Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028a vs. CM.042a


Recommended Posts

Witam. Mam prośbę. Mógłby ktoś krótko porównać te dwie repliki? Chodzi mi głównie o zasięg skuteczny (w metrach najlepiej :wink:), celność i powtarzalność strzałów, wykonanie (czy nic nie trzeszczy, czy nie ma luzów) i żywotność.

 

Strzelałem tylko z 028, ale mogę powiedzieć jedno - jak stać Cię na 042a to weź go, ma więcej fps (o około 50) co przekłada się na większy zasięg. W 028 nigdy nie używałem celownika - celność stoi tam na bardzo słabym poziomie. Gdy z tego strzelałem to tylko serią. Zaletą jest to, że kulki niesie daleko. Nie wiem ile dokładnie w metrach, ale wystarczająco. Montując precke można ładnie narozrabiać. Replika ta (028) jest bardzo wytrzymała i mało awaryjna. Dotykałem modele blisko trzyletnie w dobrym stanie z dość dużym przebiegiem. Ponad to, 028 jest zrobiony w większości z ABSu, a u Krakmana wyczytałem, że 042 ma korpus metalowy. Nigdy z tego nie strzelałem i nie widziałem tego na oczy, więc nie porównam tego, ale dałem małą notkę na temat 028 i jeszcze ją dokończę. Często ludzie w moim otoczeniu gubili stopki od kolby, baterie padały szybko, a replika nie miała na standardowych bateriach dużej szybkostrzelności. Spotkałem się jeszcze z przepalonymi stykami. To są wszystkie problemy tej repliki jakie moja głowa pamięta.

Na temat 028 i 042 pewnie znajdziesz multum informacji szukając na tym forum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...