Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle Flakjak vs Gogle Desert Locust


Recommended Posts

Panowie tak jak w temacie.

Cena podobna ale, które wygodniejsze?

 

Z filmików, które można znaleźć w internecie wynika, że obydwie marki są równie wytrzymałe na ostrzał jednak jeśli chodzi o funkcjonalność to Flakjaki sprawiają wrażenie atrakcyjniejszych dzięki systemowi wentylacji oraz możliwości ustawiania paska - ale jak to jest w rzeczywistości, jak wygląda wytrzymałość tych zawiasów w Flakjakach oraz "zaparowywanie"?

 

Jak wygląda wentylacja w Revisionach?

 

Które gogle zapewniają większe pole widzenia?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam Flakjaki, w sumie to rozwiązały moje problemy z parowaniem.

 

Czasem (przy dużej wilgotności powietrza) żeby nie parowały muszę wyjąć ten system wentylacji (bodajże razorback) z górnej (a czasem i dolnej) części gogli. Kolega wywalił te wywietrzniki na stałe i wstawił tam sobie drobną stalową siateczkę - sprawuje się lepiej niż oryginał.

 

Na codzień gram z założonymi razorbackami i jest ok. W upalny dzień parują jeśli siedzi się w miejscu (brak wentylacji), ale starczy przejść się kilka metrów (albo wyjąć górne wywietrzniki) i mgiełka schodzi.

 

Tak mniejwięcej wygląda parowanie. Nadmienię że chyba nie spotkałem drugiej osoby która miałaby z poceniem/parowaniem takie problemy jak ja.

 

Wytrzymałość na ostrzał - gdzieś mam malutki ślad po trafieniu z 400 FPS z kilku metrów, ale widać go tylko jak się przyjrzeć pod światło. Podczas użytku niezauważalny.

 

Wytrzymałość "zawiasów" (rozumiem że masz na myśli klamry) jest jak najbardziej ok. Bolec na którym zatrzaskuje się klamra jest integralną częścią ramki gogli, a ta jest wykonana z mocnego i elastycznego tworzywa, więc nie powinno być problemów. Tak czy siak nie używam tych klamr prawie nigdy więc nie ma się czym przejmować.

 

Wygoda - używam ich z swatac'iem i jest spoko. Bez kasku/hełmu/słuchawek ochronnych jest już słabo, ale da się nosić. (w sumie nic dziwnego - takie jest ich przeznaczenie)

 

Nie miałem Revisionów, więc nie porównam pola widzenia z Flakjakami, ale jak dla mnie jest bardzo ok.

Edited by rain
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...