Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE M4 Zacinka kulek


Recommended Posts

Miałem już z tym problem. Sprawę rozwiązało posmarowanie 2 kulek olejem silikonowym i ich wystrzelenie. Domyślam się, że bez tego, na kulce po przepchnięciu przez komorę jest czarny osad. Na dłuższą metę chyba trzeba poprawić ogólnie hop up, bo nawet jak strzela, to kulki lecą w niebo. Nie wiem, czy wsadzić innej średnicy kulkę, która dociska gumkę (mniejszą), czy po prostu nieco przeszlifować gumkę hop up. Czy ma sens przycinanie gumki od AEG'a, żeby umieścić ją w komorze?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam, również mam z tym niemały kłopot. Nawet wyciągnąłem tą malutką kuleczkę w hop up'ie co by to z mniejszymi oporami kuleczka opuszczała lufę. Guzik!!! dalej wylecą może 2-3 zaraz po podłączeniu magazynka i zacinka strzelam semi leci, leci, nagle nie leci, nie leci, nie leci, lecą 3... !!! WtF?! Jak to możliwe żeby co2 nie miało wystarczającej mocy aby wypchnąć taką kulkę?! cos tu nie gra, spróbuję posmarować kuleczkę smarem i przestrzelić, albo zwilżyć samą gumkę hop up.

 

zmieniłem nawet spejalnie lufę wraz z gumką a tutaj dalej to samo, na green gazie jest lepiej poniważ takie zacinki nie zdarzają się aż tak notorycznie

 

Ma ktoś jeszcze jakis pomysł jak sobie z tym poradzić?

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to kwadratowe kulki (przenośnia) :)

 

Jeżeli na GG lepiej, może wina maga? Bo przy pracy suwadła w miejscu dysza - komora nie ma różnicy między GG a CO2. Tylko proszę mi nie wyskakiwać, że na CO2 szybciej chodzi, czy coś, bo CO2 mocniejsze. Chodzi mi o to, że tak czy tak wchodzi tak samo i tak samo ładuje kulkę.

 

Stawiam na kulki, albo maga, ew. źle wyprofilowaną komorę, chociaż to mało prawdopodobne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

kopał jak kopie, pierońsko !! :D wina kulek? w sumie od kiedy mam karabin nie kupowałem nowych kulasów, a ostatnim zakupem były czarne PJ 0,28 i 0,32 i mam je własnie do dzisiaj. Myślicie że to ich wina?

 

Dyszę tak jak Ty to zrobiłeś, po paru regulacjach dyszy, odkręciłem na max i usadowiłem przy pomocy takiego niebieskiego kleju/lepiszcza do gwintów.

Edited by kwidzu
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam rozwiązanie tego problemu !!!

 

Na dyszy znajdują się dwie uszczelki. Zdejmij obydwie. Wytnij z taśmyy izolacyjnej (miękkiej) cieniutki paseczek i obklej dookoła rowek po uszczelkę (możesz zrobić tak z obydwoma, ale chodzi o to aby uszczelka ciaśniej siedziała w tej mosiężnej tulei) i to wszystko !!! załóż z porwotem uszczelki. i ciesz się szczelnym układem, blowbackiem i zaje*** zasięgiem :D

 

miałem problem identyczny, właściwie taki sam, zrobiłem ten drobny zabieg i wszystko hula. wyjaśnienie?

 

Moja spekulacja: kiedy został zbity zawór w magazynku, wylatujący gaz, wcześniej niż to powinno nastąpić cofał suwadło WRAZ z dyszą (ponieważ ta nie miała dostatecznie szczelnych uszczelek, które pod wpływam rozprężającego się gazu trzymały ją jeszcze w komorze). Tym samym suwadło cofało więc dyszę wraz z sobą do tyłu co umiemożliwiało dostarczenie odpowiedniej ilości gazu do komory aby ten przepchał kulkę. taka pierdółka a tyle kłopotu. :)

 

teraz u mnie wszystko gro i bucy, hej !!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...