Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ślepy68

Użytkownik
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po nie do końca satysfakcjonującej próbie skrócenia mosiężnej lufy stockowej (w imadle, gumówką, a jakże), lufę z utwardzanego aluminium dałem do skrócenia tokarzowi, który stoczył (nie przeciął) ją do wymaganego rozmiaru, a następnie wyprofilował wylot czyli koronę, jak napisał Emcet.
 2. Na Pyrkonie rozmawiałem z gościem z Frontowca. Oczywiście, zapytałem go o Jegera; twierdził, że maju powinien być on dostępny. Nadal nie zamierzam go kupić, ale (nieoficjalną) informację przekazuję.
 3. Lieshij, dzięki za wyjaśnienia. A możesz uściślić jak rozumieć system (kombinezon) z zamkniętym obiegiem powietrza? Czy posiadanie maski p.gaz wystarczy czy trzeba ją odpowiedni wystylizować dokładając np. butle, filtry itp.?
 4. Dobry pomysł z uzależnieniem rangi i wyposażenia startowego oraz długości respu od poziomu stylizacji. Jak rozumiem, Org na miejscu oceni czy należę do nuljewoj czy szestoj rangi. Teraz pytania: Po utracie pięciu "żyć" tracę swoją rangę - czy zaczynam grę z zerową rangą? Jaki język będzie obowiązywał? Litewski, rosyjski, ukraiński czy angielski? Impreza będzie trwała dwa dni (12-14 czerwca) - czy przed i po imprezie będzie można przenocować na terenie gry?
 5. Znajomy z Formozy od trzech lat używa Zephyrów - trochę na nie narzeka, że niby za ciepłe, ale ja go ani razu nie widziałem w innych butach. Sam używam Lowa Renegade i jak na moje potrzeby (asg, góry, rower, codzienne użytkowanie) w zupełności wystarczą. Lekkie, bardzo wygodne, nie przemakają, łatwo je wysuszyć. Jednym problemem są śliskie sznurowadła - rozwiązują się i trzeba wiązać podwójnie.
 6. Powała, ja sobie te fotki obejrzałem i wiesz co: to byłaby mówiąc po poznańsku wielka poruta gdybyśmy przyjechali tak (nie)wystylizowani) jak zamierzaliśmy. Byłoby to obrazą dla każdego uczestnika Memoriału... Stało się, jak się stało - każda katastrofa ma więcej niż jedną przyczynę - obiecuję, że poprawimy się w przyszłym roku.
 7. Używałem dwutygodniowych (krótko) i jednodniowych (trzeci rok). W użytkowaniu nie czułem żadnej różnicy, choć w moim przypadku najlepiej sprawdzają się jedorazówki. Po strzelance nie mogę je po prostu wydłubać ze ślepiów, wyrzucić i w okularach pojechać do domu. Nie muszę pamiętać o pojemniczkach, płynach itp. Poza tym te z nawy jednodniowe soczewki można nosić dłużej. Jedną parę nosiłem prawie trzy dni bo mi się nie chciało wymieniać... Nawet spałem w nich. Co prawda krótko, ale zawsze.
 8. Doktorze, w obecnej sytuacji geopolitycznej nie kupię nawet onucy pochodzącej od Russkoj Armii, o wzorach typu jegier nie wspomnę. Bez względu na to czy jest to racjonalne czy nie. Możemy się wzajemnie informować o odstępności tkaniny w kamuflażu M05 oraz częściach wyposarzenia, które okazjonalnie pojawiają się w komisie.
 9. Potwierdzam, ostatnią rzeczą, którą kupiłem "oficjalnie" były spodnie zimowe bawełniane spodnie z błędem tkaniny od Miwo-Praszka. Wcześniej kupiłem nadupnik i kamizelkę w M05, a Archi_Starosta dotarł do panelu medyka. Z materiału od Camoleona uszyliśmy bluzy typu kangurka. W jegrze nie będę biegał choćby niebo żabami siepało, bo to żaden M05 tylko rosyjska ordynarna podróba. Zdecydowanie temat nie do zamknięcia.
 10. II Rzeczpospolita: 1. Janik44, <niezrzeszony>, broń długa (mauser wz29/custom, 420fps), broń krótka (WE colt 1911, 300fps) 2. Historian1970, niezrzeszony, broń długa (Browning wz.28, 380fps) 3. Sławek, niezrzeszony, broń długa (mauser wz.29 PPS, 420 fps) 4. Domino, 45 RMC, broń długa (thompson 1928, 280 fps lub SMLE III 420 fps) 5. GOR, SSInc (Mosin 44' 430Fps, Browning HP 330Fps) 6. Ruda SSInc (Thompson 1928 430Fps, ) 7. Rudy SSInc (MP40 380 Fps, ) 8. Hunter KK broń długa (AK-74M zamaskowane 390Fps) 9. 10. III Rzesza: 1. Lukas 19 Division (MP40, 410fps, P38 350 fps) 2. M
 11. Bardzo dziękuję za obdarzenie mnie tak zaszczytną funkcją: kiedyś byłem asystentem, teraz będę adiutantem... Powała napisz mi na PW przygarść szczegółów.
 12. Żukow by wyhodował - siłą woli człowieka radzieckiego wspartą wiedzą Łysenki. Powała, pamiętaj o nas i uwzględnij w swoich planach organizacyjnych.
 13. Po raz kolejny potwierdziłem, że właściwie dobrałem sobie pseudonim... Trzeba zacząć ćwiczyć.
 14. Mam identyczne doświadczenia. Według mnie jedynym mankamentem soczewek jest to, że widzę w nich niewyraźnie na bliskie odległości. Rozkaz przeczytam choć mniejsze oznaczenia na mapie już mogą być problemem.
 15. Mam wadę 6,5 na jednym i 7,5 na drugim oku. Na początku biegałem w goglach Bolle 500 i okularach - zaparowywały i jedne i drugie. Mimo używania antioga działała zasada 3-3: trzecia godzina strzelanki - trzy metry zasięgu widzenia. Moja skuteczność była na poziomie rzęsy wodnej, wobec tego zdecydowałem się na stosowanie jednodniowych soczewek kontaktowych. Przez parę lat użytkowania takowych zauważyłem, że soczewka soczewce nierówna. Są takie, które zakłada się bezproblemowo, nie przemieszczają się w trakcie użytkowania oraz można z nimi spać, a są takie, które zakłada się 10-15 minut i potr
×
×
 • Create New...