Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Errhile

Użytkownik
 • Content Count

  1,860
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

11,280 profile views
 1. Na takie rzeczy to nie potrzebujesz 20l... miałem TT Essentiala (8l), przy takich wymaganiach jeszcze miejsce zostawało. Natomiast weź pod uwagę, że plecak przymocowany na MOLLE do kamizelki = nie sięgniesz do niego. Żeby wyjąć cokolwiek (kulki, jedzenie, "mniejsze pierdoły") musisz albo poprosić kolegę o pomoc, albo zdjąć całą kamizelkę. Ma sens nosić tak camelbak, bo wyprowadzasz rurkę tak, że masz ją łatwo dostępną (o to w końcu w camelach chodzi). Ale cokolwiek innego - to się trzeba dobrze zastanowić. Ten klon MAP'a ktory sobie wypatrzyłeś to w sumie nie najgorszy pomysł,
 2. Wiesz, to raczej wygląda na długą szturmówkę albo (w przypadku C10 i tego G36c) na subkarabinek. Co do CQB, da się grać wszystkim. Po prostu długie wiosło jest cholernie niewygodne w ciasnym terenie (choć w gęstych krzakach to wydaje się być ciut mniej dokuczliwe, niż w drzwiach, oknach i ciasnych korytarzach) - ale widziałem już i faceta ganiającego w CQB z czterotaktową snajperką. Wygodnie mu nie było, ale chciał, to biegał. Z reguły jest to raczej rozróżnienie oparte na mocy replik w danym lokalnym środowisku. Tak, da się złożyć replikę pod limity CQB, i grać nią w "terenie
 3. I sam na nie odpowiadam: CM.127 do sztywnej kabury na Glocka nie pasuje, i pasować nie będzie. Za szeroki. Nie widzę opcji, żeby to przerobić sensownie. Natomiast zupełnie ładnie pasuje do ładownicy na 1 magazynek od eMki. Wiec tym się pewnie w moim przypadku skończy.
 4. Czy ktoś z Was miał do czynienia z butami od Texara, szczególnie z modelem 3/4? Szukam opinii. Nadaje się to do czegoś, czy raczej trzymetrowym kijem nie tykać...? Osobiście obstawiam to drugie (szpej Texara nie ma, o ile wiem, dobrej prasy... ale może mam nieaktualne wiadomości, Helikona na początku też ludzie odradzali jako rzadkiej klasy szmelc, a teraz jest całkiem, całkiem)... Szef mi się bardzo napalił na ten model... na szczęście nie będą używane typowo do lasu, tylko raczej do miasta, z bardzo okazjonalnymi wypadami w teren (a i tam z minimalną ilością chodzenia).
 5. Łeż waszmości zadaję. Od maja 2015 - czyli w sumie od 4 lat - nikt nic takiego nie pisał. Owszem, była informacja o kaburach, ale odnosiła się do CM.030. A ja pytam o CM.127, który - już na pierwszy rzut oka - Glockiem nie jest. Choć niewątpliwie jakąś jego pochodną. Wobec czego ponawiam pytanie.
 6. Pytanie techniczne - czy CM127 pasuje do kabur dedykowanych pod Glocka? Szczególnie interesowały by mnie chińskie klony Serpy. Ew. czy komuś się udało taką kaburę do 127'ki dopasować (pilnik / dremel i teak dalej)?
 7. Dzięki, trzeba będzie spróbować z izolką. Szycie uniemożliwia jednak jakąkolwiek regulację w razie potrzeby.
 8. Nie bardzo wiem, gdzie to pytanie zadać, więc... Kupiłem sobie jakiś czas temu torbę biodrową / pas Direct Action Foxtrot. Ten pierwszej generacji (nie zaś foxtrot 2 Helikona). W roli dość podstawowego pasa oporządzeniowego z chlebakiem sprawdza mi się ładnie... prawie. Mianowicie: zastosowana klamra (typu side release, zdaje się, że 50mm, na pewno National Molding) plus drabinka do regulacji lubią niepostrzeżenie, w trakcie działania, się rozjechać na taśmie do regulacji. Tym samym pas się luzuje, i torba biodrowa / pas, miast w pasie czy na biodrach, zaczyna mi zjeżdżać na pośladki
