Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

3siek

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam. Jakiś czas temu pękł mi szkielet gearboxa w moim HK416 GFC. W związku z tym planuję wymianę go na nowy i pytanie brzmi: jaki szkielecik będzie kompatybilny z resztą części? cena jaka mnie interesuje to max 200 zł, nie zamierzam wymieniać żadnych innych części, kompletny stock, chcę tylko żeby szkielet nie rozleciał się szybko, myślałem nad ULTIMATE-m, ale ponoć są problemy z dopasowaniem go do niektórych replik.
 2. Tak, wszystko to prawda, gdyby nie fakt, że jak chłopak pójdzie do WKU to podadzą mu mnóstwo informacji, z których większość to propaganda sukcesu, co zresztą nie jest niczym złym i dziwnym. Tutaj chłopak może posłuchać opinii, czy jest naprawdę tak ciężko, jakie ma realne szanse dostania się i jak wojsko wygląda naprawdę, a nie w broszurce reklamowej.
 3. Ze swojej strony mogę Ci przekazać o akademii tyle co mi powiedział jakiś tam pan przedstawiciel z WATu na targach szkół wyższych jakiś czas temu. Otóż trzeba się liczyć z tym że wojskowe kierunki nie należą do łatwych bo oprócz zajęć typowo "akademickich" są zajęcia poligonowe, musztry, zaprawy itd. itp. Poza tym idąc na taki kierunek powinieneś być od początku zdecydowany że nie zrezygnujesz bo w przeciwnym wypadku zwraca się całe koszty nauki utrzymania, wyżywienia, zużytej amunicji itp. Po pierwszym roku już jest to ogromna kwota dla zwykłego zjadacza chleba. Jest z drugiej strony dużo zalet, Akademia daje wyżywienie, mieszkanie, nawet swego rodzaju "żołd" się dostaje. Plus do tego kończąc uczelnię, jesteś już oficerem i masz pracę pewną.
 4. Obstawiałbym właśnie na złe spasowanie komory/gumki hop up z lufą i resztą gearboxa. Spróbuj pokombinować z tymi elementami, przypatrz się czy wszystkie części wchodzą na właściwe miejsce. Ja miałem podobnie właśnie przez to że lufa była źle wetknięta do komory.
 5. Odwróć replikę do góry nogami, bez magazynka. Wrzuć kulkę do środka i naciśnij spust. Jeżeli kulka wyleci przez wlot, to znaczy że masz problem z komorą Hop-up. (prawdopodobnie i tak masz). Koniecznie załóż okulary do tego "eksperymentu". Możesz ewentualnie sprawdzić (np. dłonią) sam ruch powietrza, czy wylatuje z lufy, czy przez wlot. Napisz jakie wyjdą rezultaty.
 6. 3siek

  ASR110 [APS]

  Ta firma nie ma dobrej renomy, a w tej cenie spokojnie znajdziesz porządną eMkę. Blow backi są tam zamontowane bardzo dziwnie, zużywają szybko baterie i psują repliki, jest nawet jakiś artykuł na WMASG, z tym że to było o trochę tańszej z ich replik, poszukaj. Każdy na pewno doradzi ci replikę z KWA.
 7. http://taktyczny.com/magazynki-pl/seria-ak-47-akm-ak-74-i-pochodne/low-cap-mid-cap/magazynek-ak74-aeg-standart-orange-77-rd.html Tylko tyle mogę dla Ciebie zrobić. ;)
 8. 3siek

  Beryl

  Dla mnie osobiście wygodniejszy jest ten z rączką. Nie lubie w taki nienaturalny sposób nadgarstka wykrzywiać.
 9. JG to chyba jedyna w rzetelna firma chińska robiąca eMkopodobne wyroby, jeśli nie przeszkadza Ci body z ABSu. ;)
 10. Ostatnio powstają grupy rekonstruujące "żołnierzy wyklętych" z lat 1944-56, zwykle mieli oni połączenie elementów stroju cywilnego z mundurem WP. Tam już gama uzbrojenia jest duuuuża. Steny, pepeszki, schmeissery wszystko dozwolone. To jest moim zdaniem fajna opcja.
 11. Tak naprawdę napisałeś dość ogólnie. Masz całą gamę "umundurowania". Bo jeśli chodzi Ci o zwykłych partyzantów to nosili oni zwykłe cywilne ubrania, nawet na akcjach. Długi płaszcz, pod którym mieści się sten to chyba najbardziej charakterystyczny element stroju. Jeśli zaś powstańcy warszawscy, to są to mundury zdobyte na niemcach + jakieś polskie emblematy jak rogatywka i opaska na ramię. Weterani kampanii wrześniowej walczyli nawet w swoich starych, polskich mundurach. Inne fronty to automatycznie mundur armii w której Polacy akurat służyli, oczywiście z emblematami. :) Poszukaj w google jest tego naprawdę sporo i masz dużą dowolność bo ZWZ czy AK nie miało jakiegoś jednolitego munduru. Obejrzyj "kanał" Wajdy, "Czas honoru". Naprawdę jest tego sporo
 12. Czasem bywa tak, że oko się przesusza bo nie oddycha i łzawi. Pytaj o soczewki hydrożelowe, które przepuszczają powietrze ok. 4x lepiej niż zwykłe.
 13. Ja miałem jakieś google robocze, które wytrzymały "testy" strzałów z bliskiej odległości, okulary mieściły się idealnie, ale... 1.Parowanie było nie do opanowania, szczególnie w cieplejsze dni (późna jesień to jeszcze w miarę) 2. Ograniczone pole widzenia okularów sprawiało, że celowanie z przyrządów nie było możliwe Nie dam tu jakiegoś rewolucyjnego pomysłu, ale sprawę rozwiązały soczewki :icon_smile: Naprawdę warto się do nich przekonać. Z początku bałem się tego dłubania w oku i na pierwszej wizycie u okulisty przy wkładaniu soczewek... zrobiło mi się słabo i musiałem poleżeć chwilę :icon_confused: , całe szczęście nie poddałem się i na drugiej wizycie przemogłem się, wytrzymałem i nie żałuję. Na początku były problemy, bo trzeba wprawy, żeby szybko, bez przeszkód wkładać szkła, ale to kwestia kilku prób. Obecnie noszę soczewki typu night&day, więc nie wyjmuje ich nawet na noc i obecnie czuję dyskomfort nie nosząc soczewek. Cena też nie jest tak ogromna jak kilka lat temu, więc sądzę, że jak kogoś stać na zabawę w airsoft, to soczewki nie powinny stanowić wielkiego problemu finansowego.
 14. Dopiero co był długi weekend, banki nie pracowały, albo pracowały opieszale, ludzie narobili przelewów, teraz muszą to pozaksięgowywać, gunfire'owi pewnie też się trochę zleceń nazbierało. Troche cierpliwości, przy wszelkich świętach zawsze tak jest. No i tak jak mówili koledzy, w razie czego rozmawiaj ze sklepem bezpośrednio.
 15. WE delikatnie mówiąc nie robi za świetnych klamek gazowych. Poza tym Hop up to tak naprawdę standard, każda replika go ma, a jeżeli nie ma to znaczy że jest zabawką.
×
×
 • Create New...