Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPRĘŻ" Tuning G36C UMAREX/DOUBLE EAGLE


Recommended Posts

Przedwczoraj dostałem tego grata. M41 alias G36C :) Odrazu byłem nastawiony, że to będzie stock'owo kiepska giwera. Po oddaniu paru strzałów stwierdziłem ze znajomym, że strzela jak Ingram M42 DE. Zabraliśmy się za tuning...

 

1. 3 groszówki do tłoka

2. castolufka długość 10cm (jak na razie)

3. Na prowadnice nałożyłem nakładkę, ale wtedy okropnie trudno naciąga się sprężynę.

 

Boję się bardzo o ząbek od tłoka. Ktoś wie na ile można to podkręcić? Nie chcę mieć na pierwszej akcji zrąbanego gana. :?

 

Chrzest bojowy ma już za sobą. :) Koledzy z niedowierzaniem patrzyli jak walnąłem 2 headshoty pod rząd. (double kill!) :D Gorzej będzie jak wyskoczą z Shotgunami M47 DE :x Ale jak przerobię cudeńko na G36K, to jeszcze pogadamy. PS Strzelałem na 0,12g :P Wielkie dzięki Vooyas & Kurak!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

cholera ja tylko 3gr włozyłem ....a mogłem zrobić tam większą lokatę:(

 

[ Dodano: Mon 30 Oct, 2006 ]

mam jeszcze jedno pytanko do autorów....moglibyście pokazać te podkłądki na sprężynę?

bo jestem ciekaw jak to zrobiliście i z czego...dzięki:*

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Można. Ja mam wsadzone do tłoka aż 6 jednogroszówek. Bez podkładek. Używam go od pół roku i jak narazie wszystko oki. Na szczęście mam drugi karabin na części więc nie obawiam sie o usterki. :D

 

Jakim cudem? Mnie już dawno urwał się ząbek od tłoka, razem z jego częścią i awarii uległ cały mechanizm spustowy. Części trzymały może miesiąc do pierwszej awarii. :???: Klejone już było chyba wszystko co się da. :???: Pół roku? :roll: Wersja Umarex czy Double Eagle?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam G36 (M49 DE)

Rzeczywiście ma to HU i to nawet regulowalny.. ale najlepiej strzela na normal.. czyli bez HU

Jak na razie dostał jedną gumową podkładkę do tłoka (Hmm czemu uparcie pakujecie jednogroszówki - ja dałem zużytą uszczelkę hydrauliczną - pasuje idealnie a mniej obciąża "uderzeniowo" cylinder

 

Już przy takiej konfiguracji można nim powalczyć

 

Docelowo - obilufa, wzmocnienie ząbka tłoka i być może dorobienie metalowego spustu (jeżeli się do frezarki dobiorę... i parę podkładek jeszcze - myślę o 3 sztukach.

 

Generalnie - wersja M49 nawet na stokowej lufie strzela bardzo dobrze i celnie. Jak ktoś umie celować (byle nie używać tego szajskolimatora - muszka i szczerbinka ewentualnie optyka ale tu jest mały problem - nie udało mi się opracować układu gdzie mógłbym używać zamiennie optyki i mechanicznych przyrządów - jak podniosłem lunetę i odsłoniłem muszkę optyka jest zwyczajnie niewygodna bo osadzona zbyt wysoko - skończyło się na razie demontażem optyki) to może być groźny za już na pewno dla tanich elektryków

 

Pytanko mam do innych użytkowników - jak wygłuszyć to okropne BRZDĘĘĘĘĘĘĘĘK... sprężyny powrotnej mechanizmu naciągania tłoka (ta cienka sprężynka co odciąga do pozycji wyjściowej suwadło)...

Zawsze demaskuje moją pozycję.....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hmm

Czy ktoś mógłby mi dac zdjęcie tłoka ze wzmocnionym zaczepem ale tak żeby było go widać w całości - jak zamocowaliście obicie "blachą" do tłoka

 

IO jeszcze jedno pytanie - Czy komuś udało się dopasować inna sprężynę do tego karabinka...

mocniejszą oczywiście..............

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam pytanie z czego jest wykonany tłok i cylinder? Bo chciałbym wykonac tuning mojej mp5 ale boje się że pójdzie tłok lub cylinder które są z tworzywa ... Bo przy takim ścisku sprężyny to naprawde ma kopa, wiem bo tuningowałem swojego shoutguna który też przebijał puszki itp. ale padł bardzo szybko tłok. Więc jak macie jakiś pomysł to napiszcie. P.S. nie chce kupowac nowego tłoku i cylindra ... :uśmiech:

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostania.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Nie tunningujcie tego siłowo bez wzmocnień zęba tłoka. Radze z autopsji starło sie pok 100* (około) strzałach. Moim zdaniem takie wzmocnienia jak robił kurac powinny pomóc ale i tak temu nie ufam. Poprostu shit plastik i tyle. ;-)

Edited by wrak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Elo

Ja mam pomysł jak zamaskować wystającą aluminiową lufę w G36.

(chyba to opatentuje :P)

 

1. Potrzebny będzie:

-karabinek G36

-mac 11 (UZI z Kiosku) - koszt ~12zł

-tłumik

-piłka do metalu

-szlifierka

-jakiś klej np. poxipol

 

2.

W G36 ucinamy tłumik płomienia i szlifujemy oby otrzymać coś takiego:

img5712sj2.th.jpg

img5713bd1.th.jpg

 

3.

Bierzemy "UZI", odcinamy gwint z 3mm od końca i szlifujemy

img5714ug3.th.jpg

img5715ea9.th.jpg

aby można było wcisnąć do chwytu przedniego w G36 i skleić, o tak:

img5717vs3.th.jpg

img5716jm0.th.jpg

img5718em5.th.jpg

 

4.

Z "UZI" zostanie coś takiego:

img5721cy5.th.jpg

img5719xo6.th.jpg

Więc jeszcze da się strzelać :)

 

P.S. Kupując "UZI" będzie taniej niż kupując jakąś przejściówkę z gwintem 14mm>

Później dodam zdjęcia całej broni z tłumikiem

 

Pozdro

© by Sajmon

All rights reserved or credits ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

dobra zrobiłem superodkopanie 8) ale mam jedno bardzo dziwne pytanie... mianowicie po zdjęciu tego z przodu <hmm...> z dwójnogiem :lol: znajduje się koniec lufy... dotąd to oczywiste... tylko na końcu lufy jest jeszcze jeden koniec lufy :mrgreen: , który trzeba ściągnąć, aby "rozpołowić" gietę... i nie wiem jak to zrobić... siłowałem się z tym 2 dni, próbowałem wybijania i pochodnych, ale nic to nie daje :???: czy moglibyście pomóc? i proszę o niewyzywanie mnie o odkopanie :roll:

 

 

No i z grubsza mam model G36K :-P :-P

Link to post
Share on other sites

dobra zrobiłem superodkopanie 8) ale mam jedno bardzo dziwne pytanie... mianowicie po zdjęciu tego z przodu <hmm...> z dwójnogiem :lol: znajduje się koniec lufy... dotąd to oczywiste... tylko na końcu lufy jest jeszcze jeden koniec lufy :mrgreen: , który trzeba ściągnąć, aby "rozpołowić" gietę... i nie wiem jak to zrobić... siłowałem się z tym 2 dni, próbowałem wybijania i pochodnych, ale nic to nie daje :???: czy moglibyście pomóc? i proszę o niewyzywanie mnie o odkopanie :roll:

No i z grubsza mam model G36K :-P :-P

dobra, już znalazłem http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=46235

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...