 9. Kiedyś @Yahalompokazywał, jak zawodowcy noszą takie wynalazki: pas nośny typu bungee (albo wręcz okrągła guma typu bungee, taka z haczykami do mocowania bagaży) i kabura z plastikowej rury kanalizacyjnej, przytroczona u pasa. Jak dobrze podziałasz, to spłaszczysz przekrój rury (obróbka plastiku na ciepło) tak, żeby zamiast okrągłego był bardziej owalny, i lepiej dopasowany do kształtów strzelby. A "nietaktyczny" kolor ;) zlikwidujesz farbą w sprayu. Albo samoprzylepną taśmą maskującą.
 10. Huba_Ibn - - pełna zgoda, choć dodał bym, że do G36 też trzeba się przyłożyć (mnie nie leży - walę okularami w podstawę szczerbinki...). @Stuleja - no właśnie pytam, co mam sobie porównać? Zębatki takie same w v3 i v6, łożyska takie same, cylinder taki sam, sprężyna i prowadnica taka sama, nie pamiętam, jak z głowicą cylindra. A dysza i tak zawsze wymaga indywidualnego doboru. Ok, szkielet v6 nie jest tak popularny jak v3, ale jeszcze nie widziałem rozwalonego szkieletu v6, choć jeden udało mi isę przez te lata zużyć do punktu, w którym serwis zalecił wymianę bo łożyska przestały siedzieć
 11. No, jeśli się uprzesz na dodatkowy front typu Swordfish, to tak. Poza tym? GB v6, zębatki i łożyska w wersji chińskiej są standardowe (w Marui łożyska są specyficzne, fakt). Powiększona stopka kolby - Chińczycy już ja robią. Jeszcze ewentualnie można się uprzeć na dedykowane zaczepy pasa nośnego, tylko... w sumie po co?
 12. Jestem wielbicielem P90, ale pamiętaj, że toto ma dość nieporęczne magazynki. Trzeba sensownie rozwiązać problem ich przenoszenia - rzecz wykonalna, ale nie taka prosta, jak się niektórym wydaje. Nie, żeby (standardowe) magi od G36 były jakieś rewelacyjne (tzn. są o połowę grubsze od STANAGów), ale jakbyś założył adapter na STANAGi, to problem znika :) Ale i tak polecam najpierw obmacać, sprawdzić czy Ci replika "w ręku" dobrze leży. Żeby nie było, że kupiłeś, a potem stwierdzasz, że niewygodne.
 13. Metal czy plastik - kwestia osobistych preferencji. Natomiast nie uważam, żeby wersja "taktyczna" była warta swojej ceny - boczny uchwyt na shellsy jest owszem, fajnym bajerem (choć użytkowo bez szału), natomiast górną szynę RIS uważam za zbędną - kolimator będziesz do tego zakładał...? Podpisuję się pod tym, co Huba_Ibn pisze: to jest bardzo fajna zabawka do CQB, ale w lesie się nie sprawdza. 30m zasięgu, na tyle z grubsza ją stać... i na celność wówczas nie licz. Jeśli ma to być Twoja pierwsza / główna replika - odpuść. AEGi Cię bedą w lesie przyprawiać o ciągła frustrację. Nawet,
 14. Sugerował bym sensowne buty za kostkę i nakolanniki. Szczególnie w CQB. Może być warto rozważyć także kask / hełm (ponownie, ze względu na CQB: różnie bywa i parę rozbitych głów zdarzyło mi się widzieć. choć głównie był to wynik dynamicznego "wejścia" "komandosa" w zbyt niską "futrynę" prowizorycznie wybitego otworu...). Myslę, że z rękawiczek też się ucieszysz.
 15. Miałem Essentiala, to ma bliżej 8-10l. I stałe szelki: na kamizelce nie przypniesz. Choć faktycznie fajny maluch. W takim razie sugerował bym przyjrzenie się małym Wisportom Sparrow. 10l Sparrow Egg i 16l Sparrow maja opcję wymontowania szelek i mocowania trokami np. do kamizelki. O ich funkcjonalnosci się nie wypowiem, bo nie miałem (używam Sparrowa 20l, 1. serii).
×
×
 • Create New...