Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema

Mam problem z magazynkiem w colcie 1911 WE (P14) z magiem na CO2 po wystrzeleniu całego maga(no nieraz półtora maga) uchodzi cały gaz myślałem że to coś z zaworem maga dlatego go wykręciłem i nasmarowałem olejem sylikonowym po wkręceniu go ponownie i wkręceniu nowej kapsułki CO2 gaz w ciągu 0.5s uciekł (otworem na górze maga nie zaworem).Pytam więc jak powinno się dokręcać taki zawór ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Siema

Mam problem z magazynkiem w colcie 1911 WE (P14) z magiem na CO2 po wystrzeleniu całego maga(no nieraz półtora maga) uchodzi cały gaz myślałem że to coś z zaworem maga dlatego go wykręciłem i nasmarowałem olejem sylikonowym po wkręceniu go ponownie i wkręceniu nowej kapsułki CO2 gaz w ciągu 0.5s uciekł (otworem na górze maga nie zaworem).Pytam więc jak powinno się dokręcać taki zawór ?

 

To proste - w zależności od warunków pogodowych, a raczej temperatury (wł gazów przy różnych temperaturach są inne. Przy wyższych temperaturach np 20`C oddasz więcej strzałów np 2 magazynki zaś w niskich np 0`C oddasz np 20 strzałów i po gazie).

To że odrazu gaz ci wyleciał to jest to że nasmarowałeś uszczelkę smarem i po wkręceniu teleskop od zaworu nie wrócił do swojej pozycji. Gaz przy wysokim ciśnieniu znalazł sobie drogę ucieczki. Wystarczy pociągnąć w takiej sytuacji (ten teleskop od zaworu) jakimiś szczypcemi lub czymś innym do siebie tj w pozycję zamkniętą i będzie ok. Bez załadowanego gazu nie radzę strzelać na sucho - dopiero po oddaniu kilku strzałów z gazu - uszczelka ze smarem ustabilizuje się)

pozdrawiam

mam nadzieje że głupot nie popisałem :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...