Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka taktyczna


Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A, to taki naukłod: poziomo ma pistoletowe, od brzegu 2x(1 albo 2, stawiam na 2) do eMki, małe cargo, na grzbiecie chyba pokrowiec na pęcherz z wodą i na dolnej części tegoż - chlebak.

 

W tych lokacjach można faktycznie dać pionowe, większe cargo - będzie leżeć na kolcu biodrowym, może sobie zwisać na zdrowie i nie zawadza. Tylko czy jest potrzeba?

Link to post
Share on other sites

Założę sobie takie cargo jak tu, jak by co zamiast niego założę kaburę. Na fotce widać że poziome ładownice pistoletowe jakoś nie zawadzają. A ten chlebak może zastąpić plecak o którym mówiłeś :wink: a zamiast tych ładownic shingle-szybsza zmiana magazynka, taka konfiguracja wygląda sensownie jak dla mnie.

Edited by johny1mob
Link to post
Share on other sites

Kabura zamiast tego cargo? To mocno z tyłu jest, aby na pewno będzie Ci tak wygodnie?

Dlatego właśnie proponowałem po prawej najwyżej pojedynczą ładownicę na 2 magazynki i za nią kabura.

 

Aha, a chlebak nie zastąpi plecaka. Chlebak to takie większe cargo na rzeczy, do których nie musisz mieć szybkiego dostępu (np. dodatkowy ciuch, żarcie). Plecak ma tę zaletę, że możesz go wyrzucić kiedy Ci zawadza (zostawić w respie, zrzucić z grzbietu na czas potyczki, zrzucić żeby szybciej spier... znaczy, planowo wycofywać się na z góry upatrzone pozycje :wink:) - z chlebakiem ten manewr nie wyjdzie.

 

A wierz mi, każdy kilogram zbędnego szpeju w terenie ciąży jak pięć kilo co najmniej :dry:

Link to post
Share on other sites

trochę niezrozumiale to napisałem :icon_biggrin: chodziło mi o to, że po zdjęciu cargo pojawia sie wolne miejsce i można "przemeblować" ładownice tak aby wygodnie zaczepić kaburę :wink: wiem, że go nie zastąpi więc na razie będę brać najpotrzebniejsze rzeczy tak jak mówisz a plecak zaczeka ze względów finansowych ;]

Edited by johny1mob
Link to post
Share on other sites

@johny.

jeszcze jedna kwestia.

Podstawową sprawą jest to ile masz w pasie.

Wiem co piszę, bo sam mam pewnie z 80cm, więc policz sobie ile tego wszystkiego mozesz zamontowac u Siebie.

Żebyś się nie rozczarował, jak nakładziesz po obwodzie pełno szpeju, a później się okaże, że wszystko się zmieściło ale masz x cm luzu przy zapięciu :)

Link to post
Share on other sites

Też racja.

 

Ja tam kompletnym nowicjuszom polecam chesta z brytyjskiego demobilu, pełen zalet jest :wub:

 

Co do plecaka - Johnny, człowieku, nie masz w domu żadnego plecaczka w zakresie 15-35 litrów? Fajnie by było, jakby nie był w jaskrawych barwach, ale jak ma leżeć w respie, to i tak pies trącał. Ewentualnie można coś wyhaczyć na Alledrogo czy w sklepach - niedrogiego z demobilu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rozważając wasze propozycje co do szelek z MIWO, znalazłem Chińczyka http://miwo-military.net/-produkty/pid,312/KAMIZELKA-CHI-CZYK-MODU-OWY

Jest on w przystępnej cenie, a co do chest'ów mam pozytywne podejście ponieważ już jednego miałem i byłem zadowolony. Na nim bym zamontował ładownice CQB na 6 magazynków do AK, apteczkę i kieszeń na kulki(jakieś nie duże Cargo). Dobrze mówiliście, że więcej nie trzeba. Co o tym sądzicie? Czy lepiej to wszystko umieścić na pasie taktycznym? Oczywiście wszystko bym brał w Cordurze wz.93 albo Cordurze Oliv.

Link to post
Share on other sites

Armageddon, to jest jedno z klasycznych rozwiązań.

 

Ja osobiście wolę pasoszelki, bo dzięki temu mam magazynki nisko z boku. Są tacy, którzy wolą je mieć raczej wyżej i z przodu.

Chest ma tę wadę, że wisi na ramionach - przy dłuższej grze i mocniej wyładowanym cheście to potrafi dać się we znaki.

Link to post
Share on other sites

Pozwólcie, że i ja skorzystam z waszej pomocy. Aktualnie zaczynam wkraczać na terytorium ASG i z tego co zauważyłem większość ludzi nosi wyposażenie wzorowane na amerykańskich, bądź europejskich siłach. Osobiście chciałbym skorzystać z wyposażenia naszego wschodniego "sąsiada", lecz nie bardzo mogę znaleźć takowe wyposażenie. Czy widział może ktoś gdzieś taki chest rig jak ten :

http://www.sovietarmystuff.com/Product_603_Russian_Army_Chest_Rig_Assault_Vest_Beryozka_Belt_A%2BB.html

 

Bardzo chciałbym posiąść takowy, bądź podobny do niego, lecz jak na razie nie mogę nic znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...