Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smith & Wesson Sigma 40F Blow Back Co2


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym wiedzieć coś więcej o Smith & Wesson Sigma 40F Blow Back Co2 od CyberGun. Między innymi jaka jest minimalna odległość bezpiecznego strzału (prędkość początkowa to 90m/s) i jakich kulek używać dla zmaksymalizowania osiągów a także na ile strzałów wystarczy nabój Co2 (Blow Back). W opisach jest napisane, że do magazynka wchodzi 39 kulek-Czy taka ilość kulek w magu to jest ryzyku pęknięcia sprężyny? (Już kiedyś tak miałem ale to była jakaś tania elektryczna replika za 60zł). Jeżeli ktoś zna jakieś informacje lub wie na co trzeba uważać przy korzystaniu z tej repliki niech się wypowie.

Edited by Szymen
Link to post
Share on other sites

Te 90m/s daje ok 300fps. Przy takiej prędkości wylotowej, jeśli "ten ktoś", jeśli ma ochronę oczu to strzelaj i nie przejmuj się krzywdy mu tym nie zrobisz. Ale strzał z małej odległości może nadal bardzo boleć, czasem lepiej powiedz "dostałeś" :) Według mnie do tych 300fps najlepiej używać kulek 0.23 g, jeśli stawiasz bardziej na celność, a 0.20 jeśli stawiasz na zasięg. Jest to coś co musisz sprawdzić sam. Polecam firmę kulek G&G. Co do tego ile strzałów możesz oddać to nie wiem, bo jest to indywidualne dla każdej klamki. Sprężyna w magazynku Ci nie pęknie, jeśli nie będziesz zostawiał w nim kulek na dłuższy czas. Co do użytkowania: Szanuj, oddawaj na przegląd raz na jakiś czas, nie wbijaj nim gwoździ (znam taki przypadek :D).

Link to post
Share on other sites

Byłem posiadaczem tej repliki zarówno w wersji na CO jak i na Green Gaz.

Ta pierwsza miała metalowy zamek i wystający magazynek, druga plastikowy zamek ale mag był normalnej długości.

Replika na CO miała regularnie powtarzający się problem ( na nic się zdały reklamacje i wymiany na nowe, podkładanie 1 groszówek w celu mocniejszego docisku) wadliwa konstrukcja zaworu w magazynku, który regularnie puszczał w miejscu gdzie nabój jest przebijany.

Wpieniało mnie to do łez. Replikę sprezentowałem znajomemu.

Potem zakupiłem 2 wersję z plastikowym zamkiem napędzaną na GG. To był strzał w 10! Replika nigdy mnie nie zawiodła, nigdy nie syfonowała, ani nie puszczała na zaworach, miała przyzwoity zasięg i skupienie. Teraz żałuję, że ją sprzedałem, bo była niezawodna... Ta którą mam teraz ehhh, ma humory jak kobieta w ciąży.

Stosuj dobrej jakości kulki, smaruj zawory, nie trzymaj kulek w magu.

No i pamiętaj o ograniczeniach temperaturowych użytkowania replik na CO.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Co do ograniczeń temperaturowych... To wiem, że będę grał w zimie-Więc do jakiej najniższej temperatury można grać tą repliką?

Czy naboje co2 się czymś różnią, czy tylko ceną?

I tak od tematu/ Gdzie w warszawie można kupić speedloader. (szukałem ale na stronkach nie mogę znaleźć)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...