na Pacyfiku z Cesarstwem Japońskim. Amerykanie w Maju 1945 roku posiadali ogólnie 90 dywizji w tym 16 pancernych, 1 kawalerii, 5 dywizji powietrznodesantowych oraz 68 dywizji piechoty. Mimo wszystko wraz z pokonaniem nazistów taka ilość jednostek stała się dla Amerykanów nadmiarem i planowano redukcję. Po zdobyciu Okinawy pod koniec czerwca 45 roku tego planowano na 1 listopada
  2. ogólnie lata 2000 - 2005 sa najbardziej przesranymi latami pod reko FR dlatego sam osobiście robię tylko do roku 99 ;) Nie ma to jak cudowna alicja .
  3. Witam. Czy jest ktoś w PL robiący postacie zwiadowców Piechoty Morskiej USA z tamtej wojny? Poszukuje ludzi nie tylko zbierających szpej ale również mających jakąś wiedzę na ten temat. Bo tak mam ciche plany na nowy rok zacząć się szpejować pod 3rd Reconnaissance Battalion z okresu 1968-69. Czekam na info. Pozdr.
  4. Raczej nie uległ zmianie.
  5. Też tak właśnie zlukałem. Mimo to speedor dziękować :icon_wink:
  6. Wiem jak wygląda ERDL :icon_wink: . Nie chodzi mi o tego gościa, co trzyma M16 i ma podwinięte rondo od kapelusza tylko o tego obok na planie po lewej stronie jak się patrzy na fote.
  7. BASYLON. Dam sobie uciąć rękę, że na bank jest to TCU. Widać wyraźnie skośne kieszenie na bluzie oraz charakterystyczne boczne kieszenie od spodni. Tylko jak też przylukam dobrze to sam mam rozkminę, czy to TCU jest pomalowane czy po prostu tak mokre, że wygląda jakby było czarne. Ale z tyłu też na planie widać kawałek gościa w czarnym mundurze, tylko nie wiem czy to TCU czy piżama szyta przez CISO na wzór VC. Aha tak ap ropo zdjęcie to zostało zrobione w 68r.
  8. W jednym linku jest zamieszczony skan 4 zdjęć. Mi chodzi o te z lewej dolnej strony.
  9. Witam was ;). Mam małe pytanie odnośnie umundurowania Force Recon z Namu a mianowicie apropo tego zdjęcia poniżej (lewe dolne). http://www.usmilitariaforum.com/uploads//monthly_01_2008/post-1809-1201778628.jpg Czy Force Recon stosowało patent malowania TCU na czarno podobnie jak SOG w Wietnamie? Czy po prostu na tym zdjęciu wśród FR znajduje się także jeden z SOG? Wie ktoś może coś na ten temat?
  10. BASYLON. na tym filmiku, który zamieściłem w 9 sekundzie MARINE ma na boonie w 6C wybite logo ;)
  11. Dziękować za fotki :icon_wink:. Z tego co się dowiedziałem to w Somalii występowało kilka rodzajów Desert Boots. Różniły się przede wszystkim odcieniem koloru oraz wykonaniem co poniektórych elementów.
  12. Niby widać ale dalej mam nad tym rozminę. Co do mieszanki 3C z 6C. W początkowej fazie operacji „Przywrócić nadzieję”, czyli od 9 grudnia do końca roku 92 wszyscy MARINES z 15tej grupy sił ekspedycyjnych nosili 6C (umundurowanie oraz osłona). Dopiero od samego końca grudnia, początek stycznia 93, kiedy do Somalii przesyłano kolejne jednostki a min: 1 Batalion/ 7 Pułku PM, były już u gruntów na stanie 3C. Czemu stosowano taką mieszankę? Ponieważ przede wszystkim PM wpierw wyposażyła swoich w samo umundurowanie tak samo zresztą jak armia. Co prawda były już pokrowce na hełm oraz kamizelki przec
