Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika M4 na gaz jak najbardziej zblizona do SYSTEMA Professional Challenge Kit M4-A1-MAX


Recommended Posts

Cześć wam.

Jestem tu nowy i zainteresowałem się tematyką ASG. To co mnie interesuje najbardziej to posiadanie repliki dla sportu. W ogóle mnie nie interesuje latanie po krzakach, przebieranie się za żołnierza (którym się w nie jest) i zabawa w strzelanie do innych. Po prostu chcę posiadać replikę, która cieszy oka i od czasu do czasu będzie można sobie z niej postrzelać do tarczy. Od dawna podobały mi sie repliki wykonane z połączenia dwóch kolorów to jest piaskowy + czerń. Trafiłem na tą replikę:

 

pf-ptw-01_d.jpg

 

Jako, że nie widzi mi się wydawać takiej kasy na ten zestaw (sama latarka w [***] kosztuje) chcę wykonać jak najbardziej zbliżony pod względem wyglądu. No i właśnie od czego tu zacząć... Chcę aby replika była na gaz oraz była wykonana z możliwie jak największej ilości metalowych części. Jako, ż elementy od magpula są też bardzo drogie zadowolę się "reprodukcjami". Kolba z tego co widziałem jest także produkowana przez King Arms. Np. ta: Kolba

Widziałem też repliki celownika, osłony na szynę itd. Z zastąpieniem latarki też nie było by problemu. Widziałem mocowanie do latarek w kolorze tan a także fajne uchwyty. Problem w tym, że nie wiem jakie wybrać body; nie wiem co to za dodatkowa szyna na tej już istniejącej, która sprawia, że Celownik jest podwieszony wyżej, nie wiem także jakie elementy wybrać aby to wszystko ładnie do siebie pasowało. Zastanawiam się także czy jest sens kupowania gotowych repliki i później dokupywanie coraz to nowych elementów i zastąpienie starych nowymi. Mija się to dla mnie z celem bo co mam zrobić ze starymi? Dlatego proszę was o pomoc.

 

[Kultura!]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

ja też poszukuje dobrej repliki na gaz niechciałem zakładać nowego tematu

 

czy ta replika jest dobra na lato i czy się nie rozpadnie

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_320&products_id=5937&name=WE_-_M4A1_-_Ver._2_-_Hard_Kick_Gas_Blowback

 

 

Miłej lektury.

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/56510-m4-we/

 

Mogłeś sam poszukać.

Link to post
Share on other sites

Miłej lektury.

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/56510-m4-we/

 

Mogłeś sam poszukać.

Jezu jak ja kocham takie komentarze "Mogłeś sam poszukać". Rozumiesz, że ja nawet nie wiem czego miałem szukać? Co mi to da że ja wpiszę M4 gaz? Jestem tu nowy, o tematyce ASG tez nie mam większego pojęcia. Zobaczyłem karabin, spodobał mi się to chciałbym sobie taki nabyć. Po za tym dzięki za info, przekleję posta to tamtego tematu a ten będzie można zamknąć.

 

Foka a teraz mi proszę napisz łaskawie co ja takiego napisałem nie kulturalnego, że mi na czerwono się w posta wcinasz z tekstem "Kultura"? Czy napisanie słowa Ch** musiałeś zmienić na [***] bo tak strasznie rzucam mięsem?

Link to post
Share on other sites

RISy to CHYBA (powtarzam, chyba) CASV

 

 

 

Muszki nie jestem w stanie ani trochę skojarzyć...

W każdym bądź razie większość składanych będzie ok.

Mi się najbardziej podoba VLTOR

 

 

Magpul'owskie kopie spróbuj tutaj

 

 

Body możesz zostawić, o ile jest metalowe i ma oznaczenia producenta.

Jak chcesz inne to tu spory wybór

Ja znowu uważam, że VLTOR RLZ

 

 

 

 

No i najważniejsze, ile chcesz/możesz/wydasz na replikę?

 

 

edit:

nie chcę kasować, bo może jednak się przyda, ale są to części elektryków, przed chwilą się skapnąłem, że szukasz gbb...

Edited by kornelm
Link to post
Share on other sites

Tak... i dla mnie to jest chore... Na dodatek ta latarka ma wymienne żarówki... Surfire może i robi dobre latarki, ale niektóre ceny ich produktów to czyste jechanie na renomie...

Ehh, przypomina mi się rozmowa z jednym kolegą. Kupił sobie latarkę "taktyczną" za 50zł i mówi, że mu pasuje. Ja na to, że zbieram na SF G2 (ok.150zł, zależy od sklepu i co w zestawie)- jego odpowiedź "i po co Ci to?". Niektórzy nigdy nie zrozumieją, że za jakość trzeba płacić.

Link to post
Share on other sites

Ehh, przypomina mi się rozmowa z jednym kolegą. Kupił sobie latarkę "taktyczną" za 50zł i mówi, że mu pasuje. Ja na to, że zbieram na SF G2 (ok.150zł, zależy od sklepu i co w zestawie)- jego odpowiedź "i po co Ci to?". Niektórzy nigdy nie zrozumieją, że za jakość trzeba płacić.

