Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tiloren

Użytkownik
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Po lekkim odkręceniu wydaje mi się że jakość obrazu się polepszyła, nie jest on już zamazany. Dodatkowo zauważyłem że powodem może być ochrona oczu - po jej zdjęciu i przyłożeniu oczu problem z zamazaniem nie występuje. ps: wiem, to było głupie pytanie
 2. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  3 śrubki w układzie trójkątnym, tuż przy końcówce od strony oczu ?
 3. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Poczekam do nocy i odpiszę - narazie nie mam jak ustawić ostrości :) Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "ostrośc krawędzi wypalonej kropki" , punkt ostrości całego obrazu mogłem "przejechać" , dało się ustawić do pewnego momentu gdzie obraz był prawie ostry i potem było tylko gorzej.
 4. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Noktowizorem starałem się nie rzucać o ściany i traktować go "delikatnie" , problem zauważyłem dopiero na strzelance, przy poprzednim jego użyciu nie pamiętam aby to występowało. Ostrość jest regulowana jednakże nie idzie jej ustawić "idealnie" , obraz nadal jest lekko zamazany co mocno przeszkadza. Zwłaszcza ze występuje to na dominującym oku przez co nakłada się to na drugi obiektyw. Jedyna usterka jaką przeszedł od czasu jego kupna to wybuch petardy błyskowej z ~~20 metrów co wypaliło mi małą kropkę właśnie w lewym okularze , jasność obrazu na nim jednakże wydaje się pozostawać bez z
 5. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Po ostatniej strzelance nie mogę złapać ostrości na lewym okularze. W moim pnw57e - jak mogę to naprawić?
 6. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Cóż , zaryzykowałem i o dziwo działa wszystko w pełni po podpięciu 12v do starych kabelków. Co do aku żelowego - działa on też jako przeciwwaga do hełmu. Jak ma się sprawa wytrzymałości szkieł na kulki? Podobno mają one ponad 1cm grubośći.
 7. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Można prosić o zdjęcia transformatora z pnw57E? Ewentualnie polskie schematy? Mocuje swoje nokto aktualnie na hełmie i chcę przerobić je na zasilanie z baterii 9v na 11v /aku żelowe 12v - zastanawiam się czy nic się nie spali jak podłącze je bezpośrednio do "poprzednich" kabelków podprowadzonych dla 9v.
 8. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Wrażenia ze strzelanki 24h wraz z pnw-57E: Jak wspominaliście , w środku lasu mało widać jednakże: nadal mogłem zobaczyć konary drzew oraz sylwetki(plus oczywiście ruch), nadaje się idealnie do obserwowania czy ktoś nie podchodzi albo nie zakrada się. Dystans na jakim mogłem kogoś wykryć to ~~60m w środku lasu , może nie wielki ale wystarczający aby się przygotować i dostosować do sytuacji. Przemieszczanie z nim polegało na zatrzymywaniu się co 30m-40m oraz obserwowaniu i poszukiwaniu jakiegokolwiek ruchu wśród drzew. Dodatkowo widziałem w nim z daleka użytkowników pvs-7 (chyba też pv
 9. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Tak więc jak nokto już załatwione - potrzebny mi oświetlacz na wypady nocne , oraz strzelanki gdzie wróg nie ma nokto :icon_smile: Coś w cenie maks. 150zł.. @edit - jeszcze kwestia zasilania, mój nokto jest zasilany z dwóch baterii 9v - czy zamiana na 12v zwiększy jasność obrazu? Czy po zdjęciu obudowy można się dowiedzieć jaki przetwornik jest w środku? Sprzedawca twierdził że ten model działa tylko i wyłącznie na bateriach 9v.
 10. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Oto obiecane fotki: https://imgur.com/a/85Wgo08
 11. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  Udało mi się zakupić pnw-57E(model z cyrlicą, nie polski) , obraz działa, jest parę czarnych kropek ale nic poza tym. Co mnie ciekawi to jego niestandardowa budowa - sprzedawca twierdził że to wersja cywilna - google nic na ten temat nie wie. Wiadomo coś o tym modelu? Na dniach postaram się zdjęcia dać, posiada włącznik chwilowy oraz zasilanie z dwóch baterii 9v , cała elektronika jest nad okularem - bez hełmoforu. .
 12. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  @W2o , @thor_ Sprzedawcy już podziękowałem, i tak musiałem jechać 110km osobiście aby je zobaczyć. Co do noktowizora newtona - mam okazję go kupić za 300zł i mam dylemat czy jest tego warty, z osobistym przetestowaniem nie mam szans ponieważ jest to 300km odemnie , niestety.
 13. A zakładając że nie zmienię ciężaru kulek i pozostanę na 0.30, zwiększy to cokolwiek albo przeciwnie - pogorszy w porównaniu do normalnego hopka?
 14. Czy ma sens wsadzenie flathopa do repliki 500fps? Jest to KM i nie wiem czy bez używania kulek 0.36+ uzyska się znaczącą poprawę zasięgu. Docelowo chciałbym używać kulek 0.30/0.32 ,
 15. Tiloren

  NOKTOWIZJA

  To znowu ja. Niestety pnw57e okazało się całkowicie spalone, szukając dalej okazji natrafiłem na noktowizor "newton" z 1x przybliżeniem za niecałe 300zł Ktoś coś o nim słyszał? Jedyne co udało mi się dowiedzieć to jest to ze prawdopodobnie jest to marka/kopia yukona.
×
×
 • Create New...