Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

niewiadomoco

Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

 1. Jak tu, choć niekoniecznie te: http://www.bundes.pl/product_info.php?cPath=1_22&products_id=37.
 2. Czy mogę dopytać o buty górskie, ale starego typu (przed modelem KSK 3000, takie jak w ofercie bundes.pl)? Z czym to się je? Warte uwagi? Poszukuję do sporadycznych wypadów w okolice wiadome, niestety model 2005 w warunkach mocno pofałdowanego terenu jest uciążliwy..
 3. Może nie całkiem w temacie, czy ktoś mógłby dopomóc w identyfikacji konkretnego szpeju z filmu: czarny, ażurowy hełm z kompozytów(?) noszony przez desantowanych ze śmigłowców (nie pamiętam w tym momencie)- Rangersów?
 4. Temat trochę nieświeży, ale czuję się w obowiązku dodać odpowiedź na zarzut "najebania" palsami plecaka. MZ to dobre rozwiązanie dla tak małego plecaka- jest całkiem konfigurowalny jak na swoją powierzchnię- nosiłem z różnymi układami kieszeni, czasem do którejś części przytraczałem statyw- gdyby przyszyto molle w układzie przewidującym np. kieszeń od bazooki, 2 ładownice, 2 pouche grantowe ;-)- byłoby koszerniej, ale czy wygodniej? Co do pleców- pomysł jest ciekawy, chociaż ma tyle wad, co zalet. Na pewno zapewnia łatwy dostęp. Plecak leży nie zawsze wygodnie, mimo że klapa jest dość sztywna
 5. Ahoj, ważne pytanie: czy ktoś miał okazję ocenić (do lasu liściastego/mieszanego jesienią) taką konfigurację: góra dpm, dół fleck. Teoretycznie dpm powinien dobrze zgrać się z liśćmi i gałęziami (uwierzyłem, kiedy na własne oczy nie zobaczyłem znikającego ludzika) a bardziej "ziemisty" i ciemny flek "rozmemłać" na tle ściółki?
 6. Ahoj, zauważyłem, że na metkach są (przynajmniej na smockach) równolegle podane rozmiarówki NATO. Czy ktoś spotkał tabelkę konwersji? Dzięki.
 7. Ahoj, nie widzę nigdzie tematu o Szwajcarii... :( Czy ktoś widział tabelę rozmiarów umundurowania szwajcarskiego? Niestety, orientuję się tylko w BW, (niby system jest prosty: nn/nn- pas/długość nogawki, ale potrzebuję wiedzieć jaki mają "skok""). Jeśli ktoś może, proszę o drobną pomoc Z góry dziękuję.
 8. Nie wiem, czy się z taką nietypową prośbą mogę zwrócić, ale jak nie spróbuję, to nigdy się nie dowiem. http://www.bergmann-...4tisshi9s87ep60 Czy ktoś znający mający rozeznanie w materii i znający w miarę niemiecki mógłby się wywiedzieć o rozmiarówkę i charakterystykę ich BW (ciekawe, czy podeszwa też oilfest), bo ja się z nimi z moim niemieckim nijak dogadać nie mogę ? Przepraszam i z góry dziękuję. Mam nadzieję wreszcie zdobyć jakieś nowsze obuwie niż "józefy", bo obiecuję im wywalenie już ładnych parę lat a one nic. Ale tak to jest, jak się mieszka na zad* i tylko przez interni
 9. Na stronie www.bergmann-schuhe.de znalazłem coś, co opisywane jest jako oryginalny but BW- zwracam się z prośbą do ekspertów o próbę odpowiedzi na pytanie czy mamy do czynienia z tym samym co kontraktowe obuwie (oferowanym przez producenta na podobnej zasadzie, co np mon wz. 926 przez, powiedzmy, Protektora) ? Osobliwe...
 10. FschPzAbw, przybliżyłbyś o jakie konkretnie modele może chodzić ?
 11. Interesuje mnie jeszcze pewna kwestia: w pewnych warunkach w BW dozwolone jest zastąpienie przydziałowego wyposażenia (butów) prywatnie zakupionym "z kształtu i koloru" podobnym do mundurowych. Jakiego obuwia się używa? KSK 3000 ? Coś jeszcze ?
 12. Mogę sobie pozwolić na kolejną dawkę trucizny (mogę- wiem, że jesteście twardsi od granitu :wink: )? Z której oferty łacniej skorzystać? Stan BDD: http://www.bundes.pl/product_info.php?cPath=1_18&products_id=29 Stan "magazynowy": http://www.bundes.pl/product_info.php?cPath=1_18&products_id=31 albo nowe II gat.: http://armyworld.pl/product-pol-1131-Buty-HAIX-Model-2005-Kontrakt-dla-wojska-taktyczne-BW-NOWE-II-Gatunek-.html Używane stan BDB: http://armyworld.pl/product-pol-1131-Buty-HAIX-Model-2005-Kontrakt-dla-wojska-taktyczne-BW-NOWE-II-Gatunek-.html Którego ze sprzedawców
 13. niewiadomoco

  Buty

  O Haix P10 na forum tylko wspomniano- jak bardzo się różnią od P9 (w tych piekielnie nie podoba mi się kolor) w użytkowaniu ? Czy ktokolwiek używał ? Z opisu wynika, że są przeznaczone na cieplejszą część roku- a w praktyce, czy przy pogodzie takiej, jak mamy dzisiaj (5-10 stopni C, trochę pada) już się nadadzą- [w Protektorach Wz 022 jest zdecydowanie za ciepło już lekko powyżej zera ;-) ]? Pewną zaletą wydaję się fakt, że (przynajmniej na to wygląda), że można nabyć nowe, i to normalnie (z gwarancją).
 14. Znowu nie wiem gdzie napisać. Jak uprać plecak (kontrakt WP, kamuflaż wz. 89 "żaba") ?
 15. Nie wiem, czy w dobrym miejscu pytam, ale znalazłem coś takiego: http://www.bundes.pl/product_info.php?cPath=2_14&products_id=20 dziwne, bo nie bardzo wiem, do czego taką koszulę "przypiąć"- w artykule z wmasg o umundurowaniu BW (100krotne dzięki autorowi) jej nie znalazłem, a na stronce podają, że kontrakt ? Co to za element munduru ? Jakiś staroć, podróbka czy jeszcze coś innego ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...