Czy na tym forum są głównie nastolatkowie... Bez obrazy, ale skoro ty zbierasz 150 zł... Ja mam dwa Fenixy TA 21 a sam latarki za 50 zł raczej bym nie kupił. Co z tego, że kolega kupił za 50 zł, może mu to wystarczy? Nie każdy potrzebuje wypasu za 150 zł :P Oczywiście, że za jakość trzeba płacić, ale uzbieraj nie 150 zł a 1500 zł na latarkę... Znam surfire i ich produkty. Sam używam ich filtru FM 21 na fenixie, który jest o wiele lepszy niż ten oferowany przez fenixa. Cena filtra w moim odczuciu za droga względem cena/jakość. Jestem w temacie ich latarek i wiem, że nie wszystkie ich produkty są warte ich ceny a polityka marketingowa też jest coś nie tak. Np. taki Optimus. Płacisz za to tyle kasy (ok. 1000 zł.) tylko dlatego bo ma to kolorowe diody, które informujące o poziomie baterii, litości... Wiele firm znacznie zawyża ceny swoich produktów a produkcja jest w krajach trzeciego świata. Np. taki maxpedition, który szyje na Tajwanie. Miałem ich produkty w łapie i całe szczęście udało mi się sprzedać. Widzę co się dzieje i ja kitu sobie wcisnąć nie dam, bo to niby lepsze... ZuBeR mam nadzieję, że nie bierzesz tego co napisałem do siebie, latarka taktyczna za 150 zł to optymalna cena. Proponuję kontakt z firmą BJ System. Zarejestruj się na Torch.pl dostaniesz kilkunastoprocentową zniżkę na produkty Surfire (są dystrybutorem). Więcej info na torch.pl Dobra koniec oftopa topic jest po to abym uzyskał pomoc w doborze komponentów. :wink:

Link to post
Share on other sites

Ok, nie twierdzę, że SF nigdy nie wypuściło bubla. Zaznaczam również, że specem od latarek nie jestem i polemizować na ich temat nie zamierzam. Wiem jedynie czego unikać, a co przedstawia sensowną wartość.

Wątek ceny pojawił się dlatego, że SF poza latarkami typu G2 (jedne z najtańszych ich produktów) robi też cacka, które kosztują swoje i ceny nie są brane z kosmosu.

Tak BTW- znam i BJ Systems i Torch.pl.

Faktycznie, warto zakończyć ten off top zanim nas obu moderator sprowadzi do pinu.

Link to post
Share on other sites

Ok, nie twierdzę, że SF nigdy nie wypuściło bubla. Zaznaczam również, że specem od latarek nie jestem i polemizować na ich temat nie zamierzam. Wiem jedynie czego unikać, a co przedstawia sensowną wartość.

Wątek ceny pojawił się dlatego, że SF poza latarkami typu G2 (jedne z najtańszych ich produktów) robi też cacka, które kosztują swoje i ceny nie są brane z kosmosu.

Tak BTW- znam i BJ Systems i Torch.pl.

Faktycznie, warto zakończyć ten off top zanim nas obu moderator sprowadzi do pinu.

Może wie ktoś z was jaki sklep w Polsce robi repliki ASG na zamówienie, od podstaw?

Link to post
Share on other sites

Czytając twój post Piotrek1985 podejrzewam, że będziesz miał bardzo duży problem ze znalezieniem DOBREJ (z wieloma metalowymi elementami), TANIEJ repliki

Patrząc na twoje podejście do tematu oraz chęć posiadania czegoś super za psi ... grosz nie znajdziesz sklepu, który ci złoży na zamówienie gaziaka.

Gdybyś był troszeczke mniej nonszalancki, to może by, któryś z kolegów podał ci orientacyjnie ceny komponentów (bez robocizny)

Kup wiatrówke (są takie M4) i to całkiem wystarczy na "...od czasu do czasu będzie można sobie z niej postrzelać do tarczy..." tylko musisz pogrzebać w necie

Mniemam, że nie jesteś nastolatkiem i nie będzie dla ciebie problemem znalezienie takiego produktu.

 

I nie bierz tego do siebie :wink: ale dobre repliki (tym bardziej GBB) dużo kosztują

Link to post
Share on other sites

Czytając twój post Piotrek1985 podejrzewam, że będziesz miał bardzo duży problem ze znalezieniem DOBREJ (z wieloma metalowymi elementami), TANIEJ repliki

Patrząc na twoje podejście do tematu oraz chęć posiadania czegoś super za psi ... grosz nie znajdziesz sklepu, który ci złoży na zamówienie gaziaka.

Gdybyś był troszeczke mniej nonszalancki, to może by, któryś z kolegów podał ci orientacyjnie ceny komponentów (bez robocizny)

Kup wiatrówke (są takie M4) i to całkiem wystarczy na "...od czasu do czasu będzie można sobie z niej postrzelać do tarczy..." tylko musisz pogrzebać w necie

Mniemam, że nie jesteś nastolatkiem i nie będzie dla ciebie problemem znalezienie takiego produktu.

 

I nie bierz tego do siebie :wink: ale dobre repliki (tym bardziej GBB) dużo kosztują

NIGDZIE nie napisałem, że szukam taniej repliki NIGDZIE. Wiem jakie są ceny i wiem czego się spodziewać, przeczytałem wiele w tym temacie od napisania swojego posta i wiem czego się spodziewać. Ty wnioskujesz najprawdopodobniej, że szukam taniej repliki po tym co napisałem o Surfire. Mam wystarczającą ilość latarek i nie potrzeba mi płacić za zbędne cacko. Tak interesuje mnie replika metalowa a cena to do ok. 4500zł. Żaden elektryk tylko gaz. A któryś z kolegów nie musi mi w ogóle cen podawać bo wiem jak się googlami posługiwać :wink: Po za tym dostałem więcej odpowiedzi na priv niż tutaj...

Edited by Piotrekpl1985
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...