  13. W 6C nie widziałem ;). Co do PASGT. Weszły w dosyć sporych ilościach.
  14. 1.Forest możesz wyjaśnić o co z zakrytymi napami na kamizelkach. Chodzi o to że guziki od nap nie były już widoczne ?? dokładnie tak 2.O 3c już rozmawialiśmy akurat ja dalej skłaniam się ku twierdzeniu że w pierwszych dniach restore hope w Marines dominował całkowicie 6c, 3c pojawił się masowo nieco później. masz świętą rację :icon_wink: 4. Co do logo korpusu było bardzo często obecne ale jego brak w sumie nie jest błędem przy rekonstrukcji bo wciąż co niektórzy korzystali ze starszych mundurów. dokładnie. poza tym nie mówię, że to było błędem I masz może jakieś zdj
  15. Głównie się nie różnił. Ale mimo to było kilka drobiazgów jakie zauważyłem a min: - zakrętki na manierki z patentem picia przez maski p.gaz 1,1 oraz 2,2 litrowe dominowały już w kolorze oliwkowym (nie czarnym). W Zatoce dominowały czarne oraz oliwkowe bez patentu picia przez maski w terenie skażonym. - MARINES w dużej ilości używała już nowsze typy kamizelek przeciw odłamkowych PASGT (zakryte napy od naramienników). W Zatoce było ich strasznie mało jeszcze. - wiele kompani USMC nosiła już w dużej ilości Desert Boots. W Zatoce śladowe ilości. - stosowane już było umundurowanie w
  16. Witam. Tak pomyślałem sobie, żeby założyć wątek o Marynarzach stacjonujących w tym kraju. Fajnie by było, żeby każdy zainteresowany tym tematem podzielił się trochę wiedzą, jeżeli chodzi o umundurowanie, szpej oraz uzbrojenie. Wątek uważam za ciekawy tym bardziej, że chyba nikt wcześniej takiego nie zakładał na tym forum (choć mogłem przeoczyć). W PL mało kto bawi się w reko tych trzech najważniejszych operacji w Somalii z udziałem USMC, a min: „Przywrócić Nadzieję” 1992-93, „Kontynuować Nadzieję” 1993-94 oraz „Zjednoczona tarcza” 1995. W dodatku pomoże ko każdemu nowemu, wdrażającemu się w te
  17. Głównie zielone. Armia miała brązowe.
  18. Witam. Faktycznie źle spostrzegłem jedną z fot i rzeczywiście na praktycznie wszystkich chłopaki z 7 lekkiej posiadają wąskie zaczepy. Zdjęcia czerpie z książki pt „ Just Cause Intervention In Panama 1989-90” oraz „ Największe bitwy XX wieku Grenada 1983, Panama 1989”. Jak tylko będę mieć dostęp do skanera to zeskanuję i podeślę te foty, o które mi chodziło. Więc Belfer koleżko, zwracam ci honor ;) . Panama to nie mój temat jeżeli chodzi o reko. Pozdr.
  19. Jeżeli chodzi o mundur to wszystko. Ostatnio przelukałem foty z Just Cause z ciekawości w moich archiwach i zaobserwowałem, że w rip stopie występowały conajmniej 2 typy BDU (7 lekka piechoty) różniących się tylko zapięciami na rękawach. Jeden typ miał wąskie a drugi szersze. Natomiast BDU w NYCO zaobserwowałem tylko jeden typ, wąskie zapięcia na rękawach oraz szeroki kołnierz. Bluza oraz spodnie posiadały dodatkowy materiał na kroczu, kolanach oraz łokciach ale raczej rangersi tego munduru nie używali podczas tamtej operacji. Bynajmniej żadnej takiej foty nie widziałem.
  20. 6C ze wzmocnieniami występowały ale nie były wyprodukowane w zbyt dużych ilościach. Poza tym są to DBDU a nie BDU :icon_wink: Dokładnie. Tylko kiedyś czytałem, że dużo Rangersów je odpruwali ale nie wiem ile w tym prawdy. Zdjęć nie widziałem.
  21. Nie znam i nie widziałem.
  22. BDU. 100% Cotton Ripstop. Spodnie oraz bluza. Wersja munduru z dodatkowymi wzmocnieniami na kolana, łokcie oraz krocze. Jeżeli chodzi o bluzę szersze zapięcia na rękawach oraz mniejszy kołnierz.
  23. Dokładnie. Tylko dostanie takiej LBVki nawet na Ebay jest ciężkie a w PL to już totalnie graniczy z cudem.
  24. Nie widziałem, żeby jaka kolwiek jednostka (Regularni, specjalni itp) używała LBV w Panamie podczas inwazji. Chyba, że krótko po jej zakończeniu. Pierwsze LBV ki (wersja z prostymi kieszeniami) pojawiły się co prawda w śladowych ilościach ale pojawiły podczas Pierwszej wojny w zatoce.
×
×
  • Create New...