Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Mam takie dwa pytania:

 

1. Zgubił mi się dziś po południu na strzelance w lecie akumulator. Był to Firefox typu NiMh. Czy przez noc coś mu się stanie gdy będzie leżał w lesie?

 

2. Posiadam replikę M249 i dowiedziałem się o pewnej alternatywie. Otóż podobno można tę replikę zasilać akumulatorem z kłada lub skutera ( żelowy, kwasowy). Czy to prawda?

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po ponad tygodniowych poszukiwaniach znalazłem baterie i wygląda tak:

 

http://zapodaj.net/images/6c627ba172e4.jpg

 

1.Po około 30 min podłączyłem ja do repliki. Po naciśnięciu spustu silnik tyknął a blaszka łącząca ogniwa rozgrzała się do czerwoności i puściła. Ogniwom nic się nie stało prawda?

 

2. Chcę ją z powrotem poskładać do kupy. Przestudiowałem parę tematu i z tego co jest napisane należy zrobić tak:

Usunąć blaszki łączące ogniwa a następnie zlutować za pomocą cyny i lutownicy dzięki czemu będzie lepszy przepływ prądu.

 

3. Chciałbym dołożyć 1 ogniwo więcej aby uzyskać 10,8v. Gdzie można dostać takie ogniowo? Bo z tego co wiem musi być one o takiej samej pojemności w przeciwnym razie się przeładuje bądź nie doładuje do końca tak?

 

Będę kupował taką ładowarkę: LINK i mam w związku z nią 2 pytania:

a) Z tego co mi wiadomo trzeba dokupić do niej zasilacz. Ale jaki?

b) czy po przeprowadzeniu ,,operacji" opisanej w punkcie 3 ładowarka będzie miałą jakieś problemy z naładowaniem pakietu ( jeśli będzie jedno ogniwo o innej pojemności) ?

 

4. Czy warto wymienić przy okazji okablowanie przy baterii na głośnikowe 2,5mm?

 

 

Liczę na pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

1. stało się. link nie działa.

2. masz lutownicę dużej mocy z grotem młotkowym ?

3. ogniwa kupuje sie w batimexie. nie dokłąda sie ogniw do używanych baterii. nie ma sensu.

a) było. poszukaj.

b) mozesz przełądowac lub nie naładowac pakietu. nie ma sensu.

4.

okablowanie warto ale nie na głośnikowe tylko silikonowe, modelarskie kable.

Link to post
Share on other sites

1. a) Mógłbyś rozwinąć wypowiedz. Byłbym wdzięczny.

b)Działa, spróbuj jeszcze raz :).

2. Musiałbym sprawdzić, dam znać jutro bo pożyczyłem lutownice sąsiadowi.

3. a) Ok szukam dalej.

b) Dla mnie jest to po prostu tania alternatywa. Ponieważ♣ brak funduszy na zakup nowej baterii :)

Czy dostane okablowanie silikonowe w sklepie elektrycznym czy muszę szukać po internecie w sklepach modelarskich?

 

PS. Dziękuje za odpowiedz na mój poprzedni post.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1.

a)Powierzchnia ogniwa jest uszkodzona. Naprawa w przypadku takich ogniw jest bezsensowna, nie opłaca sie.

b) no fakt, działa. Bateria nic nie warta :)

2. 80-100W lutownica powinna mieć.

3.

a) Szukajcie aż znajdziecie. ( w moich postach to było pisane dla ułatwienia)

b)nie ma takiego czegoś jak tani, dobry pakiet ni-mh, ni-cd.

4.

W elektrycznym dostaniesz jakieś barachło. W modelarskim kupisz dobre. Najlepsze jest firmy Muldental.

Link to post
Share on other sites

Ale po jaką cholerę chcesz naprawiać takiego parcha? Taka bateria kosztuje max 50zł a warta jest może ze 20. Pozbieraj kasę i kup sobie coś porządnego, z czego będziesz zadowolony.

 

Z autopsji wiem że 15 letnie Sanyo 1000mAh się lepiej sprawują od tych firefoxów...

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś zbyt doświadczony w lutowaniu lepiej daj komuś do zlutowania , lut musi być wykonany w sekundę nie możesz sobie pozwolić na powolutkie rozpuszczanie cyny na aku. jeśli będziesz lutował w taki sposób ( powolutku) zepsujesz akumulator , nie można go nagrzewać w ten sposób

Link to post
Share on other sites

Lutownicę mam firmy TOYA 100 watową.

 

Prowizorycznie połączyłem ogniwa podpiąłem do żarówki 12v działa. Napięcie też jest dobre. Następnie podłączyłem do repliki i strzela. Spróbuje ją odzyskać. Co mi szkodzi.

 

Ziemniak- czytałem dużo o lutowaniu ogniw. Posiadam niezbędną wiedzę, mimo to dam komuś o większym stopniu doświadczenia :)

Link to post
Share on other sites

Uczyli Cię w szkole na fizyce czym się różni napięcie od natężenia? 100watową, to sobie możesz zlutować dwa kable, a nie ogniwo...

 

Gwoli ścisłości, napięcie jest poprawne, boooooo PRZEWODZI prąd!! jakbyś to zrobił kilometrowym kabelkiem to też miałby poprawne napięcie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...