Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór komory i gumki.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić komore i gumke hopa do m4/m16. W replice mam gearbox z m130 czyli coś koło 430 efpeesów. Dlatego pytam sie was jaką komore(podobno king arms-a są bardzo dobre) i gumke najlepiej kupić. Jeżeli przyda się jakaś uszczelniona dysza to też wezme pod uwage( może któraś dobrze uszczelnia się z jakąs komorą) Na wszystko mam około 150 zł. Prosze o porady ludzi którzy używali/znają kogoś kto ma taki zestaw jaki polecają.

 

PS. Jeżeli coś jest tanie i działa(komora nie musi być metalowa) to tez piszcie bo z kasą krucho :)

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Ci czarną gumę Guardera ;)

Sam miałem w SR25 i spisywała się bardzo dobrze, dużo osób je chwali.

Jednak wydaje mi się, że guma ARESa będzie lepsza ;) mam ją w stockowej M4 tej firmy i zasięg na sprężynie M120 jest taki sam jak w SR25, która miała 500 fps z tą różnicą, że w M4 kulki nie podlatują do góry i cały czas lecą prosto. Możliwe, że to nie sprawa samej gumki a wielu części ale i tak moim zdaniem guma ARESa jest genialna ;)

Link to post
Share on other sites

Kurde akurat wszystkie polecane gumki jak zielona G&G czy wszytskie aresa są niedostępne ;( o czarnej guardera słyszałem ,że jest dobra..... ale są lepsze :D

Na specshopie jest akurat komora kingarmsa ale tam jest tylko czarny guarder z polecanych dostępnych :icon_rolleyes: a chciałbym tam jeszcze kupić obustronny zwalniacz maga i inne pierdoły ;P. A i jeszcze podobno przy twardych gumkach trzeba stosowac teflonfixa bo one kiepsko uszczelniają. Znaleźliście jakiś sklep gdzie jest komora kingarmsa jakas polecana guma dostępna i dystansery typu "H" elementa(bo za dystanser DF-a nie chce płacić 40 zł :D) ?

Edited by piter1
Link to post
Share on other sites

Jaka replika dokładnie (firma) nie do wszystkiego komory KA tak z marszu pasują i czasem musisz się więcej naszarpać, niż wart jest efekt motania.

Czarny guarder do twojej mocy jest zbyt twardy, to guma na 450+.

Ze 130 springiem, to też ten wynik masz taki se, chyba, że sprężyna chińczyk.

 

EDYTA: Dystanser H najczęściej wielkie cH... daje. Zobacz sobie na gumę JBU masz w stoku nacięcie na garbiku w kształcie H, albo te nowe gumy, co są w niusach na głównej stronie. Swego czasy w replikach brandowanych przez Cyberguna był "BAX system" czyli nic innego niż H ;-). Nie strzelały jakoś niesamowicie dalej, celniej i lepiej. Bardzo dużo zależy od spasowania komora-guma-lufa-kulki, a to niestety co replika jest inne, potestuj sobie, bo złote środki podawane przez różne osoby mogą się nie sprawdzić w Twojej replice.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

No własnie w tym problem ;) wiem że nie wszystkie komory pasują do wszystkich replik (na przykład są dwie wersje tej komory king arms-a z różnych serii produkcyjnych a w sklepach podają ,że mają wszystkie takie same, podobno jedna świetnie uszczelnia się w emce g&p a druga beznadziejnie ;p) czytałem dłuugi temat o komorze king armsa i z tego co sie dowiedziałem wszystkie komory tej firmy idealnie pasują do gearboxów dboys ;p. Moją replike kupiłem od jednego użytkownika forum jeszcze przed wakacjami na komisie mówił ,że w środku jest gearbox od krakmanów(był do niedawna taki na taiwangunie za jakieś 400zł ale juz go niema) gumka systemy lufa 6.04 systemy wszystko cód miód i kartofle ;). Co się okazało komora była pęknięta na pół i krzywo posklejana jakimś klejem?!(betonem?!) Zębatka środkowa w gearboxie nie miała jednego zęba a w smarze (plastelinie?!)było dużo brudu. Miałem w tym czasie problem z telefonem więc sie nie kłuciłem a kolega zaproponował ,ze odda replike jakiemuś uber pro serwisantowi ;D ten przejrzał, dokupiłem zębatke nasmarował, wypodkładkował, I teraz mam problem bo mineło duzo czasu gearbox już w stanie używalności więc kłócić sie nie moge zabardzo a człowiek sprzedawał jako używaną a nie uszkodzoną ;/

Części nawet niezłe(łożyskowanie obustronne, zero plastiku[oprócz tłoka;)])ale jednak było uszkodzone i nic już nie moge zrobić dlatego przymierzam sie do zakupu komory bo replika leży w częściach i już mi nawet nie zależy na sprawiedliwości tylko wreszcie chce jej używać. A moje pytanie brzmi jaką komore i gumke dobrz spasowac do tej mocy i czy jakaś komora oprócz kingarmsa(może tansza ;D) też będzie bardzo dobra ?

Link to post
Share on other sites

UWAGA: Po mojemu, kup metalowa komorę, podeprzyj ją z przodu body "na sztywno" zamiast tej syfistej sprężynki (tak, żeby była dobrze dopchnięta komora do GB oczywiście). Zobacz jak się uszczelni na tym wszystkim dysza ( po ew. teflonfiksie na lufie) i zostaw sobie na razie gumę i lufę. Zerknij jeszcze w temat o replice, tam pewnie rozpiszą się jak toto wygląda w praniu z różnymi komorami.

Link to post
Share on other sites

Tylko ,że ja nie mam gumki hopa :) bo podobno też coś z nią było nie tak w tej połamanej i poklejonej komorze (w niej była nawet dziura gdzieś 1.5cm na 0.5 cm :D) A co do tematu o replice, replika to mk12 mod 0 ze stałą kolbą tylko problem w tym ,że cały gearbox jest wymieniony z repliki src zostało tylko body(troche niekompletne bo nie ma boltcatcha ...swoją drogą jak taka pierdoła może kosztować 39 zł :dry: ) myśle narazie nad takim zestawem gumka http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=55 i komora http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2081 myśle ,że będzi dobrze ;)

PS lufe dało się odratować z tego betonu. A i mam pytanie, znacie może jakieś sposoby aby odkręcić "nakrętke" która zeszła z gwintu, bo mam taki problem z moim frontem bo kiedy nakręcałem jedną część konwersja wypadła mi z ręki i ta nakręcana część uderzyła o ziemie zeszła z gwintu na którym siedzi, i teraz nie da się jej ani odkrecić ani dokręcić a zabardzo wystaje aby złożyć ją na replike :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...