Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Cylinder od mp001 można rozkręcić w taki sam sposób, jak cylinder od vsr'ki - wiercenie.

Nic nie trzeba wiercić.

Prosz, zdjątko:

dsc00042w.th.jpg

 

2. Czy jest jakaś szansa' date=' by rozebrać cylinder z mp001? (Nie, nie rozkręca się) [/quote']Dziwne, bo u mnie się rozkręca...
Edited by Gasparzinho
Link to post
Share on other sites

Na pewno. Dziś rozbierałem także mp002 - tak samo się rozbiera.

Fakt faktem, że trzeba było użyć do tego rozkręcenia trochę siły, ale mimo to się da. Mamy tam normalny gwint.

Z resztą na dyszy z przodu mamy 2 rowki - coś mi śmiga po głowie, że były do takich bajerów specjalne kluczyki. Wsadzało się w nie taki kluczyk i się ładnie odkręcało.

 

Czytałem tutaj dość sporo, wszyscy mówią, że rozebranie cylindra jest niemożliwe zarówno w mp001 jak i w mp002 - nie wiem, co to za mit (może w starszej serii się nie dało? Nie wiem, ale to mp001 ma ponad rok, mp002 ponad 3 lata i w obu się rozbiera...), ale wszyscy to rozpowiadają coraz dalej i dalej bez uprzedniego sprawdzenia na własną rękę. A przecież takie trudne to to nie jest.

Pozdrawiam

Edited by Gasparzinho
Link to post
Share on other sites

Jedna całość? Cylinder jest srebrny, głowica cylindra złota - już wizualnie jedną całością nie są. W rozkręcenie najzwyczajniej musiałem włożyć trochę siły i techniki.

Normalny gwint jak w śrubach.

Zamiast pytać po prostu spróbujcie ; )

Edited by Gasparzinho
Link to post
Share on other sites

Pierwsze 2 razy, gdy próbowałem go odkręcić także mi się nie udało i byłem tak samo święcie przekonany, że się nie da.

Później dostałem zdjęcia rozkręconego zespołu cylindra i trochę pewniejszą ręką go rozkręciłem.

Chwycenie głowicy cylindra jest dość problematyczne, do tego jest ona bardzo mocno przykręcona.

Prawdę mówiąc wątpię, żeby to był zbieg okoliczności, że w obu replikach jakie są u mnie zespół jest rozbieralny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...