Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

patenty na określony wzór kamuflażu


Recommended Posts

Witam,

w związku z deficytem na polskim rynku kombinezonów tzw. "plamiaków", znanych też pod nazwą "urban flecktarn" zacząłem rozważać możliwość zamówienia sobie takiej tkaniny samemu.

I tutaj pojawia się pytanie, a właściwie dwa

a) czy chamskie skopiowanie układu plamek (które defakto są kopią flecktarna) podlega pod jakiś rodzaj ochrony patentowej itd itp?

 

b) jeśli tak, to jaki rodzaj zmiany we wzorze (inne odcienie, zmieniony rozkład plamek) sprawia że wzór taki przestaje być plagiatem (jeśli to w ogole jest do obejścia)

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie , myślę że możliwe byłoby zamówienie tak 500 mb tkaniny (lub mniej). Głównym problemem pozostaje jakośc. Nie jest problemem wywalenie pieniędzy "w błoto" na coś co po dwóch praniach stanie się materiałem o prawie jednolitym kolorze - przykład polskiego US-a.

A jeśli chodzi o prawa patentowe to popatrz na przypadek Multicam/Suez. Dało się zrobic z niezłym efektem...

Brood rozważasz zamówienie tkaniny w kraju czy też na "dalekim wschodzie" ?

Edited by BlueGun
Link to post
Share on other sites

to że belka będzie miała miec 1000 metrów to wiem. dlatego też martwię się ochroną patentową. Gdybym mógl sobie zrobić jeden mundur to nawet bym sie nad tym nie pochylał, tylko go zamówil, a mając 1000 metrów już niesttey warto byloby wiedziec czy się mnie nei czepią :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...